Корисні поради
на всі випадки життя
» » Ноні: застосування і корисні властивості екзотичного соку

Ноні: застосування і корисні властивості екзотичного соку

Додано: 08.10.14
Таїланд - смовижне й загадкове місце, яке вражає красою своїх пляжів та островів, залишає яскраві спогади незвичайної природи і екзотичної рослинності, яка таїть в собі безліч таємниць і унікальних властивостей, маловідомих середньостатистичному європейцеві.
Одне з таких рослин - таємнича вічнозелена моринда або, як її частіше називають самі місцеві жителі, ноні. Прилавки магазинів і сувенірних лавок буквально ломляться від великої кількості баночок з соком ноні, туристи зацікавлено поглядають у бік і, періодично, з-за цікавості набувають баночку-другу, так би мовити, на пробу.
Чималу роль у зацікавленості таким продуктом грає численна реклама, а також переконливі розповіді самих продавців про смних і цілющі властивості цього напою. Але чи всі, правда з того, що можна почути і прочитати на просторах інтернету?
Ноні: застосування і корисні властивості екзотичного соку

Батьківщиною цієї рослини є Південна Азія, але зараз моринда можна зустріти в Австралії, на Гаваях і Нової Гвінеї. Дерево цвіте і плодоносить круглий рік, приховуючи під своїм листям невеликі, злегка схожі на зеленуватий картопля, плоди.
Сік ноні - порівняно молодий продукт здорового харчування, його випуск в промислових масштабах був освоєний і налагоджений всього якихось 20 років тому.

Причиною такого тривалого забуття, швидше за все, послужив не самий приємний смак, аромат і навіть зовнішній вигляд фрукта. Недарма, він навіть має другу назву - сирний фрукт - назва утворилася із-за різкого запаху сиру не першої свіжості.
Лише виявивши досвідченим шляхом, що сік ноні володіє великою кількістю корисних властивостей, які здатні здорово допомогти людині, його стали випускати в промислових масштабах, правда, не в таких величезних, щоб можна було сказати про його доступність.
Завдяки унікальному складу плодів цього дерева, сік ноні отримав досить широку область застосування, правда, результати таких експериментів зустрічаються різні.
Ноні: застосування і корисні властивості екзотичного соку

Багато відзначають сприятливий вплив такого продукту на організм людини, зустрічаються навіть відгуки про чудесне лікуванні людей від серйозних недуг, але є і ті, кому ефект зовсім не сподобався і не приніс бажаного результату. Як так? Спробуємо розібратися.

Склад соку моринди


Унікальний склад такого напою і є основа для його бурхливої популярності. У нього входить величезна кількість різних мікроелементів, вітамінів, амінокислот і навіть гірких глікозидів! Серед мікроелементів - натрій, калій, магній, кальцій, фосфор та інші. Серед вітамінної групи - А, Е, С, а також деякі вітаміни групи В.
У багатьох джерелах зазначено, що сік ноні є чи не найпотужнішим антиоксидантом, який здатний знаходити і руйнувати негативний вплив практично всіх вільних радикалів, які погано впливають на здоровий організм.
Ноні: застосування і корисні властивості екзотичного соку

Зруйнуємо цей міф: частка правди тут присутня, сік ноні дійсно володіє антиоксидантним потенціалом, але не більшим, ніж будь-які свіжовичавлені соки, скажімо, яблучні або апельсинові.
Словом, фактом того, що разом з гіркуватим напоєм ви купуйте найпотужніший засіб від старості і більшості хвороб, злегка перебільшена в цілях підвищення екзотичної продукції. Також до його складу входить велика кількість амінокислот, особливо, гліцин, тирозин, ізолейцин, триптофан і багато інших.
Деякі виробники стверджують, що максимально насичений запах соку свідчить про високу концентрацію корисних речовин в ньому. Так це чи ні - питання досі залишається відкритим.
Слід зазначити, що максимальним цілющим ефектом володіє саме свіжовичавлений сік ноні, якому приписують таку величезну кількість чудотворних властивостей. Більшість соків, які потрапляють у продаж, піддаються спеціальній обробці, внаслідок дії яких, більша частина з них, випаровується.

Чим корисний такий напій?


Багато фахівців стверджують, що цей продукт - не просто ліки або активна добавка-це особлива засіб, яке здатне допомогти організму активізувати приховані резерви, що і допомагає в боротьбі з багатьма недугами.
Унікальний склад напою сприяє зміцненню імунітету, а також утворення великої кількості Т-клітин, які є важливою частиною захисних функцій нашого організму. Також відомо, що сік ноні є ефективним профілактичним засобом проти розвитку ракових пухлин, особливо, в області молочних залоз.
Також даний продукт є непоганим жарознижувальну та протизапальну засобом, що сприяє здоровому сну, а, в разі необхідності, стає болезаспокійливим засобом. Завдяки його властивостям, він сприятливо впливає на людей, які перебувають в стані алкогольної або наркотичної залежності, куріння або депресії, допомагаючи більш м'яко і делікатно вийти з такого стану.
Ноні: застосування і корисні властивості екзотичного соку

Сік ноні може використовуватися для стабілізації високого тиску, а також підвищувати рівень працездатності людини, не будучи при цьому допінгом і не викликаючи залежності.
Багатьох з них тут же почне мучити питання, а де купити такий цікавий препарат, адже в звичайних аптеках його точно не зустрінеш.
Звичайно, найкращий варіант - придбати його безпосередньо в місцях виробництва, наприклад, під час подорожі до Таїланду. Можна спробувати щастя і в зарубіжних інтернет магазинах, правда, ціни у них на такі смо-засоби невиправдано завищені, ціна за літрову пляшку справжнього соку ноні може досягати 50 доларів!

Як правильно пити сік ноні?


Як виявилося, такий сік для профілактики і лікування необхідно приймати по певній системі, щоб він встигав поширитися по всьому організму до початку травного процесу.
Ноні: застосування і корисні властивості екзотичного соку

Отже, як приймати такий препарат: за півгодини до їжі, але не раніше ніж через півтори години після їжі. Вся справа в тому, що під час травного процесу, організм виділяє специфічні речовини, які дуже швидко нейтралізують всі корисні властивості цього напою, тому, дуже важливо, щоб він встиг минути таку небезпечну перешкоду, як шлунок.
Не можна забувати про те, що сік ноні все-таки володіє власним списком протипоказань, і першими в нього потрапляють люди з інсмідуальною непереносимістю якихось компонентів напою.
Також слід бути обережними вагітним і годуючим жінкам, а також тим, хто вже приймає якісь медичні препарати, оскільки він сумісний далеко не з кожним з існуючих. У будь-якому випадку, перш, ніж починати прийом даного лікарського засобу, необхідно обов'язково проконсультуватися з фахівцем.