Корисні поради
на всі випадки життя
» » Харчування ВВ, FB, RO, HB - що це?

Харчування ВВ, FB, RO, HB - що це?

Додано: 10.10.14
Харчування ВВ, FB, RO, HB - що це?
Мріючи про ідеальний відпустці, кожен з нас прагне вибрати такий тур, який би дозволив повною мірою насолодитися красою обраної країни. Хтось для цього бере рюкзак і йде в непрохідні нетрі, а хтось, навпаки, прагнути зробити відпочинок максимально зручним і цивілізованим.

Комфортабельний готель, теплий басейн і ситна смачна кухня - що ще потрібно для відмінного проведення часу? І якщо з першим і другим в цивілізованих країнах проблем не виникає, то на кухні варто зупинитися детальніше.

В умовах жорсткої конкуренції, кожен готель прагне залучити у свої стіни як можна більше число туристів, спокушаючи їх бездоганним сервісом, вишколеним персоналом і різноманітними системами харчування.

Система харчування HB (Half board)

Розшифровка HB включає в себе таке поняття, як напівпансіон - тобто режим харчування, при якому туристу надають дворазову можливість поїсти за рахунок готелю. Найчастіше в туристичну карту вписані сніданок і вечеря, як найбільш значущі прийоми їжі. Основним способом подачі їжі під час трапези є шведський стіл, під час якого основна маса відпочиваючих підходить до стійки роздачі їжі і набирає вподобані страви в будь-якій кількості. У більшості готельних комплексів сьогодні, крім традиційних рецептів, пропонують страви національної кухні. Таким чином, турист, крім звичайного обжерливості, знайомитися з кулінарним аспектом історії і традицій приймаючої країни.

Ще одне нововведення, на яке погоджуються керівництво готелів з HB - згода поміняти вечеря на обід, зберігши тим самим дворазове харчування. Цей нехитрий маневр дає можливість підтримати місцеві таверни і дозволити молоді, замість сидіння в фойє, проводити вечори так, як їм більше подобається.

В цілому система харчування HB дозволяє відпочиваючим спробувати, крім готельної, ще й різноманітну місцеву кухню, а якщо фінансові можливості обмежені - ситно і повноцінно харчуватися в готелі в рамках своєї курортної карти.

Система харчування ВВ (Bed and breakfast)

Харчування ВВ в готелях ідеально підійде молодим і цілеспрямованим відпочиваючим. Згідно цій системі, туристу гарантований безкоштовний сніданок на території готелю, плюс безалкогольні напої до нього. У чому ж плюс такої системи? Передусім у свободі. Будучи прив'язаним до суворого розкладу прийому їжі, мандрівник може планувати день на власний розсуд - екскурсії, вояжі в сусідні міста або ж прогулянки по вуличках курортного містечка. Обідає і вечеряє в цьому випадку відпочиваючий або в рамках екскурсійної програми, або в місцевих закладах громадського харчування.

Більшість відпочиваючих, цікавлячись подібним туром, бояться брати систему ВВ зі страху весь відпустку просидіти голодним або витрачати в кафе і ресторанах жахливі суми грошей, щоб поїсти. Насправді це не так. У більшості країн невеликі бістро або таверни вважаються досить бюджетними закладами, вартість обіду в яких порівняно невелика, а значить, вибравши тур з подібною маркуванням, ви будете залежати тільки від власного апетиту і бажання випробувати нові кулінарні відчуття.

Система харчування FB (Full board)

Система харчування FB передбачає триразовий прийом їжі плюс забезпечення клієнта безалкогольними напоями. Незважаючи на спокусливі обіцянки, мінусів у цієї системи нітрохи не менше, ніж плюсів. Насамперед, це той факт, що подібний сервіс надзвичайно розбещує людину. У страху пропустити черговий свято обжерливості, відпочиваючі відмовляються від решти маленьких приємностей і проводять час чекаючи чергову годівницю. Втім, така конструкція ідеально підходить для літніх курортників і матусь з крихітними діточками. Крім впевненості в ситості малюка, батьки можуть не боятися жахливої антисанітарії або кишкових інфекцій.

Система живлення RO (Only Bed)

Основною перевагою цієї системи можна вважати низьку вартість путівки, у яку вона включена. Тип харчування RO означає, що відпочиваючи в готелі, турист отримує тільки номер, в якому може переночувати і обслуговування цій житловій площі. Харчування не входить у путівку і є тільки головним болем відпочиваючого. У деяких готелях, які пропонують таку різновид системи, існують спеціальні міні-кухні в номерах, завдяки чому самостійне приготування їжі перестає бути проблемою.

Крім людей, які намагаються заощадити, таким видом туризму з задоволенням користуються мами малюків, не довіряють ресторанної кухні. Завжди краще самостійно приготувати сніданок своєму малюку з тих продуктів і з урахуванням тих вимог, до яких звик малюк.

В якості додаткового бонусу, багато готелів, які практикують систему RO, пропонують своїм клієнтам спеціальну знижку в ресторані готелю, або ж можливість пообідати за економ-меню.

Для того щоб закордонний вояж був приємним і безхмарним, систему харчування слід продумати ще до покупки путівки, дізнавшись думку про проблему харчування всіх членів сім'ї. Головне, не забувати, що відпустка - це не тільки їжа і всілякі напої, а й море, сонце і, звичайно ж, захоплюючі подорожі і нові враження.