Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що таке активний спосіб життя простими словами

Що таке активний спосіб життя простими словами

Додано: 09.10.14
Вже давно ні для кого не стане відкриттям, що сучасна людина настільки звикла до сидячого способу життя, що він навіть не замислюється над тим, що все може бути якось інакше. Вранці прокинувся, поснідав, сів у машину, приїхав в офіс, там просидів цілий день за комп'ютером і паперами, після чого також успішно добрався на машині додому і заліг під телевізором або тим же комп'ютером, створюючи собі, так званий, вечірній відпочинок .
Знайоме? Звичайно, якісь моменти можуть відрізнятися, але більша частина сучасного людства саме так проводить свій робочий день, і так щодня.
Що таке активний спосіб життя простими словами

А після цього ми починаємо скаржитися на постійну втому, бажання поспати, іноді нас можуть мучити запаморочення і головні болі, і мало хто замислюється над тим, що все це симптоми «хвороби сучасного суспільства».
А вам відомо, що людський організм створений для постійного руху? Для нормального функціонування серцево-судинної системи, а також для підтримки м'язів і зв'язок в тонусі, необхідно проходити в день не менше 10000 кроків.

Для багатьох цифра може здатися величезною і нереальною, природно, адже середньодобове кількість пройдених кроків звичайного працюючої людини тепер вже становить 2000-3000.
Коли ми були молоді, то так гостро не відчували проблем зі здоров'ям, адже організм був заряджений величезною кількістю ресурсів і «новеньких механізмів», тепер же ми починаємо все спихати на вік, вважаючи, що, напевно, так воно і повинно бути.
Так міркувати дуже нерозумно, адже існує велика безліч людей старшого віку, які фізично та психологічно здоровими вас на 10 років, і це не спортсмени або якісь видатні люди, просто вони дотримуються здорового способу життя.
Ще один момент, який можна почути у відповідь - «я не створений для активного життя». Багато людей заздалегідь переконані в тому, що вони не зможуть постійно займатися спортом, адже саме цей фактор, у їх розумінні, є основним компонентом активного і здорового способу життя. По-перше, це не зовсім так, а по-друге, а ви колись пробували? Повірте, якщо ви почнете свій шлях у цьому напрямку, то вже навряд чи захочете повертатися назад, адже ви самі відчуєте ефективність такого способу життя. Отже, перш ніж приступати до активного способу життя, необхідно розібратися, що це таке, а також з чим його «їдять».

З чого почати?


Цікаво, але насправді активний спосіб життя зараз дуже популярний, його намагаються практикувати у багатьох телепередачах, а також газетах і журналах.
Що таке активний спосіб життя простими словами

Однак бути в тренді - це одне, а от дійсно його дотримуватися - це зовсім інше, багато воліють говорити, що вони ведуть здоровий спосіб життя, але при цьому нічого для цього особливо не роблячи. Багатьом людям важко просто почати, вони не знають, за що братися, адже кругом пропонується безліч методик, різних тренінгів і уроків.
А починати треба з малого - просто ходите. Як колись сказав відомий філософ - «Рух - це життя!». І це дійсно так, прогулянка протягом кількох годин середнім кроком здатна спалити близько 500 ккал!
Так що, просто гуляючи, милуючись видами і вуличками рідного міста, можна худнути і відновлювати тонус своїх м'язів, а також стимулювати роботу серцевого м'яза.

Як вести активний спосіб життя?


Легко сказати - ходіть, а якщо на це немає часу? Адже сучасна людина - істота вічно цікаве, завжди має купу клопотів і проблем, які потрібно вирішити саме сьогодні.
Все дуже просто - крокувати, це не бігати, так що ходіть пішки на роботу, та доведеться прокинутися трохи раніше, але воно того варте. Якщо на роботу йти дуже довго, то хоча б пройдіть кілька зупинок, тим самим ви дозволите вашому організму остаточно прокинутися, млявим після сну м'язам, прийти в тонус, а разом з тим налагоджується мозкова діяльність і підвищується увагу, вміння концентруватися.
З роботи, до речі, теж можна пройтися пішки, уникайте ліфтів, побігавши півдня по сходах, ви точно намотайте половину необхідної кількості.

До речі, похід за продуктами або речами також є непоганий фізичною активністю, штовхання візки, постійні примірки, біганина з бутіка в бутік, здатна непогано розім'яти м'язи. Так що одягаємо зручну взуття і вперед!
Що таке активний спосіб життя простими словами

Головне, щоб такий похід не закінчився набігом на який-небудь ресторан «швидкого і дешевого харчування». Якщо ви молода мама, то вам також не уникнути щоденних прогулянок, але вирішувати тільки вам - або постійно сидіти на лавочці, ліниво похитуючи коляску, або постійно гуляти, вивчаючи нові маршрути і вулички свого району, разом з тим, постійно худнучи і напружуючи свій організм фізично.
Природно, ходьба - це дуже добре, але додавши в свій раціон ще й важкі фізичні навантаження, можна домогтися ще більших і видимих результатів.

Тому знайдіть той вид спорту, який вам до душі, це може бути фітнес, плавання, біг, аеробіка, танці або боротьба, все що завгодно, лише б воно приносило вам задоволення. Навіть якщо починати буде важко, ви й оглянутися не встигнете, як вам почне це дійсно подобатися, необхідно лише «розхитати» свій організм.
До речі, якщо ви людина товариська, то можете пошукати у своєму місті об'єднання таких же активістів, які утворюють клуби, в яких постійно відбуваються вилазки на природу, походи, поїздки на море, різноманітні спортивні змагання та збіговиська. Крім цього, ви зможете обзавестися новими й «здоровими» друзями.

Здоровий спосіб життя - це не тільки спорт


Спорт - це, звісно, важливо і необхідно для людського організму, проте ніякого здорового та активного способу життя не вийде без ще кількох пунктів.
Напевно, не потрібно нікому пояснювати, що відмова від шкідливих звичок - це важливий момент такого способу життя, куріння і алкоголь, на жаль, вже стали частиною нашого менталітету, однак необхідно руйнувати сформовані підвалини. Дозволяйте собі лише зовсім трохи алкоголю на великі свята, хоча і без цього можна чудово обійтися, але справа, звичайно, суто хазяйське.
Що таке активний спосіб життя простими словами

Згадуємо про правильне і здорове харчування. Знову-таки, більшість жінок і дівчат намагаються слідувати різним складним дієт і методиками, дієтологами ведуться складні дослідження на користь тієї чи іншої здорової їжі. Це, звичайно, все здорово, але насправді, хоча б для початку навчіться просто харчуватися натуральною їжею.
Це ягоди і фрукти, овочі, молочні продукти, морепродукти, риба і м'ясо, зелень і так далі. Природно, намагайтеся купувати все те, що вирощено природним шляхом, а не за допомогою різних хімікатів і добавок, які потрібні для довгого збереження продуктів і приємного зовнішнього вигляду.
Тому від штучних та синтетичних продуктів краще відмовитися. До них відносяться газовані води і покупні соки, борошняне і солодке, майонези, кетчупи, «фастфуди», ковбаси та сосиски, молочні сирки та йогурти.