Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як вибрати хорошу кухонну витяжку?

Як вибрати хорошу кухонну витяжку?

Додано: 08.10.14
Витяжки з'явилися у світі вже досить давно. Першими оцінили їх американці. Але потім і жителі інших країн теж зрозуміли, що такий прилад не тільки корисний, але часом і просто необхідний. Але важливо вибрати таку витяжку, яка підійде для вашої кухні і буде працювати безперебійно. А як це зробити?

Складно визначитися з вибором?


Деякі взагалі думають, що ніяких принципових відмінностей представлені в магазинах моделі не мають. Раніше саме так і було. Але сучасні прилади мають найрізноманітніші характеристики, особливості та функції. Ще якихось 10 років тому про них і думати не могли, але сьогодні все це доступно.
Як вибрати хорошу кухонну витяжку?

Крім того, об'єм забрудненого в процесі приготування їжі повітря може бути різним, це теж при виборі потрібно враховувати. І, нарешті, витяжка - це частина інтер'єру кухні , так що вона повинна вписувати в дизайн цього приміщення, а не псувати його. Саме тому до такої купівлі потрібно поставитися відповідально та уважно.

Як це працює?


Взагалі, основне завдання витяжки - це видалення з кухні пари, кіптяви і забрудненого повітря, які утворюються в процесі приготування їжі. Але це забезпечується різними шляхами.
Види витяжок в залежно від принципу роботи:

 • Проточні витяжки працюють таким чином, що пар і інші забруднення повітря виводяться назовні (тобто на вулицю) через повітродув. Але на воздуходуве можуть осідати частинки жиру і нагару. І щоб цього уникнути, деякі виробники оснащують свої прилади спеціальними металевими фільтрами грубого очищення. Якщо ж такого фільтра немає, то витяжку треба періодично мити вручну. В цьому випадку продуктивність приладу, (вона виражається в обсязі забрудненого повітря, який витяжка може ліквідувати) не буде падати. До речі, саме велика продуктивність є основною перевагою витяжок подібного типу. А ще такі прилади мають можливість не тільки видаляти з повітря все погане, але і забезпечувати циркуляцію (тобто оновлення та подачу нового і свіжого з вулиці). Але такі витяжки складні в монтажі, встановлювати їх можна лише в безпосередній близькості від вентиляційних ходів або отворів. При цьому вентиляція повинна бути неодмінно нової і чистою. І ще один недолік полягає в тому, що проточна витяжка може повноцінно працювати лише при доступі кисню, тобто при відкритому вікні (а в мороз це досить неприємно і проблематично).

 • Циркуляційні витяжки мають інший принцип роботи. Вони втягують забруднене повітря, проганяють її через систему очищення і вже очищений знову подають в приміщення. Подібні прилади також мають грубі фільтри, які видаляють кіптяву, нагар, жир та інші частинки. Але тут є також і вугільні фільтри тонкого очищення, що дозволяють видалити ще і дрібні частинки, такі як пил. Неприємні запахи теж нейтралізуються. Але вугільні фільтри припускають певний опір, що негативно позначається на потужності приладу, з-за чого продуктивність падає. Крім того, такі фільтри чищенні не підлягають, їх неодмінно треба міняти. Деякі прилади мають спеціальні індикатори, які повідомлять про те, коли саме потрібно буде зробити заміну. Ціна такої витяжки буде набагато нижче, ніж проточною, а монтаж більш простий і не такий трудомісткий.


 • Конфігурація


  Як вибрати хорошу кухонну витяжку так, щоб вона вписалася в простір і не зайняла багато місця? Потрібно врахувати будова даного приладу.
  Як вибрати хорошу кухонну витяжку?

  По конфігурації витяжки теж поділяються на кілька видів:

 • Плоскі (підвісні витяжки) - це найпростіший варіант. Ніяких додаткових модулів іл частин не потрібно, витяжка розміщується над плитою, а над нею можна сміливо повісити шафка, наприклад. Це досить зручно і практично, особливо в умовах невеликої кухні.

 • Вбудована витяжка зазвичай поміщається в шафку, в дні якого розташовується повітрозабірник. Нижній блок може мати висувну конструкцію, що дозволить повністю покрити всю плиту і навколишнє простір. Над блоком витяжки може залишатися вільне місце, наприклад, полиці або ящики, але його не так багато.

 • Купольні витяжки припускають безліч різноманітних варіантів. Такий прилад зазвичай являє собою декоративний єдиний блок, який може бути виконаний у формі конуса, піраміди, переверненої букви Т або парасольки з якоїсь трубою. Такі прилади припускають безліч дизайнерських рішень і можуть виступати окремою повноправною частиною інтер'єру кухні. Купольна витяжка камінного типу монтується на стіну над плитою (прямо або під кутом). А ось прилади острівного типу кріпляться до стелі.

 • Також сьогодні в магазинах можна знайти витяжки типу «Доміно». Вони вбудовуються в кухонний стіл або стільницю поруч з плитою, а не над нею, як робиться найчастіше.


 • Інтер'єр кухні


  При купівлі витяжки важливо враховувати і дизайн кухні, так як цей прилад досить об'ємний і неодмінно впадає в вічі при огляді приміщення. І щоб витяжка доповнювала інтер'єр, вона повинна бути виконана в тій же стилістиці. Наприклад, в класичну кухню чудово впишеться витяжка з дерев'яними вставками. А в їдальні у стилі хай-тек відмінно буде виглядати металевий прилад зі скляними деталями.

  Розмір


  Щоб весь забруднене повітря повністю витягався, потрібно, щоб витяжка збігалася з розміром з плитою. В іншому випадку гар буде йти в інші кімнати, а не захоплюватися повітрозабірником (вона просто не буде до нього доходити). Так що виміряйте плиту, а тільки потім відправляйтеся в магазин.

  Продуктивність


  Як вже було зазначено вище, продуктивність витяжки називається обсяг очищуваного повітря. Як визначитися з таким показником? Враховуйте, що за годину за умови приготування їжі на кухні повітря повинен оновитися близько 10-12 разів. Так що можна скористатися простою формулою.
  Як вибрати хорошу кухонну витяжку?

  Порахуйте об'єм приміщення. Для цього потрібно його висоту помножити на ширину, а потім на довжину. Отримане число помножте на 10. Ви отримаєте приблизну необхідну (або достатню) продуктивність.
  Але враховуйте і інтенсивність забруднення повітря. Наприклад, якщо ви готуєте нечасто і не дуже довго, то оптимальною продуктивністю в такому випадку буде 200-300 кубометрів на годину. Але якщо ви готуєте багато і майже постійно, або ж хтось часто курить на кухні, то краще вибрати модель з продуктивністю близько 1000 кубометрів на годину.

  Рівень шуму


  Чим продуктивніше витяжка, тим більше шуму вона видає. Але деякі виробники намагаються виправляти за допомогою додаткових деталей. Оптимальні значення для квартири - це 30-45 децибел. А при 50 вже можуть виникати незручності.

  Функції


  Різноманітні моделі можуть мати різні режими і опції. Так, у деяких моделей є кілька рівнів роботи (перемикання з одного на інший може здійснюватися механічним чи електронним способом).
  Ось деякі можливі додаткові функції:

 • Швидке очищення.

 • Датчики чистоти повітря.

 • Залишковий хід вентилятора для повного очищення.

 • Автоматична зміна режиму.

 • Цифровий таймер.

 • Постійна безшумна робота чи інтервальне включення.


 • Ціни


  Ціна такого приладу в залежності від продуктивності, дизайну, фірми-виробника і функціональності може варіюватися від 4 до 20 і більше тисяч рублів.
  Зробіть обмірковану покупку, щоб вона була вдалою!