Корисні поради
на всі випадки життя

Клацає у вусі

Додано: 10.10.14
Клацає у вусі
У більшості випадків люди безтурботно ставляться до виникнення різноманітних сторонніх шумів у вусі, а між тим, клацання у вухах можуть бути ознакою серйозних проблем з органом слуху.

Коли приводів для занепокоєння немає

Отоларингологи вважають клацання одним з проявів шумового супроводу, тільки слишащегося раптово і звучного короткий проміжок часу. Якщо подібне явище турбує вас нечасто і не супроводжується больовим синдромом, справа, скоріше за все, в спазмах щелепно-лицевих м'язів або хрящів гортані.

Природа цього явища полягає в тому, що м'язові волокна, прикріплені до євстахієвої трубці, спазмически виштовхують повітря з слухового проходу. Специфічний звук і сприймається нами, як різке клацання.

Якщо клацає в вусі при ковтанні і жуванні, це може бути результатом судомних спазмів глоткових м'язів. Прийом релаксантів допоможе зняти напругу і позбавить пацієнта від неприємної проблеми.

До речі, у всіх випадках, коли причиною клацань є м'язові шуми, це явище проходить абсолютно безболісно і доставляє пацієнтові тільки моральні незручності.

Патологічні причини клацань у вусі

Клацання, що супроводжується низьким гудінням або високим неприємним писком, може бути причиною запального процесу в зовнішньому або середньому відділі вуха. Для того щоб перевірити діагноз, різко відтягніть вниз мочку вуха і прислухайтеся до власних відчуттів. Якщо подібна дія викликає у вас різкий біль, справа, скоріше за все, в банальному отиті.

Набряк слухової труби, що з'єднує вухо і носоглотку, також може сприйматися хворим, так специфічні клацають звуки. Відбувається це, скоріше за все, з причини запалення придаткових пазух носа або при фарингіті, і зникає після застосування судинорозширювальних крапель і лікування основного захворювання.

Дисфункція слухової труби різної етіології нерідко призводить до виникнення клацань у вусі. У цьому випадку може допомогти комплекс вправ, за допомогою якого можна самостійно продути трубу. Простіше всього це зробити, затиснувши пальцями ніс і максимально сильно надув щоки.

Нерідко клацання викликають порушення прикусу або проблеми з зубним апаратом. Протезування зубів або встановлення пломби, вироблені без урахування особливостей будови щелеп пацієнта, нерівномірно навантажує суглоб, що і стає причиною явно чутних клацань або навіть зубного скреготу. Уникнути цього можна, звернувшись до висококваліфікованому спеціалісту і провівши комплексну діагностику перед будь-якими стоматологічними маніпуляціями.

Діагностика

Для того щоб точно знати, яка патологія викликала клацання в вусі, слід провести ретельну діагностику організму. Лікарі-отоларингологи рекомендують зробити КТ носових пазух, щоб виключити їх викривлення, і тимпанометрию, покликану показати стан слухової труби.

Система слуху вважається однією з найбільш чутливих і крихких в організмі, а значить, вимагає особливого до себе уваги. Будь-які проблеми - клацання або шум у вухах вимагають ретельного вивчення та консультації кваліфікованого фахівця.