Корисні поради
на всі випадки життя
» » Технологія виконання техніки синель

Технологія виконання техніки синель

Додано: 06.10.14
Для будь-рукодільниці, яка постійно поповнює свій запас знань і творчості чимось новеньким і незвичайна, смовижна техніка синель - повинна стати черговим ковтком новизни і натхнення. Вироби, які прикрашаються з допомогою такого нестандартного способу, виходять дуже цікавими, з легким відтінком історії і народності.
Що цікаво, щоб отримати такі смовижні речі, виконані в техніці синель, достатньо лише розібратися в її нескладному виконанні, а впоратися з ним зможуть навіть самі недосвідчені новачки.
Технологія виконання техніки синель

Що ж таке техніка синель і з чим її їдять? Результат такого виконання являє собою тканинну поверхню з імітацією дрібного махрового набору клаптиків з окремих тканинних смужок. Лицьова сторона такого виробу буде нагадувати акуратно пришиті смужки тканини на різнобарвною об'ємної основі.
Сама назва, на думку багатьох рукодільних журналів і видань, виникло досить популярною і поширеною раніше ворсової і товстої тканини «шенил», яку використовували для пошиття верхнього одягу.
Незвичайний ефект такої техніки досягається не за рахунок нашитих клаптиків, як це може здатися на перший погляд, а більш оригінальним способом: великий шматків тканини, в результаті особливих прийомів шиття, виходять рівні смужки, які сприймаються як об'ємна ворсова тканина.
Технологія виконання техніки синель

Технологія синіли чимось схожі печворку, тільки там, навпаки, з окремих дрібних частинок створюється цілісне строкате полотно. Сама суть досить проста: за рахунок об'єднання декількох окремих шарів тканини паралельними строчками, виходить новий цікавий вигляд пухкої тканини.
Для створення такої краси використовуються, як однотонні, так і різнокольорові тканини, найчастіше з абстрактними і великими малюнками, які додають результату особливої родзинки. Кінцевий виріб, багато в чому буде залежати від того, в якій кольоровій гамі ви підберете ваші «шари» і як вони будуть між собою поєднуватися.
Важливо пам'ятати, що вигляд готового виробу буде залежати не тільки від кольору тканини, але від черговості накладання шарів»: одні й ті де тканини у різній послідовності виглядають абсолютно по-різному.

Основні моменти техніки


Попередня заготівля для створення виробу за такою технікою повинна мати три основних інгредієнта:

 • Нижній шар або основа. Його текстура буде залежати від призначення майбутнього виробу, може варіюватися від щільної тканини до більш м'якої, наприклад, бавовняної.

 • Начинка - середня складова. Може складатися з декількох шарів тканини, зазвичай від 2-х до 6-ти, кількість може збільшуватися до 10 але, правда, варто пам'ятати, що, чим більше накладень, тим товще і щільніше вийде кінцевий виріб. Найчастіше використовують тонкі бавовняні тканини з високою рухливістю ниток, щоб їх було зручно «мохрить» під час попередньої обробки. Зазвичай для шарів-наповнювачів використовують фланель або шерсть, рідше трикотаж або інші щільні тканини.

 • Верхній кольоровий шар, який і є основоположним для всіх внутрішніх шарів, зазвичай вибирають яскравим і кольоровим, щоб отримати такий же результат.


 • Кілька секретів


  Технологія виконання техніки синель


 • Якщо ви не знаєте, як вибрати колір для внутрішніх шарів, то обов'язково відштовхуйтеся від лицьової тканини. Всі кольори внутрішніх клаптів тканини можуть бути одного тону, так і всі різні, в залежності від бажаного результату. Якщо всі верстви скласти по порядку від самого світлого тону до самого яскравого, то в результаті можна отримати незвичайний 3D-ефект. Зазвичай для внутрішніх шарів використовують тканини, пофарбовані з двох сторін, так виріб набуває більш глибокий і насичений відтінок.

 • Щоб вас не розчарував результат, краще попередньо потренуватися на зразках, де ви повністю втілити свою ідею, посміться, як вона виглядає в житті, і зможете перенести її на реальний виріб.

 • Щоб рядки вийшли, більш чи менш рівні, зазвичай для початку роблять одну центрової, вже від якої прокладаються паралельно їй на однаковій відстані, всі інші рядки.

 • Коли вся тканина відстрочено, доведеться попрацювати ножицями обережно: вона розрізається посередині між рядками, незмінним залишається лише самий нижній шар, основа. Щоб отримати махровий ефект, готові клаптики обробляється з допомогою жорсткої цуценята, яка легко разлохматит їх краю.

 • Застосування у синіли саме різне, з її допомогою прикрашають одяг і предмети домашнього декору, наприклад, подушки або серветки. Особливо добре ця техніка виглядає на верхньому одязі, наприклад, на кардіганах, пальто, куртки і жилетах. Зовсім необов'язково з її допомогою обробляти повністю весь виріб, достатньо обмежитися обробкою манжет, коміра або інших частин. • Освоюйте нові техніки і займайтеся творчістю.