Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як організувати цікавий флешмоб?

Як організувати цікавий флешмоб?

Додано: 08.10.14
Рубрика: Цікаве
Напевно, сьогодні кожному з нас відомо, що це за слівце і що, хоча б приблизно, воно позначає. Та що там говорити, кожен, якщо не приймав участі, то хоча б бачив своїми очима або в запису, як проходять акції флешмоба.
Яскраві і смні явища, які далеко не завжди піддаються логіці, захоплюють, смують, викликають інтерес і бажання зрозуміти, що учасники такого видовища хотіли показати.
Як організувати цікавий флешмоб?

З англійської мови поняття перекладається як «миттєвий натовп» або «раптовий спалах натовпу», насправді, будучи запланованої і підготовленої заздалегідь акцією, яка обов'язково проводиться у громадському місці і з боку виглядає, як щось спонтанне, не смлячись на те, що всі учасники виконують дії за сценарієм.
Флешмоб - це нестандартне явище, яке, по суті, не має історичних аналогів, оскільки є наслідком розвитку комунікаційних технологій.

Рух флешмобів почалося після того, як світ у 2002 році познайомився з книгою соціолога Говарда Рейнгольда, де він досить чітко передбачав майбутню соціальну революцію, на його думку, люди незабаром повинні повністю перейти на спілкування з допомогою телефонів та інтернету, що, по суті, сьогодні дуже близько до дійсності.
Як організувати цікавий флешмоб?

Як інтернет або мобільні телефони можуть бути пов'язані з проведенням запланованих акцій? Все дуже просто: натовпом стало простіше управляти, її простіше зібрати, організувати і проконтролювати саме за допомогою зручних та швидких засобів зв'язку, саме тому флешмоби стали стрімко розвиватися останнім часом.
Якщо ви думаєте, що організувати незабутній і цікавий флешмоб - справа важка і під силу лише «великим умам» своєї справи, то ви сильно помиляєтеся.
Насправді, достатньо володіти потужним бажанням зробити щось особливе, все ж інше в руках сучасних технологій, в основному, у кожного міста є власний сайт флешмоберів, де можна кинути клич», на який швидко відгукнутися десятки однодумців і бажаючих підтримати цікаву ідею.
Але, все-таки слід зазначити, що більшість крутих масових акцій організовується не на спеціальних сайтах, а ще простіше - в будь-яких соціальних мережах. Саме в інтернеті мобери (учасники акцій) обговорюють можливі ідеї та варіанти проведення дії, там же відбувається затвердження сценарію, місця і часу.

А в чому сенс?


Що таке флешмоб, може, і зрозуміло, але з якою метою проводять такі заходи? Важко зрозуміти, з якою метою натовп людей зупинилася посеред вулиці і стала наполегливо розглядати небо, залучаючи до цього загальну увагу.
Як організувати цікавий флешмоб?

Але проходить 5-10 хвилин і всі учасники акції розходяться, як ні в чому не бувало, навіть не перекинувшись парою слів. У чому сенс подібних постановок? Що цікаво, учасники подібних акцій не отримують за це ніяких грошей, це абсолютно добровільне заняття, яке, тим не менш, може проводитися з переслідуванням певних цілей.
Популярність і масовість таких явищ повністю ґрунтується на ідеях, які втілюються в життя завдяки подібним акціям. Ось кілька з них:

 • для розваги;

 • для самовираження, володіючи бажанням зрозуміти, «а чи зможу я це зробити»?;

 • емоційна розрядка, нерідко учасниками флешмобів стають серйозні, впливові й успішні люди, які шукають можливості виплеснути накопичений негатив від повсякденності і накопичених турбот;

 • можливість придбати нових друзів і товаришів з загальними цілями;

 • можливість відчути себе вільним від сформованих життєвих рамок поведінки.

 • іноді флешмоби переслідують мету звернути увагу громадськості на якусь гостру проблему або висловити свої політичні погляди.


 • Як організувати?


  Можливо, ви не знали, але, виявляється, у такого явища навіть є власна система правил, яких необхідно дотримуватися всім мобберам. Ось кілька найбільш значущих з них:

 • участь у сценарії не оплачується;

 • дії учасників не повинні піддаватися ніякому логічному поясненню з боку, весь сенс в тому, щоб утримати тонку емоційну грань випадкових глядачів. Сценарій з боку може смувати, викликати бажання його розгадати, почуття тривоги та причетності до чогось особливого, але він ніяк не повинен виглядати смішно;

 • всі дії повинні виконуватися з серйозним обличчям (виняток складають сценарії, які вимагають протилежного);

 • у перехожих повинно скластися враження, що мобери - такі ж випадкові перехожі, які абсолютно спонтанно почали виконувати якісь дії. Саме тому приватники таких акцій не збираються у встановленому місці заздалегідь, не розмовляють між собою, а по закінченню сценарію розходяться, як ні в чому не бувало в різних напрямках.


 • Перше, що вас буде турбувати при організації флешмобу, це, як знайти людей для такої дії. Насправді, це просто у всій організації, адже учасниками можуть стати хто завгодно: від ваших колег по роботі, закінчуючи шкільними або університетськими друзями, випадковими незнайомцями, яких нескладно знайти через інтернет.
  Куди складніше придумати оригінальну ідею, а після цього ще й втілити її в життя. Ідеальний сценарій не повинен бути смішним, скоріше, він повинен виглядати загадково, навіть абсурдно, безглуздо, все залежить від того, з якою метою створюється флешмоб.
  Як організувати цікавий флешмоб?

  Після того, як ви підібрали потрібних людей, необхідно приступати до тренувань. Якщо сценарій нескладний і не потребує якихось особливих навичок, наприклад, варіанти з завмиранням на місці на кілька хвилин, ніби зупинився час, не потребують підготовки.
  А ось більш складні ідеї, наприклад, танцювальні, театральні або вокальні флешмоби обов'язково повинні бути заздалегідь відрепетирувані і, чим більше учасників, тим більше часу може знадобитися на його постановку.
  Іноді, щоб влаштувати дійсно крутий флешмоб, доводиться витратити кілька місяців на попередні тренування, зате результат вас дійсно порадує.
  І, наостанок, пам'ятайте, що успіх подібної дії безпосередньо залежить від оригінальності сюжету, який, до речі, навіть не обов'язково вигадувати, навіщо винаходити велосипед, коли тонна ідей просто так, безкоштовно, плаває на просторах інтернету!
  Головне, з величезної кількості інформації вибрати найцікавішу і докласти максимальні зусилля до її організації.