Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як зробити красиву аплікацію з паперу або тканини?

Як зробити красиву аплікацію з паперу або тканини?

Додано: 06.10.14
Аплікація - це найдавніший вид декоративно-прикладного мистецтва, який був одним із способів зображення з допомогою окремих елементів, які з'єднувалися за допомогою одного загального фону. На сьогоднішній день даний вид мистецтва не просто не зник, він постійно розвивається, удосконалюється і залучає до себе все нових і нових шанувальників.
Як зробити красиву аплікацію з паперу або тканини?

А чому б і немає, адже за допомогою таких нехитрих прийомів завжди можна облагородити і прикрасити обридлу одяг, сумочку або, наприклад, скатертину. А можна піти далі: створювати цілі картини і орнаменти на матерії, до речі, цей вид мистецтва завжди залучав дітей, сприяв розвитку розумових здібностей і дрібної моторики рук.
З латинської мови, поняття «аплікація» перекладається не як інакше, як «прикладання», внаслідок чого і виходить зображення. Процес створення простий: різнокольорові шматочки матерії, папери , картону або шкіри вирізаються, а потім приклеюються або пришиваються до основі, яка, найчастіше, представлена картоном, тканиною або папером, іноді деревом.
Що цікаво, кілька століть тому, аплікацію використовували не тільки для створення всіляких панно або картин, найчастіше, її використовували при оздобленні одягу.
Як зробити красиву аплікацію з паперу або тканини?

Особливо популярним цей спосіб став в епоху Ренесансу: одяг багатьох привілейованих осіб, в особливості служителів церкви, оброблялися саме з допомогою аплікацій. До речі, даний спосіб обробки одягу не канув у лету, його використовують і сьогодні для створення красивих орнаментів деякі народи Півночі.
Але як зробити аплікацію? Насправді, нічого складного в цьому немає, якщо з таким заняттям справляються навіть діти, дорослі і поготів здатні освоїти таке нескладне майстерність, навіть якщо ніколи нічим подібним не займалися в дитинстві.
Аплікація має кілька різновидів, наприклад, за формою її ділять на плоску і об'ємну, а ось за кольором - на кольорову і одноколірну.

Даний вид рукоділля може передавати якийсь сюжет або служити виключно в декоративних цілях. Вибирати, що творити тільки вам, наприклад, якщо ви збираєтеся розважатися з дітьми, то найпростіше вибрати сюжетну аплікацію з допомогою кольорового паперу і картону. Якщо ж ваша мета прикрасити одяг або, можливо, створити панно, то вам може підійти робота з тканиною, можливо, навіть без участі кольору.

Що можна зобразити?


Насправді, вас може обмежувати тільки ваша фантазія, адже сюжетів для створення унікальної і оригінальною аплікації море! Оберніться навколо, будь-який вподобаний предмет або явище запросто можна передати з допомогою такого способу декоративного мистецтва.
Як зробити красиву аплікацію з паперу або тканини?

Аплікації з тканини особливо актуальні для дитячого одягу, де постійно утворюються маленькі дірочки, цятки, з-за яких доводиться викидати річ, а з допомогою милого зайчика або метелики з тканини, ви зможете продовжити життя вашої речі.
Аплікації з паперу ідеально підходять для створення святкових листівок, невеликих картинок і просто для розвитку дітей. Молодші хлопці з величезним задоволенням складають з кольорового паперу жучків, квіточки, сонечко або будь-які інші доступні для творчості елементи.

Як зробити дитячу листівку з квітами?


Сьогодні ми розповімо вам, як зробити красиву листівку з кольорового картону і паперу, яка непросто стане цікавим процесом, але і корисним творінням, яке потім маленький малюк зможе подарувати мамі на день народження, 8 березня. Отже, що нам для цього знадобиться:

 • кольоровий папір та кольоровий картон;

 • ножиці;

 • стрічки або будь-який інший декор;

 • клей.


 • Сам процес створення гранично простий, тому навіть 4-5-річні дітки зможуть впоратися з такою аплікацією своїми руками, але, природно, під наглядом дорослих. Зовні аплікація являє собою зображення двошарової гуртки (повинна відкриватися, як листівка).
  Тому викладаємо на плоску поверхню листок кольорового картону, будь-якого вподобаного кольору, складаємо його навпіл, і малюємо на ньому кухоль (висота 20 см, завширшки 15 см) з ручкою. Зобразити кухоль необхідно таким чином, щоб одна з її граней опинилася на місці згину картону. Далі кухоль вирізаємо, залишаючи цільним місце згину.
  Як зробити красиву аплікацію з паперу або тканини?

  На внутрішню сторону аплікації приклеюємо квадрат з білого паперу, який необхідний для вітальної підпису. Далі приступаємо до квіточкам. Беремо інший колір паперу, зображуємо на ній три однакових квітки, вирізаємо. Далі черга стеблинок і листя, вистачить парочки, щоб зібрати наші квіти в невеликій букетик .
  Всі вирізаємо, а потім приклеюємо до кухля з внутрішньої, вільної від вітальній підпису, сторони. Повинно вийти так: букетик неначе визирає з кухля, коли листівка повністю закрита. Далі справа за малим: з допомогою додаткових бусинок і стрічок можна дооформити наш букет і аплікація готова!

  Як зробити симпатичну панно?


  Аплікації з допомогою тканини можуть найкращим чином прикрасити не тільки одяг, сумки або з ковдри, але й навіть стати симпатичним декором для ваших стін! Наприклад, можна зробити мила панно з пташками, які стануть чудовою прикрасою дитячої кімнати. Що вам для цього знадобиться:

 • дерев'яні підстави, обтягнуті тканиною;

 • трафарет симпатичною пташки;

 • шматочки яскравої тканини;

 • фломастер або фарби;

 • клей;

 • додатковий декор з розсуд.


 • Щоб аплікація виглядала соковито, її потрібно прикрасити яскравою тканиною, наприклад, малиновим або помаранчевої, зеленої, синьої. З тканини вирізаємо тільце пташки, а також всі необхідні для неї запчастини, крила або хвіст. Далі ретельно промазуємо пташку клеєм з одного боку, приклеюємо до основи, а потім промазуємо клеєм ще й зверху, слідом доклеиваем всі запчастини.

  Після того, як наша заготовка підсохне, з допомогою чорного фломастера або пензлика пташці можна домалювати ніжки, очі, головне, зробити це акуратно. Замість фарби можна використовувати ґудзики або яскраві намистинки, приклеїти їх легко з допомогою гарячого клею. Наше панно готово!