Корисні поради
на всі випадки життя
» » Перекис водню в вухо

Перекис водню в вухо

Додано: 10.10.14
Перекис водню в вухо
Надмірне накопичення сірки у вусі - одна з найбільш частих причин звернення пацієнтів до Лора. Щільна сірчана пробка, спресована з смазкообразной секреції, може стати причиною зниження слуху, нудоти, мігрені і навіть судом.

У здорових людей вухо самоочищається від надлишку вушної сірки, тим же, у кого подібне не відбувається, доводиться діяти механічними способами.

Великою помилкою пацієнта бувають спроби очистити слуховий прохід за допомогою ватної палички або ваточной турунди, накрученою на сірник. Робити це небажано з кількох причин:

1. Щільна тягуча субстанція, якої і є сірка, дуже погано витягується з допомогою сторонніх предметів. Замість цього, вона спресовується і ще більше забиває прохід.

2. Ризик поранити гострою паличкою барабанну перетинку дуже великий. Причому про травму людина дізнається, коли перетинка вже лопнула.

Замість цього, вже набило оскому, методу народні цілителі призначають масу інших способів різного ступеня ефективності. Найбільш поширеним і дійовим вважається промивання вух за допомогою перекису водню.

Можна капати в вухо перекис водню?

Крім яскраво вираженого антисептичного ефекту, перекис водню має здатність розчиняти пробку. Саме тому лікування вуха перекисом водню широко застосовується як при отитах різної етіології, так і для видалення надлишку сірки.

Капаючи перекис водню у вухо, бажано не перестаратися в процесі проведення обробки. Надмірна кількість розчину здатне обпалити стінки вушного проходу і барабанної перетинки. Ось чому для проведення профілактичних і лікувальних процедур бажано закапувати у вуха розчин перекису, концентрація якого не перевищує 03 - 05 %.

Тампони, просочені пероксидом, - ще один спосіб лікарського впливу. На відміну від закапування, подібні аплікації мають більш щадним дією і, в разі необхідності, можуть бути миттєво видалені з вуха.

Як промити вуха перекисом водню?

Отоларингологи рекомендують закапувати перекис у вухо хвилин за 15-20 до подальшої чищення вух. За цей час, з одного боку, надлишок сірки зможе зм'якнути, а з іншого - агресивна рідина не встигне значно пошкодити епітелій вушного проходу.

Перед процедурою бажано нагріти ліки до температури тіла. Закапувати холодну перекис у вуха досить болісно.

Обробку краще проводити лежачи на боці, заливаючи в кожне вухо не більше 5-6 крапель розчину. Полежавши не змінюючи положення, ретельно прислухайтеся до своїх відчуттів. Сильний біль у вусі свідчить про можливий розрив або перфорації барабанної перетинки, а ця травма вимагає обов'язкового контролю з боку лікаря.

Закопуючи вухо, злегка відтягніть у бік вушну мочку. Шляхом цієї нескладної маніпуляції ви остаточно розпряміть слуховий прохід, а значить, допоможете перекису швидше і без перешкод дістатися до пробки.

Після чверті години скрутіть з стерильної вати довгу турундочку і акуратно протріть вухо. У більшості випадків пробка, цілком або частинами, моментально видаляється, після чого чистим ватяним жгутиком ще раз ретельно протріть вухо.

Процедуру бажано повторити ще кілька разів - так ви вичистити залишки пробки, які, безумовно, залишилися на стінках вушного проходу.

Іноді, якщо пробка досить велика, ви можете відчувати короткочасні незручності - відчуття чужорідного тіла у вусі, тимчасове зниження слуху або запаморочення. Відбувається це тому, що збільшена в розмірах набрякла пробка тисне на барабанну перетинку і внутрішню поверхню, викликаючи дискомфорт.

Згодом, коли від сірчаної пробки не залишиться і сліду, за допомогою перекису водню можна проводити профілактику патологій вуха. Для цього бажано регулярно закопувати у вушний прохід по 5 крапель засобу не рідше 1-2 разів на місяць.

Якщо ви страждаєте гострим отитом в стадії загострення, ні в якому разі не закапуйте в вуха перекис водню - це може стати причиною сильних болючих відчуттів і сприяти підвищеного виділення гнійного ексудату.