Корисні поради
на всі випадки життя
» » Краватка метелик: вибираємо і шиємо своїми руками

Краватка метелик: вибираємо і шиємо своїми руками

Додано: 08.10.14
Краватка-метелик - це аксесуар з вічної класики, навряд чи коли-небудь настане такий час, коли про нього перестануть говорити, а вже тим більше, експериментувати та працювати над черговими модними новинками з його допомогою. Можна сказати, що краватка-метелик унікальний, адже це один з небагатьох аксесуарів, який може надіти абсолютно будь-яка людина з абсолютно протилежних соціальних станів.
Ні одне урочистий захід аристократів і багатіїв не проходить без такого краватки, одночасно з тим, метелика носять лакеї, працівники казино або службовці адвокатських кантор, адже за кордоном - це частина їх уніформи.
Краватка метелик: вибираємо і шиємо своїми руками

Її може одягти, як чоловік, так і жінка, причому незалежно від їх віку або сфери діяльності, а, отримавши запрошення на один зі світських раутів, можна навіть знайти вказівки з приводу кольору метелики, яку потрібно одягнути в цей раз. Ось такий, на перший погляд невеликий, але дуже важливий аксесуар, до вибору якого ніяк не можна підходити халатно.
У минулі часи краватка-метелик лише віддалено нагадував сучасні манірні і, навіть деколи, зухвалі примірники, вони, швидше, ближче до помпезним і функціональним шийних хусток, які, заради краси, пов'язували самими незвичайними способами, бант - був лише один з них.
З часом, в моду увійшов комір, а з ним і майстерно зав'язаних хустки у вигляді метеликів, щоб бортики сорочки не заважали по різних сторонах. Але справжнім народженням і точкою відліку початку світової любові і популярності для краватки-метелики став 1904 рік, коли відбулася прем'єра відомої опери «Мадам Батерфляй», кожен музикант якої вийшов на сцену саме в такому аксесуар .
Спочатку метелик - була ближче чоловікам, однак, з часом, її в своєму образі застосували неповторні Марлен Дітріх і Коко Шанель, такою заявою вони сколихнули весь світ, викликавши нову хвилю популярності такого аксесуара.
Краватка метелик: вибираємо і шиємо своїми руками

У сучасному світі краватка-метелик користується не меншою популярністю не тільки серед тих чоловіків і жінок, які зобов'язані надягати їх на світські прийоми, але і серед звичайних людей, які не бояться експериментувати над своїм повсякденним чином.
Краватку-метелика достатньо просто купити в будь-якому спеціалізованому магазині, де вони представлені вже заздалегідь складеними моделями і тими, які потрібно зав'язувати своїми руками. Перші вельми зручні для тих, хто не занадто часто користується подібним аксесуаром, достатньо лише застебнути або розстебнути ґудзик на стрічці.
Єдиний мінус таких моделей - їх практично неможливо регулювати по ширині власній шиї і формою коміра сорочки, а це, часом, дуже важливо.

Якщо ви вирішили поселити настільки приємний і екстравагантний аксесуар надовго у своєму гардеробі, то краще всього вибирати моделі, які необхідно зав'язувати самостійно.
Як вважають деякі експерти модної індустрії, тільки зав'язуючи метелика своїми руками, можна додати своєму образу інсмідуальності, додаючи своєрідні та унікальні завитки, ваш образ придбає якусь безтурботність і легкий апломб, які і повинні досягатися при використанні такого аксесуара. Існує досить велика кількість способів, як зав'язувати краватку-метелика, кожен з яких можна використовувати для певної події чи конкретної ситуації.

Як вибрати для себе?


Перше правило, яке повинно виконуватись, як чоловіками, так і жінками, якщо ви хочете виглядати унікально і стильно: метелик не повинна відволікати увагу від вашого обличчя, вона може підкреслити ваші яскраві сторони, але не більше того.
Якщо чоловік, одягнувши такий аксесуар, прагне виглядати в ньому, як можна більш презентабельно, то при покупці метелики він повинен врахувати два основних правила.
Краватка метелик: вибираємо і шиємо своїми руками

По-перше, ширина чоловічого краватки не повинна виходити за краї його обличчя, а по-друге, він не повинен перевищувати ширину коміра сорочки, що в сучасних моделях легко відрегулювати за рахунок спеціальної системи. Жіночий галстук-метелик повинен бути наполовину менше чоловічого, який буде ідеально поєднуватися з невеликим коміром сорочки.
Насправді, не існує, як таких, суворих правил, які зобов'язували б носити краватку-метелика в тому чи іншому вигляді. Однак у середині XX століття все-таки з'явилося два негласних правила, яких намагаються дотримуватися досі, особливо у вищих світських колах. Під чорний смокінг і білу сорочку повинна бути надіта чорна шовкова метелик, а під фрак і білу сорочку - біла краватка-метелик.
Мабуть, це єдині правила, які все-таки варто дотримуватися, особливо, якщо ви збираєтеся відвідати досить серйозний захід, в іншому - повна свобода вибору і поле для експериментів, правда, переступити тонку межу між «стилем» і «несмаком» досить просто.

Купити чи пошити?


Звичайно, найпростіше рішення - це придбати вподобаний примірник в будь-якому магазині або бутіку, де вам обов'язково запропонують широкий спектр варіантів і, можливо, навіть порадять, з чим можна носити ту чи іншу модель.
Найчастіше на прилавках магазинів можна зустріти моделі з глянсового або матового шовку , які ідеально тримають форму метелика і, найчастіше, використовуються для урочистих заходів. Також досить поширеними є моделі з вовни, бавовни або змішані варіанти, головне, щоб тканина була досить щільна для підтримки форми метелика.
Краватка метелик: вибираємо і шиємо своїми руками

Виявляється, зробити метелика можна і своїми руками, для цього існують спеціальні викрійки, слідуючи яким, зовсім нескладно зшити свій примірник. Для цього вам знадобиться звичайна стрічка певної ширини, яку необхідно підбирати інсмідуально, залежно від обличчястих переваг і особливостей будови обличчя.
Можна зробити ще простіше: зав'язати звичайний краватка в метелика, для цього доведеться, звичайно, потренуватися, що може виручити в екстреній ситуації, коли терміново потрібна метелик, а в наявності лише звичайні краватки. До речі, жіночий варіант метелика можна зробити зі звичайного шийного хустки, який буде відмінно поєднуватися з теплим літнім або весняним сезоном.

Як поєднати?


Якщо ви до цього ніколи не носили краватку-метелика, то вам, напевно, важко визначитися, з чим його можна поєднувати, щоб не виглядати смішно. В цілому, існують своєрідний звід «гарних манер», слідуючи яким, ви ніколи не потрапите в халепу.
Краватка метелик: вибираємо і шиємо своїми руками

Наприклад, чоловічі та жіночі краватки з малюнками повинні носитися з однотонними сорочками і, навпаки, сорочки з принтами, клітиною або абстракцією краще всього поєднуються з однотонними метеликами, колір яких повинен повторювати один з кольорів на вашій сорочці, щоправда, тон краще вибирати кілька світліше.
Якщо ви поєднуєте темну сорочку з темним костюмом, то метелик повинна виділятися, а ось при світлій сорочці та темному костюмі, метелика краще підбирати в тон піджака.