Корисні поради
на всі випадки життя
» » Встановлюємо камін в будинку і квартирі

Встановлюємо камін в будинку і квартирі

Додано: 08.10.14
Рубрика: Ремонт
Як би там не було, але практично кожен житель планети асоціює вогонь - з теплом і затишком, чимось рідним і близьким, напевно, саме тому, для багатьох з нас - придбання каміна для свого будинку або квартири є заповітною мрією і, в деякому роді, межею дизайнерських мрій.
Адже, якщо ви робите ремонт, шпалери і підлоги - це необхідність, яку ви в будь-якому випадку замініть і оновіть, а ось установка каміна - це вже, швидше, більше примха, яка в сучасних опалюваних квартирах і будинках, перестала бути гострою необхідністю.
Встановлюємо камін в будинку і квартирі

Але це на рівні підсвідомості, або людина так влаштована, але для кожного з нас - потріскував камін в улюбленій кімнаті - це ознака сімейного вогнища, тепла і добробуту, яким дуже хотілося б обзавестися.
Якщо ви все-таки вирішили порадувати себе таким придбанням, то тут же виникає питання, як вибрати камін? Адже така покупка є більше винятковою, ніж звичною і, як, виявилося, має під собою безліч підводних каменів.
Існує безліч аспектів, які необхідно врахувати при виборі каміна, якщо ви ніколи не стикалися з таким питанням, то ми спробуємо вам допомогти і просвітити основні моменти. Перше, що ви повинні спантеличити себе, це питання: для чого вам потрібен камін?
З естетичних і декоративних міркувань, або ж, наприклад, ви купуєте річ, яка буде дійсно обігрівати ваш будинок в зимовий час і, можливо, буде використовуватися для приготування їжі?
Встановлюємо камін в будинку і квартирі

Справа в тому, що для різних цілей існують свої моделі, які будуть разюче відрізнятися за ціною і зовнішнім виглядом. Справа, звичайно, ваше, але навіщо вам купувати в будинок серйозне пристрій, який здатний опалити велику кімнату, якщо, насправді, ви будете його використовувати не більше трьох разів на місяць?
Цілком можливо, що в такому разі, набагато розумніше і актуальніше придбати електричний камін, який відмінно вписується в інтер'єр будь-якого будинку або квартири і, до всього іншого, не вимагає серйозного обслуговування. За ціною такі пристрої набагато дешевше, а зовні вони практично нічим не відрізняються від справжніх.
Наступне питання, на який потрібно відповісти при виборі домашнього каміна: де він буде встановлений? Суть в тому, що монтаж каміна в заміському приватному будинку здійснюється набагато простіше і дешевше, а ось з квартирами в багатоповерхівках можуть виникнути серйозні проблеми.
Встановлюємо камін в будинку і квартирі

Технічно здійснити такий монтаж буде складніше, адже в багатоповерховому будинку проблематично вивести димар, так і перекриття в таких приміщеннях можуть не витримати серйозної ваги (від 700 кг до 2000 кг!) камінів з реальною топкою.
Однак це, природно, не говорить про те, що в квартирі не можна встановити камін, швидше за все, доведеться приділити особливу увагу пристрою топки - можна використовувати газові системи, які полегшать встановлення труб і виведення димоходу, однак тут доведеться отримати дозвіл від газового господарства.
Для того щоб успішно вибрати свій «домашній очаг», необхідно ознайомитися з декількома основними поняттями, без знання яких буде складно зробити свій вибір. Отже, в них входять три основних визначення: облицювання, топка і димар.
Встановлюємо камін в будинку і квартирі

Облицювання - це безпосередньо те, що ми бачимо своїми очима і, для людини не дуже обізнаної, може здатися, що це мі полягає весь камін, але це далеко не так. Облицювання повинна повністю вписуватися в стиль і інтер'єр вашого будинку, дуже смно буде виглядати камін у стилі модерн або hi-tech у заміському будинку, оформленому в споконвічно російською або будь-якому іншому сільському стилі.
Топка - це і є серце вашого каміна, адже саме в ній відбувається найголовніший процес згоряння, який здійснюється з використанням певного палива.
Буде це газ або ви віддаєте перевагу старий добрий перевірений спосіб з використанням дров, вирішувати тільки вам. Мабуть, пояснювати, що таке димар потреби немає. Є і основні технічні характеристики, до них відносять ККД і потужність топки.

Які бувають каміни?


В першу чергу каміни, які встановлюють, як у міських картинах, так і в заміських будинках, діляться на моделі з закритою топкою і з відкритою топкою. Найбільш безпечними є каміни із закритою топкою, так як вона закривається жароміцним склом, завдяки чому значно підвищується його міцність і жароміцність.
Встановлюємо камін в будинку і квартирі

Завдяки такому закритому оформлення, ККД такого каміна значно вище, ніж у відкритого, вважається, що саме такі моделі є найбільш добротними. Ще б, адже вони здатні не просто прикрашати приміщення веселим вогником і приємним зовнішнім виглядом, але і реально опалювати його навіть у самі холодні часи.
Відкриті каміни, в основному, не призначені для такого ретельного обігріву, тому частіше використовуються в суто естетичних міркуваннях.
Є ще один різновид - електричні каміни, як ми вже говорили, що їх найчастіше використовують у тих приміщеннях, де неможливо встановити справжні моделі, одним натисканням кнопки можна побачити цікавий вогник і навіть почути приємне потріскування.
Такі осередки тепла» не вимагають якоїсь особливої установці, для них достатньо підібрати зручне місце в кімнаті, включити в розетку і насолоджуватися.
Встановлюємо камін в будинку і квартирі

До речі, ефект штучного вогню в електрокаміна настільки реалістичний, що, деколи, його і зовсім не відрізнити від справжнього, при всьому цьому, такі моделі зазвичай обладнані ще і функцією підігріву. Потужності таких камінів» вистачає для того, щоб опалити невелику кімнату, що, знову-таки, в невеликих квартирах може стати найкращим рішенням.
Дров'яні каміни, звичайно, самі реалістичні, щоправда, тут слід враховувати, що і встановлювати його доведеться за всіма правилами. Для початку придбайте місце, де ви хотіли б встановити свій «вогнище»: найчастіше для цього вибирають вітальню, де, найчастіше, може збиратися вся родина і насолоджуватися теплом і фарбами цього полум'я.
Зазвичай дров'яні каміни обладнані чавунними або сталевими топками, кожна з яких має свої переваги, наприклад, сталь дешевше чавуну, а чавун не схильний до корозії, що особливо актуально для заміських будиночків на березі моря.
Встановлюємо камін в будинку і квартирі

Традиційно каміни вписують прямо в стіну, але зараз можна знайти найбільш сучасні та незвичайні моделі, які, наприклад, огинають виступаючий кут стіни, їх ще називають кутові, або ж такі, в яких полум'я можна спостерігати з двох сторін, протилежних один одному.
Обов'язково поцікавтеся матеріалами, з яких буде виготовлено облицювальна частина вашого домашнього сма: краще, щоб це був декоративний натуральний камінь, наприклад, піщаник, граніт, мармур, іноді використовують термостійкий цегла.
Пам'ятайте, що однакових каменів у природі не буває, тому попросіть показати вам камінь на власні очі, з якого буде виготовлена облицювання, щоб потім не розчаруватися в його кольорі або текстурою.