Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як змусити свого чоловіка працювати?

Як змусити свого чоловіка працювати?

Додано: 08.10.14
У нашому сучасному світі жінка вже давно перестала бути слабкою. Так, ми завжди прагнули до рівності з чоловіками у всіх відносинах, і що ж ми отримали? Жінка працює з ними нарівні, іноді навіть виконує таку ж фізично важку роботу, як і чоловіки, проводить на робочому місці повноцінний робочий день, а потім ще біжить додому, щоб приготувати вечерю, випрати, привести в порядок будинок, перевірити у дітей домашнє завдання, і, звичайно ж, потрібно не забути приголубити чоловіка.
Як змусити свого чоловіка працювати?

І при всьому цьому жінці ще потрібно завжди залишатися привабливою і доглянутою, а то раптом чоловік піде до іншої. А в чому полягає роль чоловіка в родині? Він повинен бути добувачем, щоб забезпечувати свою родину матеріально. Але деякі чоловіки не виконують навіть цю одну єдину функцію.
Так, буває всяке: на роботі скоротили або бізнес прогорів, але завжди потрібно не опускати руки і прагнути знайти інші варіанти. На жаль, є чоловіки, у яких цей процес затягується навіть не на місяці, а на багато років.
А ми, жінки, все це час чекаємо і сподіваємося, що ось-ось все зміниться і все буде як раніше, і продовжуємо тягнути на своїх тендітних плечах не тільки домашнє господарство, але і матеріальне забезпечення сім'ї. А чоловік у цей час «весь в стражданнях» смиться телевізор і проводить весь час на смані.
Якщо вам це набридло, то, в першу чергу, потрібно добре розібратися в причинах, за якими ваш чоловік не може знайти роботу. Може бути, він просто не хоче цього робити, і його все влаштовує? А що, дружина заробляє гроші, домашнє господарство веде, а ти лежи собі на смані, відпочивай - вічний відпустку, і ні про що не треба думати і переживати. Якщо так, то потрібно гнати такого чоловіка з дому і геть зі свого життя назавжди.
Ніколи не дозволяйте чоловікові сидіти у себе на шиї.

Але якщо ваш чоловік не такий на вас у ньому все влаштовує, окрім відсутності роботи, то постарайтеся розібратися, у чому все-таки полягає причина цієї проблеми. Не всі жінки готові довго миритися з ситуацією постійної нестачі грошей, тому, зрештою, виникає питання, як змусити чоловіка працювати?

Основні типи


Для щоб зрозуміти з чого почати потрібно з'ясувати які бувають типи непрацюючих чоловіків, і до якого саме типажем відноситься ваш чоловік?

 • Отже, перший тип - «мамин синок». Це чоловік, найчастіше, зі слабким характером, який звик, що його всі опікуються і все вирішують за нього. Навіть якщо у нього раніше була робота, то втративши її, він не буде поспішати шукати нову. А навіщо? Адже його і так все влаштовує. Дружина працює і цього йому здається достатньо для нормального і комфортного існування. Такий чоловік ще з дитинства не звик нести відповідальність за свої вчинки, адже батьки завжди надмірно оберігали його від будь-яких проблем. І зараз він намагається перекласти свої обов'язки добувача на плечі дружини, щоб вона відповідала за матеріальне забезпечення сім'ї.

 • Другий тип - «нарцис». Це чоловік із завищеною самооцінкою, який любить тільки себе і вважає, що такого працівника як він мріє отримати будь-яка компанія, надавши йому, звичайно ж, тільки керівну посаду. На ділі ж все складається зовсім інакше. Найчастіше реальні здібності і знання чоловіки не відповідають тому, що він про себе загорсмся. Це відразу ж стає явним на першій же співбесіді. І природно, що ніхто не захоче наймати такого працівника. «Нарцис» вважає нижче своєї гідності розмінюватися на тимчасову роботу і бути другорядним працівником, тому і сидить цілими днями на смані, надії, що хороша робота сама його знайде.

 • Третій тип - «розгойдується». Це чоловік, який завжди дуже довго збирається, щоб щось зробити. Це не означає, що він не шукає роботу, просто йому потрібно для цього набагато більше часу. Він обов'язково повинен все зважити, перевірити і відповідально підійти до вибору нової роботи. Таким чоловікам досить важко звикати до всього нового тільки тому, що вони «тугодуми», тобто довго у всі вникають. Тому пошук роботи може зайняти досить багато часу, але, врешті-решт, колись увінчається успіхом.

 • Четвертий тип - «мізантроп». Це чоловік, який постійно відчуває труднощі в спілкуванні з людьми в силу свого кепського характеру. Йому категорично не подобаються інші люди, і він не хоче ні при яких умовах вступати з ними в контакт. Зараз же практично не знайдеш роботу за якої б не потрібно було спілкуватися з колегами або клієнтами. Тому мизантропу дуже важко знайти собі відповідну спеціальність. З такою людиною дуже важко налагодити хоч якісь ділові відносини, тому роботодавці намагаються уникати таких працівників. Ось і він чекає, поки з'явиться повністю влаштовує його робота. А це може статися нескоро.

 • П'ятий тип - «меланхолік». Це дуже врасливий чоловік. Він завжди приймає все близько до серця і назавжди запам'ятовує всі образи. Тому йому важко забути невдалий досвід минулого роботі, і він довго не може зважитися на пошуки нової. Але коли все ж таки зважиться, то перше невдала співбесіда тут, може надовго вибити його з колії. І він ще дуже довго буде підшукувати новий варіант. Меланхолік вважає за краще нічого не робити, щоб зайвий раз не піддаватися новим стресу.

 • Шостий тип - «альфонс». Це чоловік, який спочатку не працював, і працювати не збирається. Його цілком влаштовує, що дружина заробляє гроші, а він витрачає їх на своє задоволення. Він любить тільки себе і вважає, що світ крутиться навколо нього, а всі інші повинні його забезпечувати.

 • І до окремого типу можна віднести чоловіків, які не можуть знайти роботу з незалежних від них обставин. Наприклад, спеціальність вашого чоловіка в даний момент не затребувана на ринку працевлаштування або у нього не вистачає певного досвіду і кваліфікації для заняття нової посади. Також причиною відмови може бути вік. Зараз все частіше можна зустріти оголошення, в яких шукають працівника не старше 30-35 років. І якщо вашому чоловікові давно за 30 то досить важко знайти нову роботу.


 • І що ж у цій ситуації повинна робити жінка?


  Для початку ви повинні відверто поговорити з чоловіком про те, яким він бачить майбутнє вашої родини? Якщо у вас є діти, то слід зробити на цьому акцент, ви повинні показати йому, що він несе відповідальність за їх майбутнє, що їм потрібно добре харчуватися, одягатися, відвідувати різноманітні спортивні секції та гуртки, а влітку обов'язково відправити їх в оздоровчий табір.
  Як змусити свого чоловіка працювати?

  Ви повинні чітко дати зрозуміти чоловікові, що коштів, які ви заробляєте, на це не вистачить, і що без його допомоги вам не обійтися. Якщо ж у вас немає дітей, то намалюйте чоловікові гарне майбутнє, нову квартиру, машину або поїздку за кордон, і скажіть, що якщо він і далі нічого не буде робити, то так і буде все життя їздити в громадському транспорті, а замість відпустки на морі - лежати на старенькому смані.
  Вам слід з'ясувати у чоловіка, що він робить для того, щоб знайти нову роботу, і чому не хоче або не може знайти підходящий варіант? У нього повинні бути залізні аргументи, щоб ви йому повірили. Якщо у вас з'явилися сумніви в його щирості, то доводиться брати ситуацію у свої руки.

  Отже, що робити, якщо чоловік не хоче працювати, і як змусити його змінитися?


  Для чоловіка буває дуже важко змінити усталений спосіб життя і звичну роботу. Тому пошук нових вакансій незмінно викликає страх від невідомості, що його чекає попереду. Якщо ваш чоловік сидить без роботи лише короткий час, то постарайтеся його підтримати і допомогти впоратися з цією складною ситуацією.
  Постійно нагадуйте про його гарних якостях, щоб підвищити впевненість у своїх силах.

  Але якщо ваш чоловік через місяці і навіть роки не може знайти роботу, і відверта розмова з ним на цю тему не допоміг, то тоді вам слід переходити до активних дій.
  Почніть контролювати весь процес пошуку роботи. Аж до того, що самі купуйте чоловікові газети з оголошеннями і підбирайте відповідні йому вакансії, якщо він сам досі не зміг цього зробити самостійно. Перевіряйте, щоб він всіх обдзвонив і відзвітував перед вами за кожну оголошення.
  Також складіть разом з ним гарне резюме та відішліть в різні організації, і ще можна помістити його в інтернеті на різних біржах праці. Хоч хтось, але повинен відгукнутися. Тоді вашому чоловікові нічого не залишиться робити, як іти на співбесіду, і може бути, вона увінчається успіхом.
  Ця порада підходить для чоловіків, які самі не наважуються зробити перший крок - це меланхолік, мізантроп і «розгойдується», також його можна використовувати і для інших типажів. Своїми діями ви можете підштовхнути вашого чоловіка до змін.
  Як змусити свого чоловіка працювати?

  Але якщо і це не допомогло, то тоді нехай він з усією силою відчує на собі, що таке бути «домогосподаркою». Перекладіть на нього всі домашні клопоти: нехай готує, прибирає, пере, з дітьми возиться, а ви в цей час будете робити свою кар'єру і заробляти гроші.
  А прийшовши додому, з усією суворістю будете перевіряти зроблену ним роботу, і постійно вказувати на його помилки. Якщо він нормальний чоловік, то дуже швидко йому набридне бути жінкою-домогосподаркою, і він почне більш наполегливо шукати нову роботу.
  Також дуже дієвий метод, щоб змусити чоловіка працювати - це повністю позбавити грошей. Всі зароблені вами кошти ви повинні витрачати тільки на себе і дітей. Ні, звичайно, з голоду ваш чоловік не повинен вмирати, але на всі інші потреби, наприклад, сигарети, пиво, одяг - він повинен буде кожен раз просити в вас гроші.
  І ви повинні йому відмовляти. Так, він може попросити грошей у батьків, але повірте, їм теж дуже швидко набридне містити свого дорослого сина, і тоді вони разом з вами візьмуться за його працевлаштування. До того ж не кожному чоловікові сподобається кожен раз принижуватися і просити грошей у дружини, щоб купити собі сигарети.
  Ця порада підходить для чоловіків з завищеною самооцінкою - «нарцисів» і «матусиних синочків».

  А ось «альфонса» можна дуже швидко вивести на чисту воду. Для цього достатньо дати йому зрозуміти, що у вас почалися фінансові труднощі, і що надалі вам доведеться на всьому економити. Повірте, що цей чоловік, який звик ні в чому собі не відмовляти, відразу ж втече від вас. І ні в якому разі вам варто шкодувати про це. Ви гідні кращого! І чоловік-альфонс - це далеко не найкращий варіант!
  Але якщо ви все вже перепробували, а ваш чоловік вперто не хоче йти на роботу, задумайтеся, а чи потрібен вам такий чоловік? Якщо через роки, він так і не почав піклуватися про вас і дітях, може це ніколи не станеться? І ви так і будете тягнути всю сім'ю на своїй шиї, і на додачу ще й чоловіка-паразита. Може бути, варто поставити йому питання руба «або нехай влаштовується на будь-яку роботу, або збирає речі і йде геть?» Якщо і це не допомогло, то краще назавжди розлучитися з цим чоловіком.
  І не переживайте, ви-то точно без нього проживете, адже весь цей час ви самі забезпечували свою сім'ю без його допомоги, а ось він залишиться і без роботи, і без сім'ї. А у вас з'явиться шанс зустріти справжнього чоловіка, з яким ви зможете відчути себе слабкою, але дуже щасливою жінкою.
  Сподіваємося, що вам допоможуть наші поради, і вам не доведеться приймати такі серйозні рішення й кардинально міняти своє життя. Дорогі жінки, любіть себе і нікому не дозволяйте сидіти у себе на шиї! Ви гідні кращого!