Корисні поради
на всі випадки життя
» » Фініки і їх корисні властивості для людини

Фініки і їх корисні властивості для людини

Додано: 08.10.14
Скажіть, хіба просто знайти такої людини, яка не любить фініки? Це чудове східне ласощі, яке, як би це ні було сумно, потрапляє на наші столи далеко не кожен день, давно зарекомендувало себе, як сама корисна і смовижна солодкість у світі.
Небагатьом відомо, що жителі прекрасного і загадкового сходу буквально не уявляють свого звичного раціону без такого продукту, недарма, фініки вже давно заслужили репутацію «хліба пустелі».
Фініки і їх корисні властивості для людини

Фініки з незапам'ятних часів є основним способом харчування і джерелом цінних вітамінів і елементів, вони зіграли важливу роль у розвитку і життя стародавніх цивілізацій. Напевно, це один з перших фруктів, який культивували і стали використовувати не просто для втамування голоду, але і для лікування багатьох захворювань.
Все почалося з використання стародавніми арабами диких фініків, які вже сім тисяч років тому прекрасно знали про унікальні корисні властивості такого продукту. Їх зображення можна зустріти на розписах єгипетських гробниць і пірамід, судячи з древнім послань, з них навіть готували оцет і вино.
Жоден арабський воїн, збираючись в далеку дорогу, не пішов би туди без обов'язкових двох мішечків фініків, які привешивали до сідла коня з двох сторін.
Ще б, адже вже тоді були переконані в тому, що вони здатні продовжувати витривалість і збільшувати силу, до того ж вони чудово тамували голод і володіють цілющими властивостями. Як неважко здогадатися, більша частина фінікових пальм припадає саме на арабські країни, найбільшим світовим імпортером є Саудівська Аравія.
Не сильно відстають і інші східні країни, також зараз фініки успішно вирощують в Каліфорнії (США), Австралії, Мексиці та інших країнах світу. Вважається, що всього існує близько 1500 сортів фініків, вчені стверджують, що насправді їх так багато, що навіть просунутим фахівцям не завжди вдається розібратися в них.

Сорти і види


Самими великими і вражаючими є королівські фініки, які абсолютно не дарма отримали таку назву, адже вони в два рази більше і смачніше звичайних сортів. Стандартні види мають овальну форму і досягають 3-7 см в довжину, а також 2-3 см в діаметрі.
Фініки і їх корисні властивості для людини

Є і такий різновид, як канарські фініки, батьківщиною яких є Канарські острови, скалиста й неприступна місцевість. Їх вирощують у вигляді декоративної і плодової культури, листя такий пальми активно використовують для лікування багатьох недуг.
А ось, наприклад, китайські фініки ростуть на території середземномор'я, вони мають вигляд червонувато-коричневих невеликих і дуже м'ясистих плодів. Саме цей різновид входить до складу багатьох прянощів і мусів, в їжу їх можна вживати, як свіжими, так і в'ялена або сушенними.
В залежності від стиглості і кількості вологи в плодах, всі фініки поділяються на сухі, напівсухі і м'які.

М'які плоди містять максимальну кількість вологи, тому вони більш смачні, але зберігаються менше сухого або напівсухого.
Не всім відомо, що з фініків отримують мед і навіть вино , а фініковий цукор в рази корисніше тростинного, який ми так звикли вживати в їжу. В арабських країнах дуже поширена пальмова борошно, яку роблять з серцевини фінікового дерева, а також фініковий сік, який проходить процес бродіння і стає цікавим алкогольним напоєм.

Корисні властивості


В таких смних плодах міститься велика кількість фруктози і глюкози (близько 75%), також вони можуть похвалитися багатим складом солей (близько 15) і мінералів. Вважається, що якщо з'їдати добру жменю фініків кожен день, то можна забезпечити себе добовою нормою сірки, магнію і міді, а також половиною добової норми заліза та четвертої частини кальцію.
Фініки і їх корисні властивості для людини

Варто відзначити, що фінікові плоди містять цинк, фтор, марганець, бор, залізо, калій, кобальт та інші мінерали. Не можна не сказати про наявність вітамінів А, групи В і С, а також ніацину і рибофлавіну, пектину і харчових волокон, кількість яких постійно коливається.
Важливо також знати, що фініки - вельми дуже поживний продукт, який відрізняється високою калорійністю - в 1 кг в'ялених фініків міститься близько 3000 ккал!

Щоб було зрозуміло - ця сума є добовим мінімумом для дорослої людини, так що зовсім не смно, чому в давні часи вони були головною їжею для мандрівників.
Що й казати, завдяки такій властивості, вони непросто здатні швидко вгамувати голод, але і швидко відновити сили, а деякі вчені взагалі вважають, що склянка молока і один фінік здатні задовольнити мінімальну потребу людини в поживних речовинах.
Не зайвим буде відзначити, що завдяки своєму особливому складу, фінікові плоди мають найсприятливіший вплив на травну систему, очищаючи її і приводячи в порядок перистальтику. Багато фахівців рекомендують їх до вживання при кишкових розладах і дисбактеріозі, так як вони живлять кров і підтримують кислотний баланс організму.
Фініки і їх корисні властивості для людини

Також фініки дуже корисні для вагітних і годуючих жінок, так як в них містяться особливі речовини, які сприяють зміцненню м'язів матки, завдяки чому пологи проходять легше, а також скорочується термін післяпологового кровотечі. Також слід зазначити, що такі плоди збагачують материнське молоко вітамінами і корисними мікроелементами.
Відомо, що плоди фінікових пальм відмінно зміцнюють серце, сприяють розвитку окремих ділянок мозку, а, значить, покращують його продуктивність.

Крім цього вони є відмінним профілактичним засобом від багатьох простудних і вірусних захворювання, відновлює засобом після важких захворювань. Фініки корисні тим людям, які страждають анемією, хворобами грудей і легенів, а також чудотворним зіллям проти чоловічого безсилля.
Також існує величезна кількість рецептів страв, які допомагають худнути, не позбавляючи себе солодкого. Проблеми, що приготувати з фініків у вас точно не з'явиться, адже варіантів існує безліч.

Як вибрати найбільш корисні фініки?


Щоб такі плоди були не тільки смачними, але і дійсно корисними, необхідно точно знати, як їх правильно вибирати. В першу чергу вам підкаже їх зовнішній вигляд: помилково думати, що блискучі плоди найкорисніші.
Фініки з блискучою поверхнею могли бути піддані механічній сушці, що супроводжуються використанням різних хімікатів. Відрізнити такі фініки просто: на блискучій поверхні з'являється велика кількість тріщин, а в деяких випадках шкірка могла навіть відшаруватися.
При природному сушінні тріщини теж можуть з'явитися, але їх зовсім мало і практично не видно. Краще всього купувати плоди з кісточкою, оскільки ймовірність обробки хімічним шляхом в такому випадку значно нижче.