Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як усунути біль у підшлунковій?

Як усунути біль у підшлунковій?

Додано: 09.10.14
Як усунути біль у підшлунковій?

У наш час швидкого харчування та неякісних продуктів захворювання підшлункової залози стали досить приватним явищем. В таких випадках обов'язково слід знати основні правила першої допомоги - це не тільки допоможе прибрати неприємні відчуття і біль у підшлунковій залозі, але і деколи збереже життя хворому.
Для початку потрібно чітко зрозуміти, що при постійно виникають болях підшлункової залози (надчеревна і ліва подреберная область) потрібна обов'язкова консультація фахівця і відповідна медикаментозна терапія. Одні лише засоби народної медицина не допоможуть вам при болі в підшлунковій залозі і можливих з цього наслідки - панкреатит, панкреонекроз. Часом втрачений час в безуспішних спробах послабити біль самостійно стає головним чинником виникнення важких захворювань. А лікування подібних проблем може коштувати вам багато часу (тижні, місяці) і грошей. При цьому виникли проблеми в цьому важливому органі впливають на роботу кишкового тракту (гормони глюкагон і інсулін потрібні для багатьох біохімічних процесів, ферменти панкреатичного соку беруть участь у процесах розщеплення продуктів на корисні речовини).
Як усунути біль у підшлунковій?

Причини болю в підшлунковій залозі


 • Шкідливі звички (куріння, алкоголь) викликають підвищене вироблення панкреатичного соку, з-за чого існує ризик руйнування клітин залози. До того ж у тканинах органу погіршується кровообіг і розвивається кисневе голодування.

 • При проблемах з паращитовидної залози (підвищеним виробленням гормонів) в сироватці крові збільшується вміст жирів різних типів. З-за цього підшлункова залоза виробляє підвищені дози відповідних ферментів.

 • Неправильний раціон і переїдання. Великий вміст жиру і білка в уживаних стравах дають додаткове навантаження. Відвикати є вечорами і ночами, щоб не викликати ускладнень.

 • Прийом певних видів медичних препаратів (естрогенів, антибіотиків з групи тетрацикліну, кортикостероїдних гормонів), які також підвищують вироблення травних ферментів.

 • Аутоімунні запальні процеси.

 • Проблеми з жовчовивідними шляхами і печінкою.

 • Незворотні зміни в тканинах підшлункової залози із-за віку.

 • Симптоми проблем з підшлунковою залозою


  Одним з головних симптомів є гостра біль у навколопупковій ділянці, деколи захоплююча всю черевну порожнину, віддаючи в спину і під лопатку. Після прийому їжі, алкоголю і в позиції лежачи на спині вона посилюється. До симптомів також відноситься розлад шлунка (тяжкість, здуття), блювання (після якої не стає легше), рідкий стілець, постійна нудота і відсутність апетиту.
  Як усунути біль у підшлунковій?

  Як зняти біль у підшлунковій залозі


  Якщо болі слабкі і нечасті, то варто взяти на озброєння дієту - два дні нічого не їсти (пити лужну мінеральну воду), потім харчуватися тільки вареними стравами (м'ясо курки, овочі, риба), приймаючи як допоміжний засіб Фестал, Панкреатин або Мезим, по 2 таблетки після їжі.
  Як усунути біль у підшлунковій?

  У важких випадках допоможе повна відмова від їжі, грілка з колотим льодом на хвору область живота і лужна мінеральна вода. Спазмолітики у вигляді ін'єкції знімуть спазм жовчних проток. Викличте карету «Швидкої допомоги», фахівці знають, що робити в цьому випадку.
  Таблетки від болю в підшлунковій залозі, спеціальні процедури зможуть призначити лише лікарі після всіх необхідних аналізів. Найчастіше лікування проходить у стаціонарі.
  Пам'ятайте, що здоров'я у нас одне. Не затягуйте з подібними проблемами.