Корисні поради
на всі випадки життя
» » Підвищений андростендіон у жінок

Підвищений андростендіон у жінок

Додано: 10.10.14
Підвищений андростендіон у жінок
Підвищення рівня андростендіону у представниць слабкої статі є однією з основних причин переривання вагітності на ранньому терміні і вторинного безпліддя.

Андростендіон - що це таке?

Людське тіло являє собою складну систему, в якій гормонів відведена почесна роль настроювача більшості функцій організму. Один з них, андростендіон, незалежно від статі виробляється статевими залозами і наднирковими залозами людини. Будучи предтечею тестостерону та естрогену, андростендіон провокує вироблення цих гормонів печінкою і жировими тканинами.

Починаючи з віку 8-9 років, рівень цього гормону в організмі поступово зростає, досягаючи свого піку до 30 років, і після цього починає плавний рух у бік зменшення. Однак нерідко фіксуються випадки, коли показники андростендіону в організмі підвищується, приводячи до множинних проблем, як із зовнішністю, так і зі здоров'ям жінки.

Причини підвищення андростендіону

Будучи своєрідним показником правильної роботи надниркових залоз і яєчників, андростендіон найчастіше підвищується при збоях у роботі цих внутрішніх органів. Нерідко причинами підвищення показника гормону є наступні патології:

- синдром Іценко-Кушинга;
- остеопороз у жінок;
- нейродегенеративні та аутоімунні захворювання;
- злоякісні переродження яєчників.

Невеликі зміни рівня гормону спостерігаються в залежності від часу доби і фази менструального циклу жінки. Очікування дитини також змушує показники речовини коливатися в бік підвищення.

Симптоматика патології

Підвищення гормону у жінок стає помітним, завдяки прояву вторинних чоловічих статевих ознак (надмірне оволосіння, огрубіння голосу, раннє статеве дозрівання). Крім того, гормональні коливання можуть призвести до кровотечі з матки і хронічного невиношування вагітності.

Побічним ефектом збільшення рівня андростендіону, яким не гребують багато бодібілдери, є зростання м'язів. Тому препарати на основі гормону вимагають контрольованого і вдумливого прийому, загрожуючи численними гормональними порушеннями у чоловіків.

Лікування підвищення андростендіону

Якщо у жінки підвищений андростендіон, вона потребує адекватної тривалої терапії. На першому етапі лікування хворий потрібні консультації ендокринолога та гінеколога, здача відповідних аналізів і тривале медикаментозне лікування.

Відмінний результат дає застосування різних оральних контрацептивів для жінок, а також препаратів кломіфен, дексаметазон і ципротерон.

В залежності від анамнезу та наявності супутніх патологій, лікар призначає пацієнтці інсмідуальну схему лікування, яка коригується кілька разів, залежно від проміжних результатів терапії.

Крім того, фахівець порекомендує жінці позбавитися від метаболічних порушень, дотримуватися здорового способу життя і максимально наситити організм вітамінними і корисними мінеральними сполуками.

Щоб уникнути посилення проблеми, не варто проводити курс лікування самостійно.