Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як навчитися вишивати стрічками

Як навчитися вишивати стрічками

Додано: 07.10.14
В увазі швидкого та інтенсивного темпу життя сучасної людини, заняття кропіткими видами вишивки - муліне, бісером та іншими, не завжди вдається. А от вишивка стрічками - швидкий, простий, але в той же час дуже ефектний і шляхетний рід діяльності. Багато людей приходять у захват від кінцевих робіт майстрів і питання того, як навчитися вишивати стрічками, стає все популярнішим. Такий метод вишивки навряд чи залишить вас байдужими, а його простота і отримання швидких результатів тільки розпалить ваш інтерес.
Як навчитися вишивати стрічками

Трохи історії


Кажуть, що сам король Франції Людовик XV, мав таке незвичне хобі. Він частенько вишивав всякі дрібниці і роздаровував своїм придворним як невеликих знаків уваги.
Об'ємні і яскраві картинки швидко увійшли в моду і перейшли на більш глобальні простору - на одяг дворян того часу. Напевно, всім відомий стиль рококо, як раз, в той час процвітаючий у Франції. Нарядні сукні придворних дам і камзоли благородних дворян стали більш вільні, яскраві і об'ємні.
Як навчитися вишивати стрічками

Крім дорогоцінних каменів і ниткових розписів, додалася вишивка стрічками, яка вносила в наряди самі несподівані рішення. Недарма період рококо вважають одним з найкрасивіших та урочистих, адже вбрання відображали розкіш і палацовий тріумф тієї епохи.

Завдяки такій своїй незвичності і витонченості, вишивка стрічками і зараз набирає оберти популярності.

Будь-яка проста річ, прикрашений такою вишивкою, набуває особливий шарм і неповторність. Прикрашати можна, що завгодно - одяг, постіль білизна , чохли для подушок, скриньки і все, що ви побажаєте. А як смовижно і безпосередньо виглядають картини, вишиті стрічками!
Як навчитися вишивати стрічками

Варто лише трохи пофантазувати, вибрати схему для малюнка і озброїтися кольоровими стрічками, і новий елемент вашого домашнього декору практично готовий.

Отже, що нам знадобиться


В якості матеріалу, на якому і буде здійснюватися вишивка підійдуть найрізноманітніші тканини з бавовни, наприклад батист або сатин, з льону, наприклад, полотно, з шовку та вовни.

Саме головне, щоб тканина була досить гнучкою і міцною, так як при продевании стрічки через тканину, її можна пошкодити, а еластичність тканини потрібна для того, щоб стрічка легко прослизала за голкою.

Які стрічки вибрати?


Вважається, що найкращим матеріалом для вишивання є стрічки з натурального шовку. Його структура м'яка і легко піддається вишивці, шовк легко забарвлюється як у виробничих, так і в домашніх умовах, що дозволяє створювати величезну різноманітність кольорів і фарб у вашій роботі.
Як навчитися вишивати стрічками

Але стрічки з натурального шовку відрізняються високою вартістю, що ускладнює їх пошук в звичайних магазинах. Однак турбуватися нічого, синтетичні замінники теж цілком придатні для вишивки. Для того щоб вони стали м'якшими і слухнянішою, стрічки можна попрати в теплій воді з м'яким миючим засобом.

Зверніть увагу на факт того, що стрічки з соковитих кольорів, бордові або насичено-червоні, можуть залишати розводи на основі для вишивки. Тому перш ніж приступити до процесу, такі стрічки треба намочити, щоб вони не зіпсували всю картину.

В залежності від того, який малюнок ви хочете зобразити, можна вишивати атласними або матовими стрічками, вони бувають різними по ширині - від 3 до 10 мм. Зазвичай для вишивки вибирають тонкі стрічки, так як вони простіше проходять через тканину і менше перекручуються.
З широкої ж стрічки роблять накладні окремі елементи - квіти, листя, банти та ін. Їх пришивають до основного малюнку потайними стібками, таким чином можна урізноманітнити вишивку і надати їй ще більшого обсягу.
Як навчитися вишивати стрічками

Хороша голка - запорука успіху!


Дуже важливо, щоб при проходженні голка залишала досить широкий отвір, в яку протягується стрічка. В іншому випадку, якщо сильно тягнути стрічку, то можна зіпсувати і основу, і саму стрічку.

Голка повинна мати широке вушко, щоб початківці, та й не тільки, умільці могли з легкістю пропустити в неї стрічку будь-якої ширини.

Не забувайте і про інші елементи - п'яльця побільше, а також дрібніші, діаметром 15-20 см, щоб зручніше було вишивати дрібні елементи. Подбайте про наявність гострих ножиць, щипчики, з допомогою яких ви зможете допомогти собі витягувати голку при особливо складному продевании через тканину.

Підготуйте цікаві малюнки, які ви б хотіли вишити, пару заточених олівців, щоб перенести ці малюнки на тканину. Не зайвими будуть і такі допоміжні матеріали, як бісер, намистинки, шматочки органзи і декоративної тасьми, нитки муліне. Все це дозволить вам прикрасити вашу роботу, внести в неї свою родзинку.

Отже, приступимо


Для того щоб зрозуміти, як вишивати стрічками швидко і просто, введемо в курс створення декількох стібків для початківців. Всього існує безліч різноманітних стібків, але ніяких строгих правил в цій техніці немає. Є лише поради і рекомендації.

  • Прямий стібок. Вважається самим простим у вишивці стрічками, використовується для створення листя різної форми, стеблин рослин. З виворітного боку проколюємо основну тканину голкою і виводимо стрічку на лицьову сторону. Не забувайте, що стрічка не повинна перекручуватися, крім тих випадків, в яких це вам необхідно. Тому розправляємо стрічку голкою, і на відстані потрібного стібка уколів голку в тканину, виводимо стрічку на виворіт. Такий стібок можна зробити максимально об'ємним - розправте стрічку і підкладіть під неї олівець.

  • Японський стібок. Повторюємо всі дії, як і в прямому стежці, за винятком останнього. Стрічка повинна пройти не тільки через основну тканину, але й через саму себе. Зміщуємо прокол голкою спочатку на саму себе, слідом проколюючи і основу. Такий стібок дозволяє домогтися цікавих і специфічних ефектів при вишивці листя і пелюсток квітів.


  • Як навчитися вишивати стрічками

    Листочки і пелюстки - це добре, а як же вишити стрічками квіти, наприклад, троянду?

    Тут, звичайно, теж є своя технологія. Для її створення спочатку зробимо п'ять стібків нитками муліне, придатними під відтінок вашої троянди, у формі п'ятикутної зірки. Потім, починаючи від центру, акуратно викладаємо троянду, пропускаючи стрічку під стібками, то над ними. У тих місцях, де стрічка не хоче укладатися так, як вам би цього хотілося, її можна акуратно прихопити потайними стібками до основи.

    Ось такі нехитрі дії ведуть до ніжним і незвичайним творів мистецтва. В інтернеті ви зможете знайти безліч вакансій, що вас схем і малюнків, майстер-класів, присвячених даній тематиці.