Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як вибрати гарний і якісний карниз для штор?

Як вибрати гарний і якісний карниз для штор?

Додано: 08.10.14
Рубрика: Дім і затишок
Штори - це невід'ємна частина інтер'єру майже будь-якої кімнати. Але щоб штори прикріпити, необхідний карниз. Він, до речі, теж здатний доповнити і оживити або ж зіпсувати весь інтер'єр. Так що вибір цієї деталі дуже і дуже важливий.

Як вибрати?


Як вибрати гарний і якісний карниз для штор?

Отже, як підібрати карниз? На що при цьому потрібно звертати увагу? Ось кілька важливих моментів:

 • Інтер'єр. Цей момент важливий, так як кожна деталь (у тому числі і карниз) є частиною дизайну. І якщо, наприклад, сучасний інтер'єр, то і карниз повинен відповідати. А ось якщо ваша кімната схожа на приймальню королеви і містить старовинні шикарні речі, то потрібно розглядати зовсім інші варіанти.

 • Штори. І це теж важливо. Наприклад, якщо ви вибрали звичайні штора з кільцями, то можна підібрати звичайний круглий дерев'яний карниз. А, наприклад, карниз для римської штори буде зовсім іншим. Так що для початку рушайте в текстильний магазин за шторами, а вже потім купуйте карниз.

 • Кількість рядів. Якщо ви дієте за давнім звичаєм і вішаєте гардини та штори, то вам потрібно дворядний карниз. Якщо ви віддаєте перевагу мінімалізм і вважаєте, що цілком обійдетеся одними шторами, то придбайте однорядний. А якщо ви хочете прикрасити вікно складною текстильної композицією з ламбрекенів, штор і гардин, то оптимальний варіант для вас - трирядне карниз.

 • Розміри приміщення. І цей момент теж неодмінно потрібно враховувати. Наприклад, якщо приміщення має невеликі розміри, то об'ємний карниз, що виходить за площину стіни, може його зменшити ще більше. Так що краще вибрати плоский карниз. А якщо стелі низькі, то краще всього конструкцію кріпити прямо до них або під них, щоб візуально не розривати стіну і не опускати стелю ще більше.

 • Переміщення. Зрозуміло, що штори потрібно якимось чином переміщати. Тут можливо кілька варіантів. Якщо вікно велике, то ви напевно захочете повісити дві штори і віддасте перевагу, щоб вони розсувалися в різні сторони. Неодмінно враховуйте це. А якщо ви не бажаєте працювати руками і споглядати всі ці численні шнурки, мотузки, за які потрібно смикати, щоб перемістити штори , то виберіть модель з електричним приводом. Вона може мати спеціальну кнопку керування, натиснувши на яку, ви зможете домогтися того, чого хочете. Так само можливий варіант дистанційного керування. Це неймовірно зручно!

 • Матеріал. Для багатьох і цей момент є надзвичайно важливим. Сьогодні карнизи можуть виготовлятися з металу, дерева або пластику. Що саме вибрати? Спирайтеся, по-перше, на дизайн інтер'єру. По-друге, враховуйте характеристики, що пред'являються до конструкції. Так, якщо штори важкі та об'ємні, то їх зможе витримати далеко не кожен карниз. Ну, і про обличчясті уподобання не забувайте.


 • Види карнизів


  Так як вибрати карниз для штор? Якщо ви відповіли на всі питання з попереднього абзацу, то прийшла пора вивчити представлені на ринку види.
  Як вибрати гарний і якісний карниз для штор?

  Різноманітність матеріалів


  Отже, перерахуємо всі використовувані на сьогоднішній день матеріали:

 • Дерево. Це класичний, відомий здавна і благородний варіант. Такий матеріал може вписатися майже в будь-який інтер'єр-від класичного до сучасного. Зазвичай для виготовлення використовуються такі породи дерева, як горіх, вишня, дуб, ялина та інші. Дерев'яні карнизи можуть мати різну конфігурацію. Такий варіант, до речі, є одним з найбільш екологічних. Але конструкція з натурального дерева буде коштувати чималих грошей.

 • Пластиковий карниз простий в установці і дуже легкий. За ним легко доглядати. Але такий матеріал можна назвати крихким (хоча є і особливо міцні види пластику, але коштують вони дорожче), так що об'ємні композиції з штор, гардин і прикрас, він може і не витримати. Зате є безліч варіантів форм і кольорів, так що можна підібрати варіант під будь-який інтер'єр. І ціна радує.

 • Металеві карнизи досить об'ємні і важкі, але зате вони настільки міцні, що зможуть витримати майже будь-які штори та інші елементи. Крім того, це ще й дуже красиво. Наприклад, шикарний карниз кований з розмаїтими деталями зробить інтер'єр воістину королівським і багатим.


 • Форми і конфігурації


  Які бувають конфігурації і форми карнизів? Варіантів чимало:

 • Круглий карниз - це, мабуть, самий простий і всім відомий варіант. Він являє собою трубу діаметром від 10 до 35 міліметрів, на яку надягають кільця або кліпси (вони вільно перемішаються по карнизу). У магазинах можна зустріти круглі карнизи з дерева, металу і пластика. Крім того, вони бувають самими простими однорядними, двох - і трирядними.

 • Струнний карниз являє собою конструкцію з тонкою струною (їх може бути дві або три), по якій переміщуються кліпси або кільця (на них буде кріпитися штора). Такий варіант простий і лаконічний, але ось важкі штори з драпіровками він навряд чи витримає. Цей карниз прекрасно буде виглядати на кухні, адже в такому приміщенні частіше вікна закривають саме легкі штори.

 • Профільний карниз найчастіше виготовляється з алюмінію. Він дуже гнучкий, що дозволяє робити конструкції будь-яких форм: овальні, аркообразние або хвилеподібні і навіть ламані. Також можна зробити і багаторівневу композицію або щось інше. Матеріал легкий, але при цьому міцний.

 • Багетні карниз по функціях і пристрою схожий з профільним, але у ньому всі металеві елементи конструкції будуть закриті планкою. Це дуже зручно, адже така деталь може бути виконана з різних матеріалів, мати різні кольори, форми і фактури. Так що такий карниз впишеться в будь-яке приміщення і пожвавить його інтер'єр.

 • Шинний карниз являє собою конструкцію з алюмінію або ПВХ з одним жолобком або кількома. Всередині цих жолобків заховані кріплення для штор. Щоб кріплення не випадали, з боків є заглушки. Такий карниз не займе багато місця і не «з'їсть» простір.


 • Куди кріпити?


  Як вибрати гарний і якісний карниз для штор?

  Кріпити карнизи можна до стін, до стелі або до самого вікна. Визначайтеся і вибирайте оптимальний варіант:

 • Настінні карнизи кріпляться прямо до стіни. Якщо стелі високі, то такий варіант цілком підійде. Можливі будь варіант форм, матеріалів і конфігурацій.

 • Якщо стелі низькі, то краще вибирати стельові карнизи. Вони кріпляться прямо до стелі і дозволяють візуально збільшити висоту кімнати. Такі карнизи можуть бути струнними, рейковими і штанговими. Кількість рядів теж може розрізнятися, а матеріали можуть бути практично будь-якими.

 • А деякі карнизи можна кріпити прямо до віконного отвору, що теж досить зручно.


 • Корисні поради


  Наостанок кілька корисних порад з приводу вибору карниза:

 • Якщо віконний отвір великий, то краще вибрати карниз приблизно такої ж довжини. А ось збільшити вікно допоможе карниз, який за розміром буде більше отвору. Якщо вікно має нормальні розміри, то карниз з кожної сторони може виходити за нього на 10-30 сантиметрів.

 • Кріплення по карнизу повинні ковзати легко, без зусиль.

 • Що стосується інтер'єру, то важливо збіг карниза з іншими деталями за стилем. Наприклад, у сучасній кімнаті в стилі хай-тек буде добре виглядати струнний карниз. Якщо приміщення виконано в класичному стилі, виберіть цілий або багетні карниз. Кований ж карниз впишеться в шикарну кімнату з дерев'яними меблями та безліччю картин на стінах.

 • Купуйте карниз тільки після покупки штор.


 • Вдалих вам покупок!