Корисні поради
на всі випадки життя
» » Віртуальна любов: плюси та мінуси почуттів в мережі

Віртуальна любов: плюси та мінуси почуттів в мережі

Додано: 08.10.14
Що таке віртуальна любов? Ще якихось 15-20 років тому про існування подібного явища і ніхто не міг підозрювати, адже, по суті, його й не існувало. А чи існує віртуальне кохання? Важко відповісти на це питання, так само, як і в точному визначенні викласти її основну суть, адже навіть поняття реальної любові, для багатьох, щось незбагненне і незрозуміле.
Любов охоплює всі почуття, затуманює мозок, людина перестає адекватно сприймати те, що відбувається, його єдина і важлива мета - побачити, відчути і доторкнутися до коханої людини.
Віртуальна любов: плюси та мінуси почуттів в мережі

Віртуальна любов з'явилася на просторах всесвітньої павутини, тепер зовсім необов'язково закохуватися в колегу по роботі або однокурсника, адже можливе коло спілкування не обмежується вашої звичної середовищем існування, він здатний навіть пошириться в найвіддаленіші шматочки нашої планети.
З приводу цього поняття існує величезна кількість суперечок і пересудів, хтось вважає, що у віртуальної любові велика кількість реальних плюсів, хтось же, навпаки, налаштований негативно і бачить суцільні мінуси подібного явища. Але як насправді? Чи має таке вона право на існування і чи варто взагалі вважати її важливою складовою життя сучасної людини?
Можна довго сперечатися на цю тему і наводити безліч доказів і спростувань, але доведеться визнати: віртуальна любов - це смовижне прояв віртуального спілкування, яке вже стало частиною такого процесу, який, до речі, неймовірно популярний сьогодні, особливо серед молодих людей. На чому ґрунтується така любов? Як вона взагалі може існувати? Все дуже просто.
Слова - це головна зброя такого явища, слова і емоції, які вони здатні викликати у спілкуються, що найцікавіше, часто за цими словами вони бачать набагато більше, ніж насправді хотів донести до людей.

Віртуальна любов - це своєрідна казка, яка піддається загальним «написання» двох людей, причому саме в ній кожен учасник бесіди може постати «прекрасним принцом» або «красунею принцесою», та ким завгодно, і, що найприємніше, про реальний стан речей можна не дізнатися ніколи.
Віртуальна любов: плюси та мінуси почуттів в мережі

Зазвичай в мережі таких романтичних «пригод» потрапляють самотні люди, які шукають спілкування або якихось почуттів, люди, які вже досягли певного успіху в романах і відносинах, але чомусь розчарувалися в їх існуванні. Все починається зі звичайного перекидання банальними фразами і, поступово, людина і сам не відчуває, наскільки сильно він прив'язався до свого співрозмовника.

Яка буває віртуальна любов?


Таке смне явище навіть має власної класифікації, яка ґрунтується на первинних мотиви знайомства і виникнення спілкування.

 • Любов від нудьги. Нерідкі випадки, коли подібного явища схильні заміжні жінки або одружені чоловіки, які можуть мати щасливу сім'ю , дітей та успішну кар'єру. Все добре, але щось не так, нудно і сіро. І тут трапляється сайт знайомств або соціальна мережа, де за якісь 15-20 хвилин можна знайти однодумця або просто приємного людину, з якою можна поговорити про все на світі. Таке спілкування може тривати не один місяць, а закінчується зазвичай тим, що хтось із співрозмовників розуміє, що зустрічі в реальному житті - це зайве, а подальшого розвитку подій він вже не бачить.

 • Для сексуального задоволення. Починається все так само, як у попередньому пункті, але все закінчується після першої зустрічі, адже так зручно: знайти «жертву», так би мовити, не виходячи з дому.

 • Випадкова. Саме в такому разі є, чого чекати, цілком можливо, що така віртуальна любов навіть закінчиться реальними відносинами в житті. Зазвичай вона починається із звичайного спілкування, де ніхто із співрозмовників не переслідує цілей, а, з часом, люди усвідомлюють, що у них сильно сходяться почуття, емоції та світосприйняття.


 • Що чекає там, за екраном монітора?


  Багато людей скептично ставляться до подібного роду явищ, дійсно, чи варто вірити якомусь «молодому та симпатичному Васі з Москви, великому бізнесмену і холостяку», адже, цілком можливо, що на протилежному кінці діалогу сидить 50-річний чоловік з пивним черевцем і не самими чистими намірами.
  Дійсно, ризику тут не уникнути, але чи варто тоді взагалі заглиблюватися у щось подібне? Насправді, слід зазначити, що таке віртуальне спілкування і почуття, які зав'язуються на вашому співрозмовнику, завжди реальні, адже ви дійсно переживаєте емоції, різні, радість або смуток, збудження або тугу, але все це дуже непогано.
  Печаль в тому, що емоції-то реальні, так от тільки ви відчуваєте їх не до людини, а, швидше, до образу, який він зумів створити для вас у чаті.

  Якщо переписивающиеся люди ніколи не бачилися в реальності, то їх може підстерігати безліч підводних каменів, і прикрашені образи - це лише одне з небагатьох. Припустимо, ваші віртуальні «відносини» розвиваються динамічно, ви вже багато чого обговорили і вам навіть може здатися, що ви вже знаєте цю людину так давно!
  Віртуальна любов: плюси та мінуси почуттів в мережі

  І все б нічого, але ви позбавлені можливості доторкнутися, посміхнутися, обійняти або поцілувати, а адже це дуже важливі аспекти нормальних відносин. І, що найприкріше, цілком можливо, що ви ніколи не зможете відчути, тому що, чим довше затягується віртуальне спілкування, тим менше шансів на реальну зустріч.
  А це означає, що всі ваші «прогулянки під місяцем» і «романтичні зустрічі» - так і залишаться лише плодом вашої уяви і фантазії. У результаті - все таке ж розбите серце, розчарування і смуток, адже розрив, навіть віртуальний, це завжди важко і боляче, а весь цей час йшли роки і молодість
  Але не все так сумно, не завжди наслідки віртуальної любові такі невтішні: психологи стверджують, що таким способом можна знайти свою справжню любов, одружитися і прожити все життя в щасливому шлюб ! Але як уникнути розчарування, можливо влаштувати своє обличчясте життя за рахунок чатів та соціальних мереж?
  Все дуже просто: не тягніть з реальною зустріччю, за кілька тижнів у вас в голові не зможе утворитися той «ідеальний образ героя або принцеси», який ви ж самі собі і надумаєте. При зустрічі ви зможете зрозуміти, чи є сенс продовжувати будь-яке спілкування, в тому числі і віртуальне, або цей чоловік - точно не для вас, а значить і часу витрачати на нього не варто.
  Віртуальна любов: плюси та мінуси почуттів в мережі

  Якщо немає можливості зустрітися незабаром, наприклад, співрозмовники живуть на різних кінцях планети, то відео-чати - це краще, ніж звичайна листування, веб-камери зараз доступні практично кожному. Намагайтеся бути чесним і відкритим зі своїм співрозмовником, спілкуйтеся на найрізноманітніші теми, задавайте більше питань про життя, причому іноді ці питання можна повторювати і порівнювати відповіді.
  Якщо ви помітите, що співрозмовник щоразу відповідає щось новеньке, то, цілком можливо, ви маєте справу з людиною, який намагається скласти у вашій голові помилковий образ.
  Віртуальна любов - це, по суті, непогана явище, яке, щоправда, слід правильно використовувати, пам'ятайте, що реальні почуття і емоції ніколи не замінити віртуальними.