Корисні поради
на всі випадки життя
» » Режим дня дитини в 1 рік

Режим дня дитини в 1 рік

Додано: 10.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Режим дня дитини в 1 рік
Всі процеси в природі циклічні: день - ніч, зима - літо, чергування фаз місяця. Людський організм, будучи цеглинкою загальної системи світобудови, охоче відгукується на повторюваний ритм і стає слухняним. Правильне чергування рухливих ігор зі спокійними заняттями, часу сну і неспання формує звички.

Безсистемний, анархічний розпорядок дня веде до перевтоми малюка, дратівливості. Капризи, перезбудження, агресивність, труднощі в засипанні і пробудження, неповноцінний сон - всього цього букета неприємностей можна уникнути, організувавши правильний режим дня. У дитини, день якого регламентовано і підпорядкований розпорядку, організм заздалегідь починає готується до етапів дня: прогулянки, обіду, сну. Такі діти організовані, легше адаптуються в дитячому садку і школі.

Розпорядок дня для однорічного малюка

Ключовим моментом, що визначає режим дня дитини в 1 рік, є час, необхідний у цьому віці для нічного сну. Режим корегується, тому що середньодобове кількості сну знизилася до 135-145 години, частота годувань до 4-5 в день. Проміжки між бодрствованиями збільшуються до 35-45 години при дворазовому денному сні. Приймаючи в розрахунок такі фізіологічні ритми сну-неспання, приблизний режим дня однорічної дитини буде виглядати так:

- 700 - 730 Доброго ранку, малюк, підйом. Вмиваємося, одягаємося, виконуємо адаптовані для віку елементи зарядки.

- 730 - 800 Сніданок.

- 800 - 930 Самостійні ігри, заняття з мамою.

- 930 - 1130 Перший денний відпочинок.

- 1130 - 1200 Обід.

- 1200 - 1500 Прогулянка, рухливі ігри, заняття з мамою.

- 1500 - 1630 Другий денний відпочинок.

- 1630 - 1700 Легкий полуденок.

- 1700 - 2000 Перебування на свіжому повітрі, ігри, розвиваючі заняття.

- 2000 - 2030 Вечеря.

- 2030 - 2100 Купання, сон.

Особливості організації годування дитини в один рік

Режим дня дитини в 1 рік
Біологічним годинником підпорядкована і робота органів травлення малюка. Дотримання режиму дня розподіляє харчову навантаження у відповідності з фізіологією дитини. Прийом їжі в один і той же час стимулює виділення шлункового соку і підготовку організму до перетравлювання. Дотримуваний режим харчування дитини в 1 рік забезпечить хороший апетит і не виникне необхідності наполягати і кликати на обід всіх казкових героїв.

Меню повинно враховувати неоднакову фізіологічну активність шлунково-кишкового тракту в різний час доби. Сніданок повинен бути легким, але енергетично ємним. Основна калорійна навантаження відповідає обіднього прийому їжі: активну поведінку дитини сприяє підвищеному витраті поживних речовин. На обід припадає майже половина всіх поживних речовин, рекомендованих на день. Продукти, з вмістом мелатоніну: рис, овес, кукурудза, банани, ячмінь гарні для вечері. Вони не сприяють збудженню і полегшать процес засипання.

Організація сну однорічної дитини

Перехід дитини на одноразовий сон відбудеться поступово і в рік - півтора йому потрібно ще дворазовий денний відпочинок. Якщо дитина неохоче засинає, запропонуйте йому просто полежати з мамою і відпочити. Так буде дотримано черговість розпорядку. Труднощі з укладанням у другий денний сон, важке засинання ввечері, сигналізують про можливу перебудову на одноразовий сон. Досягнення хронобіології поширюються і на малюків. Є діти - «сови», є затяті «жайворонки». Наполегливе бажання нав'язати дитині розклад дня, уподобана мамі, може призвести до капризів і істерик. Уважне спостереження за активністю і станом малюка підкаже правильність дій та прийнятний діапазон неспання.

Те, що робили наші бабусі інтуїтивно - розповідали казку, цілували в носик, кутали ковдрою, тепер дохідливо пояснюють психологи: ритуали. Маленька дитина відмовляється лягати спати, тому що сон означає розставання з мамою. Організовуючи режим сну дитини, вона полегшує життя собі і малюкові. Послідовність, повторюваність її дій, що передують сон, налаштовує маленької людини на розуміння незмінності навколишнього світу, обов'язкову присутність в ньому мами, стабільність порядку речей. Купання на ніч, легкий масаж, пляшечку або склянку з молоком, висаджування на горщик, колискова пісенька, улюблена іграшка, задернутие штори: включайте фантазію і формуйте свої правила засипання.

Принципи організації режиму дня

Це динамічне поняття стосовно маленької дитини. Режим був іншим до року і після півтора років він буде змінюватися.

1. Перехід на новий розпорядок дня повинен здійснюватися поступово: третій сон однорічного малюка потрібно намагатися зробити коротше, поки в ньому не пропаде необхідність. Або протягом деякого часу чергувати двох - і триразовий сон, поки дитина не перейде на новий режим.

2. Зміна розпорядку дня не варто затівати під час хвороби дитини.

3. При призначенні нового режиму потрібно стежити за поведінкою і самопочуттям дитини і робити відступу, по мірі необхідності.

4. Однорічна дитина при дворазовому сні повинен їсти після сну. Тільки при переході на одноразовий сон, йому передуватиме обід.

Вирішальна роль в організації розпорядку дня малюка належить мамі. При цьому прислухатися до інсмідуальних особливостей дитини потрібно, але правила встановлювати і дотримуватися свої.