Корисні поради
на всі випадки життя
» » Кращі противірусні препарати від застуди

Кращі противірусні препарати від застуди

Додано: 09.10.14
Коли людина почуває себе здоровим і повним сил, його, природно, не цікавлять причини виникнення різних хвороб, але, як тільки з'являються перші «чхання» і шмиганья носом, ми бігом біжимо в аптеку за першою допомогою для нашого організму.
Причинами виникнення простудних захворювань в більшості випадків є дві основні групи збудників: вірусні та бактеріальні інфекції інфекції.

І, якщо від останніх можна позбутися за допомогою звичних для багатьох антибіотиків адже насправді вони атакують лише поверхню клітин організму, не проникаючи всередину, то з вірусними інфекціями справи йдуть трохи інакше.
Кращі противірусні препарати від застуди

Тут боротися з допомогою антибіотиків не вийде, адже в цьому разі уражається не тільки поверхню клітини, вірус проникає всередину, змушуючи клітку працювати в потрібному для нього порядку. Як же лікуватися в подібному випадку?
Для початку для себе слід усвідомити, що будь-яке захворювання - це досить високий ризик для організму, особливо, якщо у людини і без того ослаблена імунна система.
Ось чому так важливо при перших симптомах застуди звертатися до лікаря, який на основі групи аналізів зможе визначити конкретний збудник, після чого поставить точний діагноз і призначить лікування.

Справа в тому, що на даний момент вчені вивчили близько 300 різних різновидів вірусів, кожен з яких має свої особливості і вимагає правильного вибору противірусного препарату. Під останніми розуміють комплекс засобів, які приймають для лікування вірусних інфекцій.
До речі, слід знати, що вірусні інфекції - це не лише загальновідомі ГРВІ, сюди ж відносяться ВІЛ-інфекції, герпес і так далі. Правда, в повсякденному житті противірусними препаратами звикли називати ті ліки, які допомагають при лікуванні респіраторних інфекцій.
Звичайно, практично кожному стане цікаво, чи існує список кращих противірусних препаратів від застуди , так, щоб випив пару таблеток, і хвороба відразу відступила. На цей рахунок у фахівців даної області думки розходяться: у більшості офіційних джерел зазначено, що симптоматичного лікування, яке буквально з десяток років тому використовувалося в повній мірі, може виявитися недостатньо.
Справа в тому, що більшість сучасних вірусів вражають клітини організму, перетікаючи в гострі і серйозні захворювання, які, в свою чергу, здатні перетворитися в серйозні ускладнення і спровокувати утворення хронічних хвороб.
Вчасне використання противірусних препаратів може допомогти значно раніше позбутися від усіх симптомів захворювання, а також зменшити ризик розвитку ускладнень.

А що з іншого боку медалі?


А хтось вважає, що противірусних препаратів не існує зовсім, а все те, що нам пропонують сучасні фармакологічні фірми, не що інше, як рекламний трюк, непогано працює на ефекті плацебо. І що найцікавіше, подібні роздуми досить непогано підтверджуються певними доказами: справа в тому, що віруси, проникаючи всередину клітин господаря, під час протікання хвороби прикриваються ними, як щитом, ограждаясь від різних препаратів.
Кращі противірусні препарати від застуди

Рівно тоді, коли людство знайде спосіб проникати з допомогою спеціальних лікарських засобів усередину клітини, знищувати там вірус і не руйнувати її саму, воно знайде ліки від герпесу та Сніду, а також гепатиту С та багатьох інших серйозних захворювань.
Всі ті ефективні препарати, які рекламують по телебаченню і продають в аптеках, в більшості випадків жодним чином не діють на віруси, а просто допомагають організму активувати одну з систем імунітету і підвищують загальну опірність організму.
У більшості з таких препаратів, швидше за все, використовують всім відомий інтерферон, який допомагає організму протистояти організму більшості відомих бактерій, вірусів, паразитів і всього подібного чужорідного.
Виходить, що більшість відомих і розрекламованих анаферонов, арбидолов, афлубинов та інших подібних препаратів, скільки б вони не коштували, мають загальний принцип дії і особливо не відрізняються один від одного?

Що таке інтерферон і як він діє?


Коли клітки організму уражаються якимось певним видом вірусу, він вторгається в їх обличчястий простір, у відповідь на таку зухвалість клітини починають «бунтувати» і захищатися. Інструментом такого захисту є інтерферон - білок, який виробляється в подібних критичних ситуаціях і починає захищати пошкоджені клітини від непроханих гостей.
Сам по собі інтерферон не здатний вбивати віруси, він лише допомагає клітинам організму вистояти в нелегкому бою, захищаючи здорові клітини і захищаючи пошкоджені. Чим сильніше і активніше працює імунітет, тим захворювання проходить простіше і локалізується в окремих зонах, наприклад, закладає ніс, болить горло або з'являється проблеми на шкірі, тобто саме там, де вірус встиг проникнути.

Але ж є і свої мінуси?


Так, мінуси є і тут, наприклад, варто знати, що з допомогою інтерферону можна здійснювати профілактичні заходи, адже препарати подібного спектру дії починають працювати лише після потрапляння вірусу в організм.
Адже як ми говорили вище, такі препарати активізують підвищене вироблення інтерферону, але лише в тому випадку, коли свій негативний і руйнівний вплив починає здійснювати вірус, а значить вже після появи перших симптомів хвороби.
Вибирати недорогі ліки від вірусів грипу або звертатися до більш дорогим аналогам - справа, звичайно, хазяйське, адже більшість фахівців запевняє - особливої різниці немає.
Однак слід пам'ятати, що існують два різновиди інтерферону - натуральний, який отримують із донорської крові, та синтетичний. Перевагу слід віддавати останньому, адже в цьому випадку не існує ризику заразитися ВІЛ-інфекції від донорської крові, а ефективність лікування у них однакова.
В аптеках можна зустріти самі різні форми, в яких є інтерферон, - віферон, роферон, реаферон, а також різні мазі, свічки, краплі та спреї.
Слід знати, що противірусні препарати - досить потужні засоби, які в разі неправильного застосування не тільки не вилікують від ГРВІ чи грипу, але ще і можуть нашкодити організму. Пам'ятайте, що приймати їх необхідно строго прописаних дозах і за певною схемою, до того ж від прийому таких препаратів краще захистити вагітних жінок, а також маленьких дітей.

До речі, багато фахівців вважають, що лікувати застуди та ГРВІ подібними засобами теж саме, що стріляти з гармати по горобцях. Також важливо пам'ятати, що подібні лікарські засоби можуть бути ефективними тільки в тому разі, якщо їх почати приймати лише на початковій стадії захворювання, якщо упустити цей момент, то подібне лікування не принесе ніяких відчутних результатів.