Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що таке аюверда і для чого необхідно це вчення?

Що таке аюверда і для чого необхідно це вчення?

Додано: 08.10.14
Рубрика: Цікаве
Краса і здоров'я, мабуть, хвилювали всіх людей з найдавніших часів. Саме тому існує чимало навчань про ці аспекти. Наприклад, одне з таких навчань - аюрведа. А що це таке? Для чого це потрібно?

Що це таке?


Отже, аюрведа - це вчення про життя. А життя, як відомо, багатогранна, так що в дану науку входить безліч напрямків.
Що таке аюверда і для чого необхідно це вчення?

Звідки це пішло? Вважається, що батьківщиною цього вчення є Індія, саме там люди в усі часи приділяли особливу уваги цілісності сутності людини, яка складається з декількох взаємопов'язаних частин. Так, виділяють декілька аспектів:

 • Атма (душа). Це якесь природне начало, яке виражається в сукупності поглядів на світобудову, світовідчуття, єдиних для всіх принципів існування, певних негласних правил і канонів. Людина повинна усвідомити своє місце в світі, зрозуміти, навіщо він живе і існує.

 • Манас (розум, розум). У вченні говориться, що будь-які вчинки і дії людини спочатку зароджуються в його голові, в думках. І якщо атма - це точка відправлення, якась направляюча сила, то манас як би віддає тілу розпорядження. Якщо думки погані, нормального життя не буде. А гарні думки дарують міцне здоров'я, щастя і гармонію.

 • Індрії - це почуття людини. Саме вони здатні зв'язувати розум із зовнішнім світом за допомогою звуків, зображень, тактильних відчуттів. Все це певним чином впливає на розум, потім людина визначається зі своїми цілями і прагненнями.

 • Шаріра - тіло людини, яке забезпечує зв'язок душі з цим світом. Саме тіло допомагає людині впливати на світ.


 • Згідно аюрведе, всі чотири складові повинні перебувати в єдності, тільки тоді можна досягти гармонії.

  Для чого це потрібно?


  Навіщо, взагалі, чи потрібно це вчення про життя? Це кожен повинен вирішити сам для себе. Одні, наприклад, прагнуть до духовної гармонії, і аюрведа здатна дати це. Інші удосконалюють тіло і використовують принципи аюрведічеського харчування для схуднення. І це теж має сенс. Треті хочуть зрозуміти сенс життя і зайняти у ній своє певне місце.
  Що таке аюверда і для чого необхідно це вчення?

  Вчення допоможе зрозуміти все це. Деякі бажають поліпшити своє здоров'я і позбавитися від хвороб. У цьому наука про життя теж неодмінно допоможе. Загалом, життя складається з безлічі складових. І кожній з них є місце в аюрведі, кожній з них приділяється увага, так як існує безліч напрямків навчання.

  Основні положення


  Що таке аюрведа? Це ціла наука про всіх життєвих аспектах і їх єдність. Це вчення має основоположні принципи:

 • Баланс. Тільки той, хто вміє зберігати баланс між душею, розумом, тілом і почуттями, може жити в гармонії і бути здоровим. Наприклад, йога допомагає зміцнити дух, удосконалювати тіло, загострювати почуття і очищати душу. Так що багато, дотримуються принципів аюрведи, займаються йогою.

 • Кожна людина особливий, кожен є інсмідуальністю. Так, вважається, що у кожного з нас своя особлива конституція, яку необхідно підтримувати в оптимальному стані. Те, що для одного буде корисним, іншому може нашкодити. Це означає, що свій режим харчування, свій спосіб життя потрібно адаптувати до зовнішньої середовищі, до оточення. Якщо цього не робити, то може виникнути дисбаланс, який неодмінно порушить гармонію.

 • Ми - те, що ми їмо. Прихильники цього вчення вважають, що лікування душі, тіла, розуму і думок передбачає не лише ведення певного способу життя, але і певними продуктами харчування. Але варто відзначити, що такі продукти для різних людей можуть бути різними.


 • Типи людей по аюрведе


  В даному вченні виділяються різні види людей. Всього їх три:

 • Вата (вітер). Люди такого типу часто мають досить худорляву статуру, тонкі волосся, шкіру, нігті. Крім того, вони швидко рухаються, схоплюють все на льоту, але майже відразу ж всі забувають. Люди даного типу погано переносять холод, вони не можуть зігрітися. Обмін речовин швидкий, так що про зайву вагу мови йти не може. Якщо вірити цим вченням, то в раціон таких людей повинні входити наступні продукти: горіхи, рис, гречка, молочні продукти. Зате варто обмежувати кількість сирих овочів, яблук (особливо кислих), сої, а також перцю (з приправ можна мускатний горіх і кардамон).

 • Пітта (вогонь). У людей цього типу нормальне середня статура. Характер вибухової: людина може часто приходити в гнів, злитися, проявляти агресію. Волосся зазвичай світлі, тонкі, на шкірі багато родимок, шкірні покриви мають рожевий відтінок і схильні до почервоніння (наприклад, із-за перегріву). Людина даного типу погано переносить спеку і спрагу, а також голод (він просто болісний). Кращі продукти: боби, спаржа, кольорова капуста, селера молоко. З приправ можна коріандр, м'ята, кріп і кориця. А від червоного м'яса, горіхів і шафрану варто відмовитися.

 • Капха (слиз). Такі люди зазвичай схильні до повноти через уповільненої обміну речовин. Вони легко набирають вагу, а ось позбавляються від нього з працею. Людина даного типу повільний і часом ледачий, зате впевнений у собі, врівноважений та миролюбний. Раціон слід складати з особливою ретельністю. Варто їсти коричневий рис, соєвий сир, а також бобові. Кількість солодощів, курки, білого рису і свинини варто обмежувати. Оптимальна приправа - імбир .


 • Принципи харчування


  Якщо вірити цим вченням, то раціон варто складати з урахуванням часу року. Отже, існує чотири варіанти:

 • Осінь. Вона легка, порожня, холодна і нерівна. Так що варто вживати побільше зернових, круп, густих супів, неодмінно додавайте у страви м'яса. А ось про салати краще на якийсь час забути, овочі обробляйте термічно. Кількість кави і чаю обмежуйте, краще пийте більше трав'яних відварів.

 • Зима холодна і тяжка. Підкріплюйте свій організм крупами і супами. Можна вживати зимові приправи: імбир, корицю, гвоздику.

 • Навесні природа пробуджується, пробуджувати потрібно і свій організм. Так що кисле, солоне і жирне краще не вживати, як і солодке або борошняне. Вживайте бобові, редьку, редис, часник, індичку, курку, а також ягоди і фрукти.

 • Літо часто буває жарким. Краще в цей час року вживати легкі фрукти (але не цитрусові і не кислі), зелень, спаржу , капусту, рис басматі. Сметану і сир краще не їсти.


 • Добові біоритми


  Що таке аюверда і для чого необхідно це вчення?

  Згідно аюрведе, існують добові біоритми. Всього день ділиться на кілька періодів:

 • Кафа триває з 6 до 10 годин. У цей період відзначається спокій. Як правило, тіло важке, спостерігається апатія.

 • Період Пітта триває з 10 до 14 годин. Сонце знаходиться високо, так що люди відчувають сильний голод. Травлення особливо гарний, як і обмінні процеси.

 • Період Вата характеризується рухом, на даному етапі спостерігається найвища активність.


 • Косметика, препарати


  Якщо ви хочете підібрати косметичні засоби або біологічно активні добавки, то враховуйте свої особливості. І пам'ятайте, що масла, креми та інше варто купувати тільки в перевірених магазинах.
  Гармонії вам, спокою та здоров'я!