Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як підібрати ідеальні окуляри для зору і сонця?

Як підібрати ідеальні окуляри для зору і сонця?

Додано: 09.10.14
Останнім часом сучасні окуляри перестають бути одним лише пристосуванням для корекції зору, вони все більше стають стильним аксесуаром, який вдало доповнює створений вами образ. До того ж практично всі ми користуємося сонцезахисними окулярами, які крім функції «заховати очі», виконують важливу роль захисту від ультрафіолету, а також появи передчасних зморшок!
Ви думаєте, чому більшість світових знаменитостей настільки активно використовують цей незамінний аксесуар? Ні, звичайно, сховати обличчя від настирливих папарацці - це одна з причин, але разом з тим, вони прекрасно знають, що правильно підібрані і досить затемнені лінзи здатні надовго відтягнути момент появи «гусячих лапок» і зрадницьких складок на лобі.
Як підібрати ідеальні окуляри для зору і сонця?

Так, чи інакше, але останнім часом межа між медичними та сонцезахисними окулярами практично стерлася, до процесу вибору і тих, і інших, необхідно підходити максимально уважно і обережно.
І дійсно, весь процес підбору в магазині вдалою оправи або зручних лінз може займати незліченна кількість часу, а вибрати щось з інтернет-каталогів практично нереально, адже визначитися по картинці, навіть не примірявши модель, вкрай важко. Для того щоб не витрачати часу даремно і не помилитися з вибором, існує кілька параметрів та критеріїв, згідно з якими досить просто підібрати окуляри для зору або проти сонця.
Поширена помилка при виборі будь-яких очок - це зосередження всієї уваги на зовнішньому вигляді аксесуара, зручність і практичність відходять на другий, а то й на третій план, що абсолютно неправильно і може призвести до найсумніших наслідків.
Неправильно підібрані лінзи або незручна форма дужок може привести до частих головних болів, різкого падіння зору, запаморочення, а іноді навіть до утворення серйозних захворювань, наприклад, катаракта або дистрофія сітківки. Щоб не опинитися в такій неприємній ситуації, необхідно уважно враховувати всі нижчеперераховані фактори.

Скло або пластик?


Серед більшості людей існує думка, що хороші окуляри обов'язково мають бути виготовлені зі скла. Це поширена помилка, насправді вибір того чи іншого матеріалу для лінз повинен залежати, в першу чергу, від сфери застосування конкретного аксесуара .
Як підібрати ідеальні окуляри для зору і сонця?

Наприклад, більшість виробників модних сонцезахисних окулярів все частіше віддають перевагу пластику, так як вони набагато легше і практичніше, а за своєю якістю нітрохи не поступаються скляним. До того ж на скло, частіше все, набагато важче нанести необхідні спеціальні фільтри, що захищають очі від ультрафіолету.
І, до речі, хоч і не весь ультрафіолет, а частина, скло пропускає, для того щоб захист був повноцінним, його обов'язково необхідно покривати захисними фільтрами.

Якщо ж ви вибираєте окуляри для зору, то тут питання дещо інакше: скляні лінзи, хоч вони досить тверді й важкі, своїм зовнішнім виглядом дещо тонше і витонченіше пластмасових. Тому скляні окуляри з однаковою кількістю діоптрій, візуально тонше, що є досить важливим аспектом для тих, кому в першу чергу важливий зовнішній вигляд.
Насправді, чим нижче ваш коефіцієнт заломлення, тим товщі вам знадобляться лінзи, які будуть сильно спотворювати риси обличчя, у таких випадках, звичайно, краще віддати перевагу склу. Якщо ж ви хочете, щоб ваші окуляри менше важили чи ви є представником активних професій, наприклад, спортсмени, то зупиняйте свій вибір на пластмасових моделях.

Важливий момент - якість оправи та лінзи


Так чи інакше, при виборі окулярів для зору або проти сонця не можна приділяти свою увагу лише вибором лінз, матеріали, з яких складається оправа, а також її зручність і естетична складова, дуже важливі аспекти, які повинні впливати на ваш вибір. Оправа для окулярів може бути металевої, пластмасової або комбінацією цих двох матеріалів.
Пластмасові зазвичай дешевше і легше, найчастіше використовуються в сонцезахисних окулярах. Якщо ви віддаєте перевагу такого матеріалу, то краще купувати оправи з нейлону або кевлара, так як вони найбільш міцні. Оправи металеві, в основному, виготовляються з гіпоалергенних сплавів, тому можуть підійти тим, хто страждає алергічними реакціями на пластик.
Вибираючи окуляри, стежте за тим, щоб вони не тиснули на віскі або перенісся, так як, з часом, такі моделі можуть викликати головні болі.

Не забудьте приділити увагу кольором оправи, який найчастіше збігається з кольором лінз. До речі, колір останніх, на думку експертів, дуже сильно впливає на психоемоційний стан людини: зелені відтінки заспокоюють нерви, а коричневі і сірі відтінки найбільш сприятливі для зору.
Кольорові лінзи - помаранчеві, рожеві, сині - вважаються небезпечними для зору, тому, якщо ви маєте з ним проблеми, то краще утриматися від подібних рішень.

Естетична складова


Природно, при виборі будь-яких очок хочеться, щоб вони не тільки добре захищали від сонця і покращували зір, але і виглядали відповідно вашому зовнішньому вигляду і способу. Багато в чому, правильна форма очок для конкретного випадку залежить від форми обличчя, ну і, природно, від довжини волосся, форми зачіски та інших унікальних особливостей.
Як підібрати ідеальні окуляри для зору і сонця?

Однак, в першу чергу, необхідно відштовхуватися саме він типу конкретної обличчя, всього їх існує п'ять основних - круглий, овальний, квадратний, трикутний і витягнуте. Для того щоб визначити свій тип, необхідно підійти до дзеркала, зачесати волосся назад і порівняти своє обличчя з геометричною фігурою, вибравши найбільш підходящу.

  • Кругле обличчя характеризується повними щоками, плавними вигинами і заокругленим підборіддям. В такому випадку ідеально будуть виглядати окуляри, які візуально витягнуть ваше обличчя, зробивши його стрункішою, а очі більше. Краще всього підійдуть квадратні, прямокутні, гострокутні і злегка витягнуті форми очок з широкими дужками.

  • Овальне обличчя - найщасливіший у цьому відношенні, так як для нього підходять практично будь-які види очок, найбільш вигідно будуть виглядати «котячі» очі, окуляри-метелики і прямокутні лінзи, які найкращим чином підкреслять ваші широкі вилиці.

  • Квадратне обличчя характеризується досить «важким» підборіддям і широким чолом, для того, щоб його зробити візуально стрункішою, необхідно підбирати оправи із згладженими кутами. Краще всього виглядатимуть оправа «котячий» очей.

  • Характерною рисою трикутного обличчя є вузьке підборіддя і досить широкий лоб. Гармонійно будуть виглядати оправи, які візуально збільшують надто маленький рот, тим самим, зрівноваживши особа. Краще всього підійдуть окуляри-метелики, крапельки або «котячий» очей.

  • Витягнуте обличчя за своїми обрисами нагадує прямокутник зі злегка згладженими кутами, у разі такої форми необхідно візуально зменшити і пом'якшити особа. Краще всього підійдуть овальні, квадратні, прямокутні або окуляри-авіатори, головне, щоб вони були досить великих розмірів. Маленькі розміри лінз або окулярів без оправи будуть виглядати вкрай безглуздо, ще більше витягаючи особа.