Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як зробити своїми руками красиві вироби з ракушок?

Як зробити своїми руками красиві вироби з ракушок?

Додано: 07.10.14
З чим у вас асоціюється море? Відпочинок, легкий бриз, пісок і хвиліКрім усього перерахованого серед пам'ятних речей, які ми привозимо з собою з літніх поїздок, часто виявляються дари морських узбереж - ракущки.
На перший погляд ці маленькі спогади про відпочинок не несуть в собі ніякої практичної користі. Лише частинка приємних спогадів, яка з часом починає здаватися зайвою. Через рік ми знову вирушимо за новими враженнями, і торішні ракушки вже не будуть так зворушливо і дорогі нашому серцю.
Як зробити своїми руками красиві вироби з ракушок?

У той же час було б дещо смно викидати як сміття те, що ще недавно здавалося втіленням ніжних і приємних емоцій. Як же зробити так, щоб ракушки зайняли в нашому оточенні саме те місце, яке спочатку було їм відведено, а саме - нагадували нам про чудовий відпочинок на морі?
Можливо, не останню роль для деяких зіграє те, що колись ракушка вважалася втіленням жіночої енергії і була символом процвітання, оновлення і навіть еротизму. У деяких країнах Океанії раковини певного виду довго грали роль грошей, а в Китаї досі черепашки дарують на удачу.
Ось так ці маленькі осколки моря на очах перетворюються в таємниче втілення божественної енергії. Так чому б нам не наповнити свій будинок ауру загадковості і успіху.

Застосовуємо з розумом


Отже, черговий відпустку закінчений. Серед безлічі сувенірів і пам'ятних фото у вас напевно знайдеться коробка або пакет з ракушками. А якщо у вашому будинку є юні поціновувачі морських скарбів, то різноманітність форм, розмірів і кольорів просто вразить саме сміливе уяву.
Як зробити своїми руками красиві вироби з ракушок?

Після того, як ви розберете відпускні фотоальбоми і розкладіть речі по місцях, настане час знайти застосування знайдених на березі моря дарам. Однією з найбільш правильних і практичних ідей в даному випадку буде зробити прикраси для дому з ракушок. Так ви не тільки застосуйте свої цінні знахідки, але і наповніть домашню атмосферу свіжим вітерцем морського бризу. А теплі спогади про літній відпочинок легко зігріють вас у зимову негоду. Крім того так легко мріяти про наступному відпустці, споглядаючи прикраси з морських камінців і ракушок.
Щоб творіння ваших рук не були марними, а принесли позитивні емоції, ретельно продумайте сферу застосування своїх майбутніх виробів. Адже діапазон застосування ракушок в інтер'єрі набагато ширше, ніж може здатися на перший погляд. І для того, щоб кілька годин кропіткої роботи не обернулися розчаруванням і настирливими думками про те, куди б прилаштувати цей витвір, слід враховувати інсмідуальні особливості саме вашого інтер'єру.
Як зробити своїми руками красиві вироби з ракушок?

Співвіднесіть майбутню саморобку із загальним стилем вашої квартири. Якщо все приміщення оформлені в класичному стилі, то витіюваті трояндочки і наївні дитячі вироби можуть не знайти свого місця на полицях. У той же час саме дитячі кімнати найчастіше стають притулком для виробів з морських ракушок і каменів. Для дітей і дорослих тематика робіт, безумовно, буде відрізнятися. Продумуючи прикраса для ванної, ви можете бути більш сміливими у фантазіях, ніж складаючи ескіз статуетки для книжкової полиці свого малюка.

Ігри для дорослих


Не варто думати, що фантазування і творчість - доля школярів молодших класів. Насправді створення навіть невеликого сувеніра своїми руками цілком здатна позбавити вас і від важких думок, і від незрозумілої тривоги і навіть від смутку за нездійснених мрій.
Тому, відкиньте всі сумніви і вибирайте один із запропонованих нами варіантів використання морських знахідок.

 • «Спогади в пляшці». Коли нам добре, ми намагаємося затриматися в цьому стані якомога довше. При цьому в хід йдуть як досягнення технічного прогресу у вигляді фото та відеозйомки, так і традиційні і давно відомі спобличчя, серед яких виготовлення сувенірів з тих матеріалів, які найбільш точно виражають атмосферу пережитого. В нашому випадку питання про те, де брати матеріали для виробів, вирішується сам собою. Насипте в будь-яку вподобану ємність пісок, додайте камінчики, ракушки і будь-які дорогі серцю предмети і ваш власний міні-варіант пляжу готовий. А якщо доповнити композицію вашим фото з відпочинку, то така композиція стане справжнім хітом дизайну.

 • Ще одним варіантом зафіксувати враження від літа є декорування черепашками фоторамок. Тільки уявіть: ви на тлі морського пейзажу в оточенні цієї частинки узбережжя. Напевно такий елемент інтер'єру дозволить налаштуватися на наступний відпустку і не занудьгувати в його очікуванні.

 • Картини та панно. Що прийнято розміщувати на стінах у середньостатистичних квартирах? Крім репродукцій картин та фото членів сім'ї тут можна знайти і різні сувеніри, привезені із самих віддалених куточків світу. Деколи в ситуації, коли настрій не радує позитивністю, досить кинути погляд на картину з південного містечка і на душі стає тепліше. А якщо така картина або панно виготовлені власними руками і зберігають легкий подих морської піни, то цілком імовірно, що ваші переживання здадуться незначною дрібницею. Заповніть каркас ракушками, приклеєними в певному порядку, і ви побачите, як на очах ваша фантазія знайде найвигадливіші форми.

 • Декорування меблів і предметів інтер'єру. Не завжди хочеться прямого і конкретного застосування знайдених ракушок в якійсь певній виробі. А можливо ваш стиль і не передбачає таких легковажних прикрас. В цьому випадку всі знайдені ракушки та камінці зможуть стати частиною декору для невеликої частини меблів. Використовуйте морські дари у ванній кімнаті або на балконі і таке рішення не тільки не зашкодить загальній атмосфері вашого будинку, а органічно її доповнить.


 • Творчість родом з дитинства


  Безсумнівно, найбільш активними поціновувачами виробів з ракушок є діти. Адже так цікаво збирати ці маленькі подарунки від моря, а потім власними руками творити з них щось незвичайне. Процес створення нового є невід'ємною частиною розвитку фантазії і формування неординарної обличчястості.
  Як зробити своїми руками красиві вироби з ракушок?

  Якщо ваш малюк запитає, як зробити своїми руками красиві вироби з ракушок, згадайте, як в дитинстві створювали з природних матеріалів фігурки тварин і людей. Таким же чином можна творити і з використанням ракушок. Крім фігурок різних істот можна створити модель вітрильника або зорельота. Відпустіть свою фантазію, не обмежуйте політ мрії і ви побачите, як спільна творчість може зблизити батьків і дітей.

  Якщо ваш нащадок уже досить виріс для самостійних експериментів, підкажіть йому ідею з прикрасою ракушками різних предметів. Підставки для олівців, шкатулки, рамки для фото - це лише мала частка того, що можна перетворити, використовуючи літні знахідки.

  Поради майстрів


  В кожній справі є свої тонкощі, які дозволяють домогтися якщо не ідеального результату, такого, який напевно задовольнить найприскіпливішого естета. Досвідчені майстри, які часто використовують у своїх роботах ракушки, охоче діляться деякими нюансами, які полегшують процес творчості:

 • ретельно промийте ракушки в проточній воді;

 • блиск матовим екземплярів можна повернути за допомогою 10% розчину соляної кислоти;

 • найкраще ракушки приклеюються клеєм «Момент»;

 • для завершальних штрихів використовуйте кілька шарів лаку.


 • Не бійтеся творити і нехай усі ваші найсміливіші проекти здійсняться!