Корисні поради
на всі випадки життя
» » Фарбуємо автомобіль самостійно

Фарбуємо автомобіль самостійно

Додано: 23.12.13
Рубрика: Авто поради
Фарбуємо автомобіль самостійноЗовнішній вигляд автомобіля є візитною карткою, за якою судять про його господаря. Фарбування творить чудеса, адже навіть стара машина після цієї процедури набуває зовсім інший вигляд. У цій статті буде розказано, що самостійна фарбування машини - робота, з якою може впоратися кожен при належному підході.

Фарбувальні роботи коштують чималих коштів, тому якщо ви вирішите віддати свого залізного коня туди, готуйтеся до спустошення своєї кишені на кругленьку суму.

Про те, як підготувати автомобіль до фарбування, читайте у відповідній статті.

Перед тим, як переходити до підготовки і фарбування машини, прикиньте, якими засобами ви володієте. Незалежно, де фарбувати машину - вдома або в майстерні, ви повинні мати уявлення про види фарб, щоб хоч трохи уявляти, на яку суму вийде ремонт.

Види фарбування автомобіля

Перед фарбуванням уважно подумайте, що саме вам необхідно. Наприклад, якщо ви плануєте пофарбувати двері автомобіля або будь-яку іншу його частину, то доведеться підбирати фарбу за кольором. У цій нелегкій справі вам може допомогти комп'ютерний підбір фарб.

Комп'ютерний підбір фарби являє собою метод, при якому визначається тільки код фарби. Це той колір, який найбільш точно підходить до вашого авто на момент фарбування. Далі фахівець з підбору фарб (колорист) вручну змішує всі компоненти, попередньо зважуючи їх на високоточних вагах і робить тестову фарбування металевої пластини. Потім він знову звіряє код. І так далі. Іноді підбір фарби займає досить часу.

Повне фарбування автомобіля самостійно ділиться на кілька видів:

Одноетапна фарбування - використовується один суцільний колір;
Двохетапна фарбування - спочатку наноситься основна фарба, а потім вона покривається лаком;
Трехэтапная фарбування наноситься основна фарба, потім - шар лаку з потрібним відтінком і на завершення - заключний шар лаку.

Другий вид фарбування часто використовується для створення металевого ефекту. Третій - для додання різних відтінків і відблисків. Лак допомагає продовжити термін служби покриття, захищаючи його від впливу атмосфери.

Для того, щоб самостійна фарбування автомобіля пройшла гладко, варто познайомитися з видами фарб.

Види автомобільних фарб

Якою фарбою фарбувати машину? Це питання задають майже всі автомобілісти, які вирішили оновити зовнішній вигляд свого залізного коня. Сьогодні найбільшу популярність придбали автоемалі. Це багатокомпонентні, неоднорідні матеріали. Основний їх компонент - пігмент, за допомогою якого отримують потрібну забарвлення. Поряд зі звичайними пігментами можуть використовуватися антикорозійні, вологостійкі, вогнестійкі та інші види пігментів. Перламутровий ефект виходить додаванням у фарбу подрібненої слюди, ефект «металік» - алюмінієву стружку.

Пігменти і частинки зв'язуються смолою. Вона буває штучного і природного походження. Зв'язуючі речовини надають фарбі додаткові властивості: глянець, міцність, стійкість до впливу атмосфери, адгезійні якості, еластичність.

Для надання фарбам певної консистенції у них додають розчинники. Після нанесення фарби він починає випаровуватися і покриття твердне. Крім розчинників фарби додаються отверджувачі (шар роблять міцніше), наповнювачі (визначають зернистість), загусники (запобігають напливи і патьоки), эластификатори (надають еластичність шару) та інші добавки.

Розглянемо види автомобільних фарб детальніше:

Акрилові автоемалі. Це сучасне покоління автомобільних фарб. В їх основі лежать акрилутерановие і акрилові смоли. Фарби складаються з двох компонентів і є високоякісними, стійкими до впливів опадів, володіють чудовим блиском поверхности.В їх складі лежить два компоненти - затверджувач і фарба. Перед нанесенням їх необхідно змішати в строго визначеної консистенції. Для отримання потрібної концентрації додатково додається растворитель.Висихая, шар фарби проходить деякі перетворення. Смола починає перетворюватися в полімер. Для прискорення цього процесу зазвичай достатньо підвищити температуру до 60-80 градусів. Але зазвичай все відбувається само собою.

Акрилова автофарба наноситься в 2-3 шару товщиною 40-60 мм на кожен шар. У результаті виходить відмінне покриття, з хорошим блиском і високою міцністю.

Перевагою даного типу автофарб є простота нанесення і довговічність покриття. Недоліком - висока вартість і виділення великої кількості шкідливих речовин при їх використанні.
Алкідні автоемалі. Поява синтетичних фарб сприяло різкому поліпшенню фарбування автомобилей.Еще в СРСР дуже поширеними були алкідно-меламінові емалі типу МЛ-12. Фарби ці - однокомпонентні, добре висихають на відкритому повітрі. Алкідні фарби для автомобілів володіють високою еластичністю, чудовим блиском, високі експлуатаційні якості. Однак при тривалому впливі атмосферних явищ (опади, морози, спека) такі фарби починають втрачати свої якості. Ще недоліки: погано поліруються, довго сохнут.Чтоби прискорити твердіння, застосовуються спеціальні добавки. З їх допомогою випаровування розчинників відбувається швидше.

Сьогодні алкідні эвтоэмали займають досить великий обсяг ринку - майже половина всіх випущених автофарб припадає на них. Деякі марки: Sadolin, Mipa, Vika, Helios та інші.
Нітроемалі. В даний час автомобільні нітроемалі практично не застосовуються. Їх необхідно наносити до 10 шарів, щоб отримати якісне покриття. До того ж, вони не мають блиску і володіють низькою еластичністю.
Фарби «металік» і «перламутр». Дані види фарб останнім часом набули особливої популярності. Для їх отримання використовуються спеціальні пігменти (см. вище). Під різними кутами огляду ефект різний - відбувається зміна відтінку. Для додання додаткової глибини та захисту наноситься заключний шар лаку.

Підготовка місця для фарбування. Інструменти для фарбування

Для того, щоб пофарбувати автомобіль самостійно, необхідно створити для цього сприятливі умови. Розглянемо всі етапи.

Установка освітлення. При роботі у закритому приміщенні найкраще обзавестися, як мінімум, двома прожекторами. Світло має бути рівномірним і зі всіх сторін. Якщо потужні прожектори (по 500 Вт), то їх зручно застосовувати і для сушіння. Тільки не перестарайтеся.
Якщо збираєтеся фарбувати не всю машину, а лише її частина, то подбайте про контрацепцію інших поверхонь від фарби. На скла кладуть газети, прорізи - картон, папір, а скріплюється все скотчем або рулонним пластиром.
Необхідно провести вологе прибирання в приміщенні. Так як може підніматися пил (наприклад, від компресора) і осідати на поверхні, що фарбується.
Підготовка автомобіля до фарбування.

Інструменти для фарбування автомобіля:

краскопульт малярний. Їх випускається велика кількість різних видів. Залежно від того, яка якість вам необхідно виберіть відповідну модель. Зверніть увагу на діаметр сопла. Воно повинно відповідати використовуваної фарбі: для нанесення пігменту або «металіка» - 1,3 мм; для нанесення акрилових фарб і лаку - 1,3-1,5 мм; для нанесення двокомпонентні акрилових грунтів - 1,5-1,7 мм; для нанесення рідкої шпаклівки - 1,7-2,0 мм Зрозуміло, що можна все зробити одним пістолетом, але тоді доведеться вибирати по найменшому діаметру - 1,3 мм.
Окуляри та респіратор для захисту від шкідливих парів.
Компресор, що працює на олії і має запас потужності.
Фільтр для видалення масла і вологи з повітря.

Самостійна фарбування автомобіля

Заключний етап - фарбування автомобіля самостійно. Ось деякі корисні рекомендації.

Підготовка автомобільної фарби починається з розрахунку потрібного кількості. Потім всі інгредієнти ретельно перемішуються в заздалегідь підготовлених ємностях. Кількість фарби розраховується інсмідуально, виходячи з площі поверхні, що фарбується. Перший шар зазвичай покривається щодо рідкою фарбою, а другий і наступні - густий. У завершенні може бути нанесений шар лаку. Кожен шар повинен бути добре висушена.

Розбризкуючи фарбу, враховуйте, що переміщати фарбопульт слід рівномірно з певною швидкістю. Переміщати його потрібно паралельно поверхні. «Диски» рухи недопустимі!

Сушіння слід приділити належну увагу. Адже від неї залежить якість покриття. В першу чергу після нанесення фарби відбувається утворення плівки. Час сушіння, якість покриття і його твердість залежать від температури. Пам'ятайте, що світлі фарби при сушінні високою температурою можуть приймати жовтуваті відтінки. Нехай природна сушка і займає 2-4 доби, зате вона набагато краще і якість пофарбованої поверхні буде відмінним!

Сайт корисних порад бажає вам успіхів у цій непростій і копіткій роботі!