Корисні поради
на всі випадки життя
» » 9 Травня - День Перемоги і велике свято

9 Травня - День Перемоги і велике свято

Додано: 08.10.14
Рубрика: Цікаве
Наближається пам'ятний і значущий для всіх нас свято - День Перемоги. І така знаменна подія неодмінно потрібно відсвяткувати разом зі своєю дитиною. А як саме це можна зробити?

Святкувати чи ні?


Якщо ви не вважаєте цей день святом, то це дуже і дуже сумно. Така дата - поворотний момент епохи, це наша історія, частина нашого життя. Якби не ті хоробрі солдати, які відвойовували рідну землю ціною власних життів, то і нинішнього покоління, швидше за все, не було б. І про спокійною і стабільною життя говорити було б не можна.
9 Травня - День Перемоги і велике свято

Якщо у вас є дитина, то відзначати таке свято варто хоча б заради нього, щоб підростаюче покоління знало історію країни, в якій поживає, цінувало своє життя та мирне небо над головою, поважали старших. Діти повинні розуміти, що всім тим, що зараз є, ми зобов'язані ветеранам - тим самовідданою бійцям за свободу, які подарували своїм землякам майбутнє.

Звичайний свято, чи особливий день?


Відразу варто відзначити, що День Перемоги - це не просто звичайний свято і зайвий вихідний для всіх тих, хто працює. Це зовсім особлива дата. Так що і святкувати 9 травня потрібно по-особливому.
Сумно і сумно смитися на нинішню молодь, яка виходить на площі та інші відвідувані місця не потім, щоб вшановувати переможців і радіти перемозі, а просто для того, щоб зустрітися з друзями і повеселитися. Особливо огидно спостерігати за п'яними підлітками з сигаретами і бачити купи порожніх пляшок і недопалків.
Не варто перетворювати 9 травня в п'янку!

Не занечищуйте пам'ять тих, хто воював за те, щоб ми жили. Звичайно, зустрітися з друзями або з рідними можна, це не забороняється і не забороняється. Наприклад, можна відправитися на природу, посмажити шашлик. Але пам'ятайте, для чого ви зібралися.
І, звичайно, не забувайте про елементарні правила безпеки, а також прибирайте за собою все сміття. І стежте за дитиною, на природі його може чекати безліч небезпек і загроз.

Привітайте тих, хто цього вартий!


Хто захищав нас багато років тому? Завдяки кому ми зараз живемо? Звичайно, це вельмишановні ветерани. Саме вони заслуговують особливої поваги і шани. Саме вони є героями, саме в їх честь повинні звучати всі привітання. На жаль, роки йдуть і нікого не щадять. Тих, хто бачив всі події війни своїми очима, залишилося мало. Тих, хто брав участь в боях, ще менше. І все ж вони ще є!
9 Травня - День Перемоги і велике свято

Неодмінно привітайте ветеранів! Якщо у вас є знайомі герої війни, рушайте з дитиною до них у гості. Купіть квітів, фруктів. Літнім людям дуже важливо увагу. Так що якщо ви разом з чадом змайструєте саморобну листівку або якийсь інший сувенір, то ветерану буде подвійно приємно! Нехай дитина вивчить яке-небудь вірш про війну та її героїв і розповість його.
Навіть якщо серед знайомих ветеранів ні, це не привід відмовлятися від такої ідеї. Рушайте в квітковий магазин, купіть квітів і тримайте шлях в місце вашого міста, в якому зазвичай у цей великий день збираються ветерани. Даруйте квіти незнайомим героям, висловлюйте їм свою подяку! Можна фотографуватися з ветеранами, їм це теж буде приємно.

Рушайте в значимі місця


Напевно у вашому місті є місця, пов'язані з Великою Вітчизняною Війною. Це можуть бути пам'ятки, зруйновані будівлі і багато іншого. Неодмінно відвідаєте такі місця з дитиною. Якщо є можливість, запишіться на екскурсію, адже знати історію своєї батьківщини повинен кожен. Але в ролі екскурсовода цілком зможете виступити і ви, якщо добре підготуйтеся.
9 Травня - День Перемоги і велике свято

Можна купити спеціальний буклет (такі часто продаються безпосередньо поруч з визначними місцями). А можна самостійно вивчити літературу. Знайти її нескладно в бібліотеці або в інтернеті (важливо, щоб усі дані були достовірними!). Розповідь має бути цікавим, так що дізнайтеся щось цікаве, з'ясуйте, що пов'язано з тим чи іншим місцем. Наші діти повинні знати свою історію! А допомагати їм у цьому повинні батьки.
Якщо у вашому місті є музей, в якому зберігаються військові експонати, неодмінно рушайте туди! Напевно, дитині буде цікаво побачити предмети побуту і зброю військових років.

Відвідайте мітинг


За ці роки склалися певні традиції святкування Дня Перемоги. У багатьох містах кожен рік на 9 травня проходять мітинги. Відвідайте цей захід. Можна заздалегідь до нього підготуватися, зробивши плакат. Це може бути дитячий малюнок, на якому чадо зобразить події війни або святкування Дня Перемоги. А можна зробити невеликий транспарант з вдячністю ветеранам.
9 Травня - День Перемоги і велике свято

У деяких містах проходить акція «Обличчя Перемоги», яка покликана показати обличчя героїв. Якщо, наприклад, воював ваш дідусь, якого вже немає в живих (або який не може самостійно відвідати мітинг), замовте його портрет або зробіть велику фотографію, пронесіть її з гордістю, показавши всім одне з осіб Перемоги!

Шкільне свято


Як відсвяткувати 9 травня у школі? Святкування повинно бути цікавим. Що можна зробити?

 • Нехай кожен учень вивчить по одному віршу про війну або ветеранів. Це може бути невеликий вірш. Важливо, щоб діти розповідали вірші з душею, вникали в них і розуміли суть.

 • Весь клас неодмінно повинен вивчити хоча б одну військову пісню і заспівати її разом і дружно. Самий простий і відомий всім варіант - це знаменита «Катюша». Але є безліч інших пісень. Не вибирайте занадто складні і довгі твори, дітям їх нелегко запам'ятати і заспівати.

 • Можна розіграти сценку або цілий спектакль. За основу сюжету можна взяти реальні історичні дії або ж сюжет якогось відомого військового фільму. Важливо запастися військовою атрибутикою. Знайдіть гімнастерки, пілотки і кашкети, фляжки, іграшкові рушниці і пістолети і все інше, що може нагадувати про війну та її героїв.

 • Якщо є така можливість, неодмінно запросіть в клас ветерана. Нехай він розкаже про те, що бачив, що почував, заради чого воював. Дітям буде цікаво поспілкуватися зі свідком тих подій і дізнатися подробиці військових дій.

 • Проведіть вікторину, включивши в неї питання про Великої Вітчизняної Війні. Ось деякі з них: • Хто був ініціатором початку військових дій? (Німеччина, Адольф Гітлер).

 • Коли почалася Велика Вітчизняна Війна (1941 році, 22 червня).

 • Які вам відомі міста-герої? (Москва, Одеса, Севастополь, Новоросійськ, Мурманськ, Київ, Ленінград (Санкт-Петербург), Сталінград (Волгоград), Мінськ, Смоленськ, Тула, Керч).

 • Яку назву носив план вторгнення Німеччини в СРСР («План Барбаросса»).

 • Яка битва стала важливою і переломною в ході Великої Вітчизняної Війни (Сталінградська битва).

 • Яку назву (за прізвища сержанта) носить будинок, розташований у Сталінграді, який радянські солдати обороняли кілька місяців? (Будинок Павлова).

 • Хто командував Першим Білоруським фронтом при взятті Берліна (Маршал Жуков).


 • Відсвяткуйте День Перемоги гідно!