Корисні поради
на всі випадки життя
» » Слабкість в ногах: причини і лікування

Слабкість в ногах: причини і лікування

Додано: 10.10.14
Слабкість в ногах: причини і лікування
Слабкість в ногах хоча б раз у житті виникала у будь-якої людини. У більшості випадків це явище є не окремою патологією, а одним з ознак хворобливого стану.

Медики розрізняють два види м'язової слабості нижніх кінцівок:

1. Суб'єктивна. Коли людина відчуває слабкість при задовільному тонусі м'язів.

2. Об'єктивна. У цьому випадку зменшення м'язової сили підтверджується результатами обстежень.

Причини слабкості в ногах

Зменшення сили в м'язах виникає з цілої низки різноманітних причин і вимагає від діагноста вміння аналізувати і професійної майстерності. Найчастіше загальне зниження м'язового тонусу спостерігається в наступних випадках:

1. Захворювання центральної нервової системи. Порушення кровообіг головного мозку, травми голови, а також ряд захворювань аутоімунного характеру (синдром Кеннеді, синдром Гійєна-Барре, розсіяний склероз) можуть приводить до втрати м'язової сили однієї або обох кінцівок. Ступінь прояву подібної патології безпосередньо залежить від сили ураження організму.

2. Ендокринні патології. Порушення функції щитовидної залози, хвороби надниркових залоз, зміни рівня цукру в крові, а також показників електролітного і калієвого обміну, нерідко викликають слабкість в ногах при ходьбі.

3. Дистрофічні порушення в хребті. Сколіоз, руйнування міжхребцевих дисків, які спостерігаються при остеохондрозі, а також міжхребетні грижі можуть викликати миостению, викликану защемленням периферичного нерва або обширним ураженням спинного мозку.

4. Міопатії різної етіології. Порушення обміну речовин у тканини м'язів, внаслідок запалення, так і під впливом різноманітних інфекційних агентів здатне супроводжуватися набряком, гіпертермією, локалізованими хворобливими відчуттями і підвищенням температури тіла.

5. Судинні патології. Найчастіше причиною м'язової слабкості є варикозне розширення вен або ж утворення тромбів в нижніх кінцівках. У цьому випадку слабкість пояснюється недостатнім кровопостачанням і супроводжується симптомом «холодних ніг».

6. Отруєння організму токсинами, інфекційні захворювання. В залежності від швидкості поразки і кількості шкідливих речовин у організмі, хворий може відчувати слабкість в ногах і запаморочення. Як правило, симптоми проходять разом з відновленням структурного і фізіологічного гомеостазу.

Лікування слабкості в ногах

Цілий ряд фахівців вважає, що слабкість у м'язах ніг є хронічним захворюванням, позбутися від якого повністю неможливо. Однак, після правильно призначеної терапії в більшості випадків спостерігається позитивна динаміка хвороби, що переходить у тривалу, часто довічну, ремісію.

Терапевтичні заходи при м'язової слабкості спрямовані на усунення причини захворювання. Для цього проводиться ретельна діагностика, що включає в себе огляд різних фахівців і використання інструментальних методів дослідження. Після постановки діагнозу проводиться кваліфіковане лікування хвороб, що стали причиною миостении.

Крім медикаментозної терапії відмінний результат дає використання неспецифічних методів лікування:

- щоденна зарядка, складається з щадних вправ;
- носіння зручного взуття;
- правильно розпланованого режиму праці та відпочинку;
- тонізуючі ванни для ніг;
- щоденний моціон на свіжому повітрі.