Корисні поради
на всі випадки життя
» » Лазерне відбілювання зубів: як відбувається процедура?

Лазерне відбілювання зубів: як відбувається процедура?

Додано: 09.10.14
Причини, які впливають на зміну кольору зубної поверхні, зазвичай поділяються на два основних види: зовнішні і внутрішні фактори. Найчастіше забарвлення верхньої поверхні зубів відбувається з вини зовнішніх факторів: продукти, які ми вживаємо в їжу, чай і кава, а також недостатня гігієна зубної порожнини призводять до утворення нальоту.
Лазерне відбілювання зубів: як відбувається процедура?

Такі освіти, з часом, ведуть до зміни кольору, не можна, звичайно, відкидати і віковий фактор, адже з роками, на жаль, стан зубів тільки погіршується.
Внутрішні причини залягають значно глибше, зазвичай вони пов'язані з речовинами, які проникають глибоко в зубну тканину, не затримуючись на поверхні, як у попередньому випадку. Таке потемніння зубів може бути викликане прийомом деяких лікарських препаратів, наприклад, з групи тетрациклінових.
Причини, які можуть вплинути на зміну кольору зубної поверхні можуть бути досить різноманітними: наприклад, у людей, які проживають на територіях з питною водою, перенасиченої фтором, з часом, зубна поверхня покривається жовтуватими або коричневими плямами.
Як би там ні було, і які б фактори не впливали на зовнішній вигляд наших зубів, дуже хочеться, не залежно ні від чого, мати сяючу «голлівудську» усмішку, адже, як відомо, вона неймовірно прикрашає будь-якої людини!
Але, на жаль, домогтися такого ефекту в домашніх умовах досить важко. Пасти, які обіцяють неймовірний ефект, справляються тільки наполовину, та й більшість народних методів, яких можна зустріти на просторах інтернету, також ефективні далеко не завжди.
Лазерне відбілювання зубів: як відбувається процедура?

А вся справа в тому, такі методи в основному справляються з наслідками від зовнішніх факторів, ліквідуючи фарбування зубної емалі.
Щоб позбутися від внутрішніх проблем, таких методів може бути недостатньо, тому що в таких випадках необхідно впливати глибоко під емаль. Лазерне відбілювання зубів не так давно з'явилося в списках стоматологічних послуг, але вже обзавівся своїм постійним колом клієнтів, який постійно розширюється.
Природно, як і до всього нового, до такої послуги важко довіритися миттєво, адже існує велика кількість питань. Щоб задовольнити вашу цікавість, ми вирішили розповісти про те, що таке лазерне відбілювання зубів, як воно відбувається, і які наслідки для організму може мати.

У чому основна суть процедури?


Як і будь-яка галузь медицини, стоматологія не стоїть на місці, постійно оновлюючи спобличчя лікування і відновлення зубів. Лазерне відбілювання відноситься до новинок, але, не смлячись на це, воно встигло заробити велику кількість як позитивних, так і негативних відгуків.
Лазерне відбілювання зубів: як відбувається процедура?

Але, як не крути, позитивних дійсно більше, причому реальний ефект, який досягається вже буквально з першої процедури, здатний вразити кожного: за один сеанс подібної процедури можливо відбілити поверхню зубної емалі на цілих 3-4 тони!
Колосальний ефект, чи не правда? Прогресивні технології, які успішно використовуються при такому методі відбілювання, дозволяють домогтися не тільки дуже швидкого, але і вельми довгострокового ефекту, що також важливо.
Сама процедура відбілювання ґрунтується на результатах хімічних реакцій, які активізуються при взаємодії спеціального гелиевого складу та лазерного пучка, який на нього направляється.

Гелієвий склад наноситься на зубну емаль під час процедури, за час руху по ньому лазера, він проникає глибоко під емаль, досягаючи дентину. Там він руйнує пігменти, які впливають на зміну кольору.
Під впливом лазера виділяється велика кількість атомарного кисню, який і відбілює зубну емаль. Для того щоб не нашкодити ніжним ділянках ясен, ця частина ротової порожнини акуратно закривається спеціальними прокладками, які оберігають її від впливу лазера.

Як відбувається процедура лазерного відбілювання?


Обов'язковою умовою, яке повинно дотримуватися при проведенні такої процедури, є очищення зубної поверхні від зубного каменю, лікування наявного карієсу та інших зубних проблем.
Це необхідно для того, щоб додатковий подразник у вигляді специфічного гелю або лазера, не пошкодили і без того ослаблений стан зубів.
Лазерне відбілювання зубів: як відбувається процедура?

Після того, як щелепа повністю готова для проведення відбілювання, зуби покривають спеціальним розчином або гелем, який складається з суміші мінералів, фториду та пероксиду водню.
Насправді, сама процедура досить проста і швидкоплинна: щоб обробити лазером всю ротову порожнину, необхідно всього лише 15-20 хвилин часу! Після того, як зуби були піддані впливу лазера, їх необхідно обробити фторидом, що ще займе трохи часу.

Показання, протипоказання і ціна лазерного відбілювання


Список показань до застосування такої процедури невеликий: потемніння зубної емалі і бажання привести свої зуби в білосніжний вигляд.
Список протипоказань трохи більше попереднього: лазерне відбілювання не можна проводити під час вагітності та годування груддю, а також у разі наявності захворювання ясен, наприклад, при пародонтиті.
Крім цього, слід відмовитися від такої процедури, якщо ви маєте в ротовій порожнині нарощені частини зубів, брекетів, а також велика кількість пломбованих зубів (кожен конкретний випадок має розглядатися окремо). Також дана процедура може не підійти тим людям, які мають інсмідуальну непереносимість до компонентів відбілюючого гелю.
Велика кількість питань, які викликає ця процедура, пов'язана з досить високою ціною, яка на неї встановлена в розцінках стоматологічних кабінетів.
Її межі можуть коливатися в залежності від якості використовуваних матеріалів і устаткування, кваліфікації та репутації фахівця, який буде проводити процедуру відбілювання.
Важливо, щоб цим займався досвідчений фахівець, який зможе оцінити стан ваших зубів, і призначити правильний курс відбілювання.

Адже, теоретично, лазерне відбілювання може бути шкідливим: якщо зовнішній шар емалі занадто тонкий, то вільний кисень, що вивільняється в результаті реакції, може його пошкодити. Однак, мабуть, це єдиний негативний наслідок, який може надати лазерне відбілювання.