Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як зробити своїми руками красиві кільця для серветок?

Як зробити своїми руками красиві кільця для серветок?

Додано: 07.10.14
З наближенням якого-небудь свята, будь-яка господиня починає продумувати меню застілля, важливість страв ще ніхто не відміняв, але і правильна сервіровка додасть вашому свята особливого шарму й урочистості.
Важко рік за роком на кожне свято вигадувати особливі види сервировок, все одно виходить приблизно одне і те ж, адже так хочеться внести нотки різноманітності!
Цікаво обіграні серветки - це прекрасний спосіб, який дозволяє прикрасити святковий стіл , розбавити нудні тарілки і виделки нотками затишку і нестандартності.

Традиція використовувати серветки за обіднім столом з'явилася досить давно, але виглядало це дещо інакше, ніж тепер це відбувається в сучасному суспільстві. Перші серветки мали вигляд звичайних скатертин, які доповнювали основну під час прийому трапези, вона була одна загальна для всіх гостей і господарів.
Як зробити своїми руками красиві кільця для серветок?

Лише в XVII столітті, коли люди освоїли «вилки», потреба у використанні таких великих серветок відпала сама, люди стали вчитися їсти акуратно, не забруднивши рук, а серветки, поступово, стали перетворюватись в елементи декорування святкового столу.
У XVIII столітті навіть з'явився певний звід правил, які розповідали про те, як правильно використовувати серветки. Багато води з тих пір спливло, а традиція використання і прикраси серветками залишилася й донині.
І, хоча зараз не надто часто вдається зустріти елегантно складені ткані серветки на урочистому столі, так як перевагу в більшості віддається паперовим, настрій, який вони здатні відтворити, не замінити ні чим!
Як зробити своїми руками красиві кільця для серветок?

У залежності від значимості і урочистості події, необхідно робити вибір на користь того або іншого виду серветок. Наприклад, щоб посидіти в колі сім'ї, можна використовувати і звичайні паперові варіанти, а ось для весілля, новорічного столу або ювілею, буде не зайвим використання образотворчих шовкових або лляних серветок.
Для того щоб вони виглядали презентабельно на святковому столі, їх необхідно якось прикрасити: хтось воліє складати їх у незвичайні фігурки, а ми б хотіли запропонувати інший варіант - використання спеціальних кілець для серветок, які, до речі, не так важко навчитися робити своїми руками.
Найчастіше, таким способом, прикрашають суворі однотонні ткані серветки, загорнувши які таке незвичайне кільце, можна створити воістину елегантний і гармонійний елемент декору святкового столу.
Як зробити своїми руками красиві кільця для серветок?

Зазвичай такі кільця підбираються в тон скатертини або інших елементів декорування, щоб виходила цілісна і стильна картина застілля. Такі кільця можуть мати різні кольори, візерунки, елементи вишивки, аплікації або зовсім зовсім віддалено нагадувати звичні кільця для серветок.
До речі, у далекому минулому, коли такі ідеї стали з'являтися, знатні і багаті сім'ї купували цілі набори таких кілець, які могли бути зроблені зі справжнього срібла, на них вибивали фамільний герб, ініціали членів сім'ї або якісь абстрактні візерунки.

Де знайти такі кільця зараз?


Звичайно, найпростіший спосіб - це піти і купити цілий набір кілець для серветок - вони досить поширені в продажу, можна підібрати найцікавіші і незвичайні варіанти.
Але, звичайно, це зовсім нецікаво для тих, хто любить займатися рукоділлям, адже зробити такі прикраси зовсім нескладно, головне збагатитися ідеями, які підкажуть вам саме ті варіанти, які б ви хотіли побачити на своєму святковому столі.
Як зробити своїми руками красиві кільця для серветок?

Незаперечна перевага такого творчості в тому, що ви можете підібрати необхідні вам кольору, форми і стилістику оформлення, адже в продажу не завжди можна зустріти все те, що дійсно потрібно.

Ідеї створення кілець для серветок


Найпростіший варіант, який займе у вас буквально 10 хвилин на всю кількість, це використання звичайної атласної стрічки. Вибирайте необхідний тон і завертаєте в неї серветку, зав'язавши її на симпатичний бантик.
Як зробити своїми руками красиві кільця для серветок?

Можна трохи ускладнити собі життя, і посмитися у різних майстер-класах, як робляться складні багатоярусні бантики, або виготовити з окремої стрічки квіти, які потім просто кріпляться до стрічечки.
До речі, такі квіти можна виготовити з кольорового або гофрованого паперу. Для цього достатньо скористатися спеціальними трафаретами, які переносяться на папір, вирізаються, а потім збираються в цілісний квітка.
Як зробити своїми руками красиві кільця для серветок?

Потрібно відзначити, що такі об'ємні фігурки, найчастіше, не поступаються навіть живим квітам, адже вони ніколи не зів'януть і не втратять свою форму в самий невідповідний момент.
До речі, живі квіти також використовують для прикраси таких кілець, єдиний мінус в такому дизайні - живі квіти можуть обійтися вам в кругленьку суму, та й «проживуть» вони на вашому банкеті недовго. Але, з іншого боку, така прикраса, звичайно, повною мірою відобразить тонке відчуття смаку і прекрасного господині банкету.
З іншого боку, кільця для серветок з квітами з тканини або паперу - далеко не єдиний цікавий і красивий варіант прикраси серветок.
Як зробити своїми руками красиві кільця для серветок?

Наприклад, можна виготовити цікаві варіанти з бісеру і дроту, виходять досить витончені і незвичайні елементи святкового декорування. Важливо підібрати дріт в тон предметів сервірування, необхідно, щоб вона була досить туга, інакше вона не буде тримати форму скрученої серветки.
На дріт попередньо протягується бісер, приклеюється в необхідних місцях. Сама ж дріт закручується в спіраль, необов'язково строго симетричну, можна допускати творчі огріхи.
Як зробити своїми руками красиві кільця для серветок?

Замість бісеру іноді використовують перли або крупні намистини, якщо вони, наприклад, більшою мірою відповідають тематиці святкового столу. Іноді на такі дроту прикручують цілі твори мистецтв - метелики, бабки, серця або інші фігурки, сплетені з бісеру на більш тонкому дроті.
Для створення морської тематики для каркаса кільця можна використовувати товсту пряжу або мотузку - їх заплітають у косички, зав'язують в кільце, а потім прикрашають зверху маленькими черепашками, приклеюючи їх на спеціальний клей. Можна замість черепашок використовувати композиції з маленьких шишок або ялинових гілочок, наприклад, якщо ви готуєтеся до новорічного столу.
Як зробити своїми руками красиві кільця для серветок?

Але найпоширеніший варіант створення таких кілець - це використання щільного картону, який може обтягуватися тканиною, прикрашатися кольоровим папером, або навіть перетворюватися в іменні картки! Для цього необхідно згорнути картон трубочкою і заклеїти по краю, щоб він не розхосмся.
Як зробити своїми руками красиві кільця для серветок?

Якщо ви хочете обклеїти його папером і, припустимо, прописати на них імена ваших гостей, то згорнутий картон в цілісному вигляді обклеюється папером, розрізається на окремі кільця. Для написання імен краще скористатися трафаретом і роздрукувати на принтері, щоб вони всі вийшли однаковими, а потім готовим до колечкам просто приклеїти свої імена.

Щоб картонні кільця обтягнути тканиною, підготовлену трубочку необхідно одразу розрізати на кільця, а потім кожну окремо обтягувати тканиною. Простіше всього для цих цілей використовувати стрічки, якими легко обмотати колечко, а зверху, для декору, можна додати контрастну тасьму або мереживо.