Корисні поради
на всі випадки життя
» » 11 липня - день, коли відзначають свято шоколаду

11 липня - день, коли відзначають свято шоколаду

Додано: 08.10.14
Рубрика: Цікаве
А ви знали, що раз у році є такий день, який дозволяє кілограмами поглинати солоденьке, але при цьому залишатися абсолютно безкарним? Мова йде про міжнародний день шоколаду, який є зовсім молодим, але від цього не менш улюбленим святом, багатьох народів світу.
11 липня - день, коли відзначають свято шоколаду

Іноді навіть говорять, що це єдиний день в році, коли, скільки б шоколаду не було з'їдено, зайвих калорій ти не набереш! Звичайно, фахівці та медики навідріз відмовляються погоджуватися з даним твердженням, попереджаючи, що надмірне вживання таких солодощів може призвести до надлишкових кілограмів, що, природно, вкрай шкідливо для здоров'я. Але не будемо про сумне, іноді побалувати себе все-таки можна, тим більше в такий-то свято!
Історія свідчить про те, що день шоколаду, як міжнародне свято, який тепер відзначається щороку 11 липня, придумали самі головні ласуни, французи.

Саме у Франції, вперше, в 1995 році, був проведений фестиваль з нагоди цього свята, ідея такої події припала до смаку і багатьом іншим любителям солодкого, з-за чого день шоколаду зі своїми традиціями і особливостями набув поширення у багатьох країнах світу.
Ми в стороні, звичайно, не залишилися, саме тому тепер щороку в цей день прийнято відзначати цю подію, а також вітати всіх кондитерів, розробників фантиків для цукерок, а також всіх тих, хто дуже любить це ласощі.
11 липня - день, коли відзначають свято шоколаду

Чому саме шоколад удостоївся такої честі отримати свій власний свято? Пояснити цей факт досить просто. Наприклад, візьмемо до уваги той факт, що шоколад - один з найдавніших ласощів, яке людина навчився варити ще кілька тисяч років тому.
До речі, що цікаво, довгий час, звична для нас плитка шоколаду не мала форми, він і зовсім не був твердим, його варили і пили в рідкому стані.
Вважається, що першими це зробили саме ацтеки, які протягом багатьох століть змішували обсмажені і мелені какао-боби з гарячою водою, а потім ще і приправляли його гірким перцем. В результаті вихосм пінистий, досить жирний і, що характерно, гіркуватий напій, який вживали обов'язково холодним.
Пізніше, «напій богів», як іноді називала його місцеві племена, перекочував в Європу, де став вельми популярним серед знаті і привілейованих осіб, які могли дозволити собі подібне ласощі.
11 липня - день, коли відзначають свято шоколаду

До того часу напій перетворився в гарячий і солодкий, який припав до смаку багатьом аристократичним жінкам, які вважають його справжнім афродизіаком і продуктом, здатним розбудити справжню пристрасть. Свою ж звичну, тверду форму плитки, шоколад придбав аж в кінці XIX століття, який поступово витіснив популярний на той час, рідкий варіант ласощі.
Згодом шоколад став вироблятися в промислових масштабах, після чого плиточку солоденького змогли спробувати і прості смертні. Напевно, саме з тих пір він отримав своє максимальне поширення і обзавівся світової любов'ю мільйонів людей.

Шоколад корисний?


Виявляється, шоколадні плитки і батончики - це не просто солодощі, які приносять неймовірне задоволення після їх поглинання, це ще й дуже корисний продукт, правда, якщо його вживати в міру.
11 липня - день, коли відзначають свято шоколаду

Виявилося, що у своєму складі шоколад містить особливі речовини, які, на думку фахівців, сприятливо впливають на серце і судини. До того ж, в темних сортах містяться речовини, які стимулюють утворення і викид гормонів щастя, які непогано піднімають настрій і підтримують загальний тонус організму на потрібному рівні.
Також деякі вчені стверджують, що такі ласощі містить антиоксиданти, які суттєво уповільнюють старіння шкіри, а також речовини, які здатні боротися з раком!

Ось такий смовижний продукт, який здатний приносити чималу користь, зовсім не смно, що в недавньому часу йому навіть було встановлено справжній пам'ятник! Сталося це в місті Покрові, Росії, в 2009 році. Що і говорити, любителів шоколаду, насправді, дуже багато, тому несмний і той факт, що з часом цей продукт обзавівся власною історією і прекрасним святом.

А що відбувається в світі?


В різних країнах світу в День шоколаду відбуваються найрізноманітніші заходи, які в обов'язковому порядку приурочені до солодким властивостей продукту. Наприклад, у деяких великих фірмах Москви існує традиція, дотримуючись якої, більш досвідчені співробітники повинні пригощати шоколадними виробами менш досвідчених співробітників, так би мовити, для обміну знаннями.
Зустрічаються і варіанти навпаки, коли молодші співробітники пригощають більш старших і досвідчених, щоб, так би мовити, «задобрити» старших колег.
11 липня - день, коли відзначають свято шоколаду

Якщо вам цікаво, як відсвяткувати цей день, то найкращим варіантом стане відвідування якої-небудь фабрики або кондитерської, які займаються виготовленням шоколаду . Там у такі дні обов'язково організовують екскурсії, де всім бажаючим обов'язково розповідають все про солодкі ласощі та його похідних, оповідають про процес його створення, а також проводять різноманітні дегустації та конкурси.
Свято обов'язково передбачає різноманітні виставки та майстер-класи відомих шоколатьє, які допоможуть вам розібратися в процесі виготовлення цукерок, а також нададуть вам можливість спробувати себе в ролі справжнього творця таких чудових ласощів.
Що може бути цікавіше, ніж подальше поїдання шоколадних цукерок, які були виготовлені вашими руками або руками ваших близьких?
11 липня - день, коли відзначають свято шоколаду

Якщо серед ваших знайомих або друзів є люди, які якимось чином пов'язані з індустрією шоколадного виробництва, то не забудьте підготувати для них цікаві привітання в цей день, можливо, ви приємно зсмуєте, адже про існування такого свята відомо, ще поки, далеко не всім.