Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як можна позбутися від цього егоїзму?

Як можна позбутися від цього егоїзму?

Додано: 08.10.14
Напевно, кожен з нас, хоч раз у житті стикався з проявом безпрецедентного егоїзму, можливо, ви це бачили з боку, а, може, хтось і вам говорив: «Ось це ти егоїст!». Характеристика, звичайно, не сама приємна, але все не так однозначно, як може здатися на перших порах.
Багато хто звик вважати, що егоїстам на світі живеться простіше і спокійніше інших, вони не переживають за дрібниці, підлаштовують під себе і чинять саме так, як зручно обличчясто їм. І, як би гарно не виглядала картинка, усе насправді не так, в результаті, все повертається тією ж монетою, люди звикли жити за законами «око за око», а Земля, як відомо, кругла
Як можна позбутися від цього егоїзму?

Люди, які звикли вести егоїстичний спосіб життя, замикаються у власному світу бажань, думок та вчинків, вони не помічають, що відбувається навколо, їх не цікавлять чужі бажання, вчинки і проблеми.
Таким чином, вони повністю відгороджуються від життя, все глибше грузнучи у товщі обличчястих проблем та інтересів. Не варто плутати любов до себе, яка проявляється в самоповазі і інстинкт самозбереження, з егоїзмом, який переповнює ці поняття, зациклюючись на виключному «егоїзмі».
Егоїзм - це саме та риса, яка може мати певні ступені, які будуть яскраво вираженими для оточуючих. Наприклад, легка ступінь егоїзму для людини навіть необхідна, а от її важкі ступені, які, до речі, можуть прогресувати з часом, заважають нормально жити і радіти навколишньому світу.
Тих, хто вирішив ступити на шлях істинний може зацікавити питання, а як можна позбутися егоїзму, адже це не так просто, насправді. Вся суть криється в першопричинах, а також, можливо, у неправильному вихованні, закладалось в людині з самих ранніх років.
Справа в тому, що всі маленькі діти - егоцентричні, до певного етапу розвитку, природно. Вони думають, що весь світ крутиться навколо них, сонечко сідає і стає темно тільки тому, що йому пора спати, і так далі. Ось лише деякі люди переходять цю межу і йдуть далі, а в деяких вона в'язне надовго і, з задоволенням, розвивається.
І все-таки егоїстами не народжуються, основною причиною виникнення і активного розвитку такої риси є зовсім не безмежна любов до себе, як ви могли подумати, а, як раз таки, недолік такого почуття.

Егоїст не вірить, що оточуючі люди можуть ставитися до нього щиро, йому чуже почуття справжньої любові і дружби, він все більше закривається в собі і власному світі, який поглинає його цілком і повністю.

Як розпізнати справжнього егоїста?


Щоб боротися з проблемою, необхідно зрозуміти, як вона проявляється, якщо щось подібне ви стали помічати у власній поведінці або в поведінці близьких вам людей, то це вагомий привід задуматися про те, що в житті пора щось міняти.

 • Такі люди під час розмови абсолютно не приділяють часу співрозмовнику, за кілька годин примудряються навантажити купою власних проблем і переживань, навіть не замислюючись над тим, що варто було б поцікавитися справами опонента.

 • Вони в усьому шукають якусь вигоду, щоб вони не робили, це не просто так, такі слова, як благодійність, самовідданість і жертовність для них абсолютно невідомі і не представляють особливої цінності.

 • Вони свідомо йдуть на вчинки, які можуть негативно позначитися на потребах і бажаннях оточуючих, якими б важливими вони не були.

 • Егоїзм часто проявляється у відносинах, таким людям важко побудувати сім'ю і народжувати дітей, адже доведеться чимось жертвувати, де обмежувати свої бажання і потреби в користь іншої людини, а для егоїстів це, як побувати на іншій планеті.

 • Егоїст звик вимагати, вважаючи, що навколо йому все повинні, зате він нікому і нічого не повинен. Вони звикли брати, як можна більше. Але нічого не давати взамін.

 • Таких людей найчастіше характеризують такі епітети: черствість, бажання і вміння керувати, скупість.


 • Не завжди люди, які є егоїстами, відчувають себе комфортно у власному амплуа, але іноді вирватися із замкнутого кола не так вже й просто, адже це стає своєрідним способом життя, який не хоче відпускати свого обивателя.
  Як можна позбутися від цього егоїзму?

  Щоб ступити на шлях виправлення і самовдосконалення, необхідно зробити перший важливий крок: зізнатися собі, що ваша ступінь егоїзму перевершила нормальний рівень. Після цього потрібно задумати, наскільки у вас розвинена самовіддача? Скільки ви готові віддати, допомогти іншим і пожертвувати щось в шкоду собі, не очікуючи чогось взамін? Замало вийшло? Тоді читаємо, що робити в такій ситуації.

  Приймаємо ліки


  Коли ви усвідомили, що хочете позбавитися від зайвої егоїзму, можна приступати до лікування, так би мовити, для цього спробуйте скористатися нашими порадами.

 • Почніть з вивчення жертовності. Ні, вас ніхто не змушує перерахувати всі заощадження в фонд сиріт або диких сов, почніть з малого, спробуйте піклуватися про оточуючих. Для початку зробіть собі установку: одну добру справу в день, наприклад, перевести бабусю через дорогу, подати рубль нужденному, підмінити співробітника по роботі, якщо йому сильно потрібно кудись відлучитися, посидіти вечір з неслухняним племінником, поки його батьки зможуть на годинку вибратися по своїх справах. Імпровізуйте!

 • Навчитеся правильно вести бесіду. Запам'ятайте, ви повинні приймати активну участь у розмові, але не тільки, як оратор, але і як уважний слухач. Звертайте увагу на жести співрозмовника, вони багато чого вам розкажуть, задавайте навідні запитання і демонструйте свою оцінку на адресу почутого, ваш опонент повинен бачити, що вам дійсно цікава бесіда.

 • Обзаведіться домашнім вихованцем. Нехай це буде кішка або собака, навіть підійде морська свинка або хом'ячок. За будь зверюшкой потрібно стежити, годувати, під час вигулювати та мити туалет, знаходити час, щоб погратися і зводити до ветеринара. Загалом, купа турбот про когось, окрім себе, точно піде вам на користь.

 • Навчіться допомагати людям, не вимагаючи при цьому нічого взамін. Відвезіть старі іграшки та одяг в дитячий будинок, візьміть участь у благодійній акції, подаруйте подарунок близькій людині просто так, без жодного приводу. Ви й помітити не встигнете, як у вашій душі зародиться тепле та приємне відчуття від скоєного, який буде штовхати вас на подальші звершення.

 • Станьте членом команди. Запишіться в командні змагання, прийміть участь у командному конкурсі, станьте членом батьківського комітету або спробуйте себе в спільному проекті на роботі. Повірте, це не так страшно, як може здатися на перший погляд.

 • Запам'ятайте, ніхто і нічого вам не винен, навчіться сприймати дійсність такою, яка вона є, слово «Я» намагайтеся вимовляти, як можна рідше, більше цікавтеся почуттями і вчинками оточуючих, а потім вже говоріть про свої.