Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як вибрати слінг для новонародженої дитини?

Як вибрати слінг для новонародженої дитини?

Додано: 08.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
З тих пір, як з'явилася мода на слінги для новонароджених дітей, молоді матусі не втомлюються з цього приводу сперечатися і дискутувати, що все-таки зручніше і комфортніше для самого малюка, традиційна коляска або все-таки слінг?
З тих пір, як вони активно почали з'являтися у продажу, багато молоді матусі все з більшою впевненістю переключаються на такі смо-переноски для дітей, в яких їх можна переносити, починаючи від найперших днів крихти, закінчуючи трирічним віком.
Як вибрати слінг для новонародженої дитини?

Суперечок з цього приводу дуже багато, але, як би там не було, користь від таких пристосувань значна: молода матуся може звільнити руки для домашніх турбот, визначивши малюка у себе на плечах. Зі слінгом запросто можна відправитися за покупками, їздити в транспорті і просто займатися своїми справами, а малюк, при цьому, не буде відчувати себе самотньо, постійно відчуваючи поряд материнське тепло.
У такий перенесенні зручно не тільки матері, але і самій дитині: він чудово бачить все, що відбувається навколо, а, значить, паралельно пізнає навколишній світ, а коли виникає бажання підкріпитися, то малюк може зробити це прямо в слінгу, не відволікаючись від мами.
Природно, насамперед у відповідальних матерів виникає питання, як вибрати слінг для новонародженої дитини, адже вони такі маленькі і беззахисні, так страшно щось зробити не так! Спеціально для цього ми підготували для вас добірку основних порад з цього приводу.

Що таке слінг?


В загальних рисах - це цілісний шматок щільної тканини, який зав'язується певним чином для комфортного перенесення дитини. З англійської мови слово «sling» перекладається, як «перев'язь», що цілком зрозуміло.
Як вибрати слінг для новонародженої дитини?

Історія існування таких переносок обчислюється тисячоліттями, в різних культурах для перенесення немовлят використовували всілякі перев'язі і хустки, тому слінг сьогодні - це вже давно не новина. Важливо відзначити, що всі переваги подібного пристосування мають право на життя лише в тому випадку, якщо воно правильно підібрано і використовуються виключно за призначенням.
Не можна забувати, що немовля з фізіологічної точки зору сильно відрізняється від дорослої людини, особливо це стосується будови його скелета.

Хребет дорослої людини не є абсолютно прямим, якщо посмитися на нього збоку, то можна побачити обриси латинської букви S.
Завдяки цим природним вигинів, людина може вільно ходити, бігати і стрибати, амортизувати різні навантаження і тримати рівновагу. У немовляти хребець виглядає інакше: він не має стандартних вигинів, а, швидше, нагадує літеру С, яка поступово, з віком дитини, починає перетворюватися у правильну форму.

На що слід звернути увагу? • Щоб уникнути всіляких викривлень і патологій, дуже важливо підібрати перенесення правильно, забезпечуючи дитині необхідну підтримку спини і шийного відділу. Вибираючи слінг для своєї крихітки, обов'язково враховуйте вагу і вік дитини, адже всі діти розвиваються по-різному, тому і підбирати перенесення необхідно в кожному інсмідуальному випадку.

 • Зовнішній вид і різновид пристосування може змінюватись в залежності від того, з якою метою воно буде використовуватися: можливо, ви плануєте його носити виключно вдома, а, можливо, і на прогулянки, тоді слід враховувати пору року.

 • Також вибір слінгу може залежати від способу життя мами і малюка, а також від його характеру, наприклад, не кожна модель підійде для активних діток.


 • Різновиди


  В залежності від віку вашого малюка і області використання перенесення, її можна вибирати, виходячи з функціональних особливостей пристосування. Насправді існує велика кількість видів слінгів, кожен з яких відрізняється своїм набором переваг і недоліків, а в користь якогось з них розумно зробити вибір - справа обличчяста.

  Слінг на кільцях (від перших днів до 1.5 років)


  Досить-таки поширена модель, яка має просту конструкцію: смужка щільної тканини, до якої з одного кінця пришиті два кільця. Одягаючи на себе слінг, жінці необхідно просто перекинути його через плече і закріпити протилежний кінець тканини в кільцях.
  Як вибрати слінг для новонародженої дитини?

  Така модель вважається зручною тим, що її легко надягати, до того ж, дитина в ній може розташовуватися, як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні, поки він, наприклад, спить чи їсть.
  Єдиним недоліком такої модифікації вважається той момент, що вся тяжкість ваги малюка потрапляє тільки на одне плече матері. Його, до речі, дуже просто зшити своїми руками, головне, вгадати з розмірами, які повністю залежать від статури мами і малюка.

  Слінг-кишеню (від народження до 1.5 років)


  Кілька покращена модифікація попереднього варіанту, він легше, ніж слінг з кільцями, так і компактніше його. Під попу немовляти викроюється спеціальну кишеньку, який додає йому комфорту. До речі, такий слінг шиється для кожної матері інсмідуально, що дозволяє врахувати всі особливості малюка.
  Як вибрати слінг для новонародженої дитини?

  Недоліками даної модифікації є той факт, що він не підійде для обох батьків із-за відмінностей в будові тіла, великого малюка носити знову-таки важко ж навантаження як і раніше припадає на одне плече.

  Слінг-шарф


  Це, напевно, сама універсальна модель, адже в ній можна носити дитину з перших днів існування до 3-х років. Зазвичай являє собою тканинної або трикотажне полотно, яке обв'язується навколо тіла матері, утворюючи своєрідний кишеня для малюка.
  Як вибрати слінг для новонародженої дитини?

  Його розміри можуть змінюватись, він, щоправда, не дуже зручний для новонароджених, оскільки сонного малюка перекласти в ліжечко буде досить складно, не потривоживши його під час розмотування всього полотна. Крім цього він потребує деяких навичках в зав'язування і не сильно підходить для брудної погоди.

  Фізіологічний рюкзак


  Пристрій, який за зовнішнім виглядом нагадує рюкзак, ділиться на кілька видів, залежно від умов використання.
  Як вибрати слінг для новонародженої дитини?

  Великий плюс такої модифікації: на двох лямках зручно носити навіть важкого карапуза, до того ж його можна налаштувати, як для мами, так і для тата. В мінусах - така модифікація не дозволяє носити дитину горизонтально, а, значить, він підходить для дітей віком від 3-х місяців до трьох років.

  Підведемо підсумки


  Стає зрозумілим, що вибір слінгу - це серйозна справа, яка вимагає попередньої підготовки і вашої пильної уваги.
  Попередньо ознайомившись з теоретичним матеріалом, не зайвим буде вивчити численні відгуки вже досвідчених мам, які на власному прикладі точно знають, як зробити максимально правильний вибір. Іноді молоді батьки купують кілька подібних переносок, щоб відчувати себе максимально зручно в будь-якому місці.
  Купувати чи ні слінг - вирішувати вам!