Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як дійсно полюбити своє тіло і себе?

Як дійсно полюбити своє тіло і себе?

Додано: 08.10.14
Дуже шкода, що далеко не всі розуміють, як важливо любити себе, цілком і повністю, без винятків і відмовок. Це також важливо, як добре вчитися, вирости порядною і благополучним людиною, завести сім'ю і знайти престижну роботу.
Хоча, стоп, маленька поправка. Без любові і самоповаги до себе важко досягти всіх цих життєвих цінностей, адже, чим частіше ми відчуваємо позитивні емоції, тим привабливіше і здоровіше стає наше тіло, а, значить, тим цікавішими ми стаємо для протилежної статі.
Успішність і впевненість у собі безпосередньо пов'язані з умінням любити себе, приймати всі свої достоїнства і недоліки, витягуючи з цього тільки позитивний досвід.

Як полюбити себе і своє тіло? По-перше, не чекати, що це відбудеться дуже швидко, адже якщо протягом довгих років «програмувати» свою свідомість неправильними визначеннями, то вивести їх звідти буде досить-таки просто. «У мене негарні ноги», «повні стегна», «ніс з горбинкою», кожен намагається загнати себе в рамки стереотипів і складених еталонів краси, а чи варто?
Як дійсно полюбити своє тіло і себе?

Ви ніколи не замислювалися над тим, чому, коли народжуються маленькі дітки, ними всі розчулюються і нікому не прийде в голову сказати щось на кшталт «фу, яка товста попа» або «який неправильний розріз очей!»? У дитинстві нас завжди хвалили, так звідки у дорослих дітей товстий живіт і замалий зріст? Вся справа в нав'язаних суспільством стандартах, які ми невтомно приміряємо на себе.
Згадайте, скільки є знаменитостей, які не хапають зірок з неба в плані зовнішності, мають навіть певні недоліки, можна і так сказати, але, тим не менше, користуються великою популярністю з боку протилежної статі, володіють вражаючою упевненістю в собі.
Як дійсно полюбити своє тіло і себе?

Справа зовсім не в тому, яке у тебе тіло і скільки в ньому «недоліків», основна суть в тому, як ти себе відчуваєш, як ти його чуєш. Але як це зробити? Як почути себе і прийняти те, що почуєш? Можна, для початку, освоїти простий прийом: встаньте перед дзеркалом і уважно огляньте своє тіло.
Уважно вивчіть всі особливості, зауважте, саме «особливості», а не «недоліки». Якщо у вас не виходить полюбити те, що ви бачите, то спробуйте просто вивчати, адже це ваше тіло і воно дано вам раз у житті не для самобичування, а для любові та процвітання.

Любов до себе - найважливіший шлях у житті


Якщо ви вирішили, що вам вкрай важливо полюбити себе, то не йдіть з цього шляху, робіть конкретні дії, можливо, перший час вони вам здадуться смними, але не зраджуйте своїм новоспеченим принципам.
Любов до самого себе, з точки зору психології, це найважливіший фундамент, на якому будується вся ваша життя, як міцне і вічне будівля, яка потребує постійного догляду і уваги. Чому у деяких людей склалася така думка, що любити себе - означає бути егоїстом чи нарцисом.
Як дійсно полюбити своє тіло і себе?

Але це зовсім не так: прийняти себе, як обличчястість і займатися пустим самомилуванням свого відображення - два абсолютно не перетинаються поняття, які мають абсолютно різну грунт існування.
Але, навіть відкинувши ці дурні думки, ви, напевно, скажете, що не так вже просто полюбити себе жінці, тіло якої далеко від досконалості.
По-перше, самокритичність - це завжди хороший шанс для самовдосконалення, а, по-друге, перш ніж приступати до цього процесу, потрібно зізнатися собі у власних особливості, прийняти їх як родзинки, які потребують постійної уваги та доопрацювання.
Уявляєте, як було б нудно жити, якби всі люди були однакові, штамповані роботи, нехай навіть ідеальні, але якісь нецікаві! Завдяки нашим особливостям ми відрізняємося, знаходимо в людях щось нове і цікаве для себе, все це своєрідні джерела для натхнення і вдосконалення.

Любов починається з малого


З чого ж почати? Повернемося до нашого першого вправі і дзеркала. Цікавий такий момент: якщо людину попросити називати, що йому не подобається в собі, так би мовити, «проблемні зони», то він швиденько знайде, що відповісти.
А ось протилежний питання, найчастіше, викликає утруднення, людина далеко не відразу здатний сконцентруватися на тих ділянках тіла, які йому дійсно подобаються. Частіше звертайте увагу на них, розглядайте в дзеркалі і хваліть, чому відчуття любові, поступово, почне розтікатися по всьому тілу.
Як дійсно полюбити своє тіло і себе?

Є ще один цікавий момент: розглядаючи ранні фотографії, які були зроблені рік-два чи три тому, найчастіше ми відзначаємо, що тоді виглядали молодше, худіший, красивіше» - потрібне підкреслити.
Але ніколи не замислюємося над тим, що і в той момент часу знаходили в собі десятки недоліків, але тепер вони для вас непомітні. Якщо ми можемо сподобатися собі в минулому, то ми здатні сподобатися собі і зараз, краще пропустити це нікому непотрібну ланку суб'єктивного відчуття.
Є один корисний і простий порада: будьте ласкаві до себе. Перестаньте шукати недоліки, лаяти себе по дрібницях, прилюдно ображати власну зовнішність і постійно наділяти себе негативними епітетами, «ти дурна», «ти товста» і так далі.

Навчіться говорити собі хороші і добрі слова, перестаньте лаяти себе за те, що ви не здатні змінити, за ніс з горбинкою або за постійні веснянки. Повірте, це зовсім не недоліки, це ваші особливі риси, які для когось з оточуючих нестерпно дороги. І для вас в першу чергу!
Озирніться навколо і задумайтеся про своє коло спілкування. Можливо, він переповнений обличчястостями, з якими вам некомфортно, але інших варіантів для спілкування ви не знаходите або, можливо, шукайте якусь вигоду від цієї людини. Навіть якщо ви вважаєте, що вам не з ким спілкуватися, краще позбавлятися від людей, які не приносять в життя позитивних емоцій, а, швидше, харчуються вашою енергією, відбираючи життєві сили і віру в себе.
В такому оточенні ви ніколи не знайдете гармонії, а, швидше навпаки, все глибше закопаетесь в надра власного самобичування, краще самотність, ніж примушувати себе до зустрічі, так як незручно відмовити. Навчіться говорити «Ні!» до чого не лежить душа. Повірте, місце цього непотрібного руху навколо вас, з часом, замінять добрі і легкі люди з позитивною енергетикою, головне, навчитися вибирати.
І нарешті, щоб любити себе і своє тіло, не забувайте балувати його, доглядати і цінувати. Будьте чуйними до його сигналам, балуйте корисною і здоровою їжею, не економте на власне здоров'я і краси, обов'язково знаходьте час, щоб побути наодинці з собою і своїм тілом.
Навчіться спокійно приймати той факт, що з роками наше тіло перетворюється, а, з часом, в'яне, через це проходить всі і кожен, тільки сприймати це можна по-різному: все життя шукати вади і кожен день страждати з цього приводу, або ж просто насолоджуватися тими моментами, які у нас є зараз.
Вибір тільки за вами.