Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як приготувати йогурт в домашніх умовах?

Як приготувати йогурт в домашніх умовах?

Додано: 09.10.14
Рубрика: Спорт і їжа
Якість продуктів, які пропонуються на ринку і в супермаркетах останнім часом викликає зовсім виправдане сумнів з боку споживача, ще б, візьмеш баночку з рідиною під назвою «Молоко», почитаєш склад і ужаснешься. І це стосується не тільки молока, а практично будь-якого продукту по більш чи менш доступною ціною.
Йогурт - унікальний продукт, що володіє величезною кількістю корисних і цінних речовин, здатних відновити обмін речовин в організмі, налагодити роботу травного тракту, захистити від атаки шкідливих бактерій, а також підвищити власний імунітет людини.

Природно, всі перераховані вище якості характерні лише для натурального продукту, який тепер важко знайти на прилавках магазинах.
Як приготувати йогурт в домашніх умовах?

Саме тому на сьогоднішній день більшість господинь стрімко переходять на бік домашнього приготування йогурту, так, так, ви не помилилися, цей кисломолочний продукт легко готується в домашніх умовах.
Завдяки багатому списку корисних елементів, які містяться лише в натуральному, або як його ще називають «живому» йогурті, питання, як приготувати йогурт самостійно, швидко набирає оберти популярності, а виробники електричних «помічників» господині на кухні і тут знаходять своє застосування.
Виявляється, вже досить давно з'явився смо-прилад йогуртниця , який дозволяє без особливих клопотів і турбот, приготувати смачний і корисний кисломолочний продукт. Від господині лише потрібно придбати закваску і молоко , які, по суті, і є єдиними компонентами цього йогурту. У той же час до складу закупного продукту додані множинні добавки, стабілізатори смаку і інші хімічні речовини, які користі вашому організму не приносять.
Якщо такої техніки у вас в наявності немає, не впадайте у відчай, йогурт здавна готували за допомогою звичайних підручних засобів, наприклад, у Туреччині кип'ятять молоко в звичайній каструлі до тих пір, поки воно втричі не зменшиться в об'ємі, а потім вже додають закваску.
Як приготувати йогурт в домашніх умовах?

Взагалі, саме Туреччина вважається країною-прабатьком йогурту, але, з часом, рецептура поширювалася по світу і набувала деякі зміни у своєму складі. Навчитися готувати йогурт зовсім нескладно, головне вибрати правильно закваски, різноманітність яких зростає з кожним днем.
Іноді для цих цілей використовують звичайні магазинні йогурти, які вступають в реакцію з молоком і корисними бактеріями, перетворюються в натуральний корисний продукт. Купувати таку закваску кожен раз не доведеться, оскільки в подальшому в цих цілях можна використовувати свій приготований йогурт.
Можна купувати спеціальний молочний продукт, який так і називається - «Закваска» - може бути представлено у вигляді порошку або рідкої суміші. При купівлі закваски обов'язково читайте перелік перерахованих корисних бактерій в ній, важливо, щоб він не був занадто великий.

Як приготувати смачний йогурт без йогуртниці?


Рецепт домашнього йогурту без йогуртниці досить простий, вам знадобиться список певних інгредієнтів, а також запас терпіння, так як процес ферментації молока може зайняти від 8 до 15 годин часу. Для приготування вам може знадобитися термос або звичайна каструля (будь-яка тара), яку вкривають ковдрою і ставлять у тепле місце.
Важливо правильно завершити процес ферментації, тільки так йогурт вийде щільним, але одночасно ніжної консистенції. Для цього необхідно практично готовий продукт охолодити, поставивши його мінімум на 4 години в холодильник. Отже, які продукти купувати?

 • пастеризоване молоко - 1 л;

 • суха йогуртова закваска - 1 пакет або магазинний йогурт - 125 мл (згодом використовується йогурт власного приготування);

 • якщо ви хочете додати певного смаку, то за бажанням можна додати сиропи, сухофрукти, горіхи , ваніль та ін.


 • Обов'язково простежте за тим, щоб посуд, який буде використовуватися в процесі приготування, була обдана окропом або простерилизована. Далі нагріваємо молоко в каструлі до 90° (до моменту закипання), після чого знімаємо його з плити і охолодити до 40°.
  Наступний крок: коли молоко охолоне, додаємо в нього закваску, якщо вона суха, то для початку порошок розвести невеликою кількістю молока, ретельно розмішуючи, а вже потім вливаємо частину. Якщо ви використовуєте йогурт, то його також необхідно розбавити невеликою кількістю молока, розмішати, домогтися відсутності йогуртових згустків, а вже потім поступово влити молоко, що залишилося.
  Як приготувати йогурт в домашніх умовах?

  Якщо для процесу ферментації ви будете використовувати термос, то перелийте в нього підготовлену суміш (у цьому випадку важлива її температура, так як термос лише утримує її, не підігріваючи). Всі процеси змішування закваски з молоком, переливання її в термос повинні відбуватися швидко, щоб йогурт не встиг охолонути.
  Термос закутуємо теплим шарфом або пледом і залишаємо його на 8-12 годин в теплому місці. Чим довше буде тривати процес закваски, тим йогурт виходить кисліше. По закінченню часу йогурт відправляємо в холодильник мінімум на 4 години, де він досягає потрібної консистенції.

  Приготування іншими способами


  Для тих, у кого є вдома йогуртниця або мультиварка, правильно приготувати йогурт в домашніх умовах взагалі простіше простого: всі увечері скласти в пристрій, а вранці дістати готовий йогурт.
  Як приготувати йогурт в домашніх умовах?

  Розглянемо кілька деталей подібного способу приготування. Після того, як молоко закипіло, і ви остудили його до температури 40°, його необхідно змішати з закваскою, а потім розлити підготовлену суміш по стаканчиках йогуртниці, залишивши в ній кваситься на 8-10 годин.
  Перевага такого способу в тому, що ви уникаєте можливого ризику недотримання температурних умов, як в попередньому способі, йогуртниця контролює цей процес сама. По закінченню часу стаканчики відправляємо в холодильник для загустіння, якщо раптом консистенція залишилася надто рідкою, то ситуацію можна спробувати виправити, відправивши йогурт ще на один цикл в йогуртницю. У випадку з термосом такої можливості, на жаль немає.

  Чому не вийшло?


  Дуже засмучує, коли дістаєш баночку з холодильника, а рідина в ній погано нагадує необхідний продукт, тут же виникає питання, чому йогурт не вийшов? Одна з основних помилок, яка допускається частіше інших, це недотримання правильного температурного режиму, адже саме від нього багато в чому залежить консистенція і смак такого кисломолочного продукту.
  Для визначення температури використовуйте кухонний термометр, він дозволить уникнути подібних ситуацій, а також перевірте, наскільки добре тримає тепло ваш термос.

  Також не забувайте, що для приготування домашнього йогурту необхідно використовувати саме пастеризоване молоко, оскільки в ньому зберігається більше вітамінів.

  Молоко ж тривалого зберігання - вкрай небажано для цих цілей, так як у нього додають антибіотики, які погано «дружать» з корисними бактеріями, головними діючими особами натурального йогурту. Використовуючи такий вид молока, ви просто ризикуєте зіпсувати продукти, так і не отримавши необхідного результату.