Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як можна уникнути інсульту і допомогти близьким?

Як можна уникнути інсульту і допомогти близьким?

Додано: 09.10.14
Таке страшне слово, як інсульт, лякає практично кожної людини, адже нікому не хочеться в момент попрощатися з життям або залишитися інвалідом. Найстрашніше, що якщо буквально якісь 50-70 років тому дане захворювання зустрічалося тільки у людей похилого віку, то «омолодження» інсультів, яке стало відбуватися останнім часом, буквально шокує все населення Землі.
Як можна уникнути інсульту і допомогти близьким?

Інсульт у 40 років стало досить поширеним явищем, досить частими стали випадки захворювання в 30 а то і 25 років! З чим же пов'язане таке страшне прогресування даного захворювання? Найсумніше, що від інсультів ніхто не застрахований, людина може навіть не підозрювати, що всередині його організму відбуваються настільки страшні процеси.
Невже не можна ніяк захиститися і попередити розвиток хвороби? Для щоб зрозуміти, як можна уникнути інсульту, необхідно уважно ознайомитися з передумовами, які можуть викликати їх освіту навіть в самому молодому і здоровому організмі.
Якщо оберігати себе від першопричин хвороби, а також періодично перевірятися у фахівців, то запобігти інсульту стає можливим, що набагато простіше і дешевше, ніж рятувати і лікувати людину від вже сталося горя.
До речі, особливу увагу до себе варто приділяти тим людям, які мають у близькій спорідненості людей з подібними захворюваннями, адже освіта інсульту - річ спадкова.

Що таке інсульт?


Якщо звернутися до наукової термінології, то можна дізнатися, що інсультом називають слідчі явища, які супроводжуються різким порушенням кровообігу головного мозку. Всього існують дві основні причини виникнення інсульту: виникнення тромбу в судинах головного мозку, що супроводжується їх звуженням і припиненням живлення головного мозку артеріальною кров'ю.
Як можна уникнути інсульту і допомогти близьким?

Як наслідок - відмирання клітин головного мозку на певній ділянці. Якщо інсульт стався з цієї причини, то його називають ішемічним, а небезпечний він тим, що симптоми розвиваються поступово і відразу їх важко розрізнити, допомогу людині повинна бути надана не пізніше трьох годин після утворення тромбу.
Друга основна причина розвитку інсульту є крововилив у коробку головного мозку, яке відбувається внаслідок розриву кровоносних судин. Такий інсульт називається геморагічним, найчастіше причинами його виникнення є підвищений артеріальний тиск, у разі якого ризик зростає в 5-10 разів!
Під час крововиливу утворюється пухлина, яка викликає відмирання клітин головного мозку. У разі такого виду інсульту своєчасну допомогу хворому необхідно надати протягом години.

Основні симптоми: • Людини різко кидає в жар, раптове виникнення сильних головних болів і запаморочення.

 • Оніміння кінцівок, загальна слабкість.

 • Порушення мовлення, різке слабшанню зору, туман перед очима, картинка виглядає розмитою.

 • Порушення артикуляції і жестикуляції, погане сприйняття мови.

 • Нудота, блювання.


 • Як вберегти себе і своїх близьких від інсульту?


  Процеси, що відбуваються з кровоносною системою мозку - це слідство, яке внаслідок неправильного способу життя, а також незнання деяких прийомів, що дозволяють уникнути наближення такого грізного захворювання. Знання основних причин виникнення інсульту - найкраща профілактика виникнення страшної проблеми.

 • Погана екологія. Звичайно, з цією проблемою справитися досить важко, навряд чи хтось миттєво все кине і поїде жити в екологічно чисте середовище, в село до бабусі чи на незаселений вік. Але, щоб хоч якось мінімально згладити вплив поганої екології на організм, його необхідно забезпечувати всіма необхідними вітамінами і корисними речовинами для зміцнення імунної системи.

 • Постійні стреси, нервові перенапруження можуть призвести до серйозних проблем. Звичайно, від проблем втекти неможливо, вони завжди були і будуть, можливо, слід переглянути своє ставлення до них і навчитися реагувати спокійно, так сказати, по-філософськи. Все можна вирішити, а ось здоров'я вже не повернути, іноді навіть за найбільші гроші.

 • Хронічна втома, яка останнім часом стало нормальною складовою життя будь-якої сучасної людини, також може стати передумовою до виникнення інсульту. Але для того щоб відпочити, зовсім необов'язково їхати на закордонний курорт, достатньо взяти за звичку на вихідних вибиратися н а природу або до річки, додавати трохи фізичних навантажень, адже відпочинок може бути як активний, так і пасивний.

 • Надмірна вага. Навіть зайві 5 кг можуть стати причиною утворення різних проблем зі здоров'ям, що вже тут говориш про надлишкових 1530 або 40 кг?

 • Наявність шкідливих звичок, наприклад, активне або пасивне куріння є однією з найбільш небезпечних звичок, яка згодом призводить до проблем з кровоносними судинами.

 • Людям, які страждають гіпертонією, також слід бути обережними, так як подібне захворювання може стати причиною розриву судин головного мозку. Систематичний контроль артеріального тиску та утримання його в нормі є відмінною профілактикою інсультів. Для того, щоб стабілізувати тиск, досить знання і використання простих засобів (чай, кава, лікарські трави).

 • Наявність захворювань серця, цукровий діабет, артеріальна гіпертензія.


 • Як попередити виникнення?


  Як ми вже говорили, уникнути появи такого страшного захворювання цілком реально, головне, дотримуватися невеликій кількості основних рекомендацій. До речі, наступні рекомендації також відносяться до чоловіків і жінок, які вже перенесли один інсульт, і зовсім не хочуть опинитися у владі повторного.
  Як можна уникнути інсульту і допомогти близьким?

  Основними причинами виникнення повторного інсульту є недбалість самих хворих, вони зовсім не враховують той факт, що тепер їм за своїм здоров'ям потрібно стежити подвійно.

 • Постійний контроль і нормалізація артеріального тиску. Для людей за 40 а також тим, хто вже переніс інсульт, процедура вимірювання тиску повинна стати щоденним.

 • Не забувайте постійно контролювати рівень цукру і холестерину в крові. До 30 років - раз на рік, до 40 - раз у півроку, а після 40 і хворим - 1 раз в 3 місяці.

 • Нормалізація щоденного раціону харчування, намагайтеся зменшувати споживання прийому цукру і солі.

 • Зменшення вживання тваринних жирів із збільшенням кількості рослинних.

 • Не забувайте, що активний спосіб життя , систематичні заняття спортом, активний відпочинок і свіже повітря є найкращими помічниками гарного самопочуття.

 • Люди з надлишковою масою тіла повинні обов'язково подбати про її нормалізації, а також подальшому утриманні.