Корисні поради
на всі випадки життя
» » У скільки місяців можна садити хлопчика?

У скільки місяців можна садити хлопчика?

Додано: 10.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
У скільки місяців можна садити хлопчика?
Ставши батьками маленького беззахисного малюка, більшість мам і тат, крім цілком природної радості, відчувають почуття розгубленості, боячись незграбними діями нашкодити дитині. Один з основних питань, що турбують рідних малюка: у скільки місяців можна садити хлопчика, щоб не нашкодити йому?

Коли можна садити дитину?

У перші місяці життя дитина вивчає світ, перебуваючи в горизонтальному положенні. Хребет малюка, поки позбавлений природних вигинів, призначений тільки для такого проведення часу. Пізніше хребетний стовп, як і м'язовий каркас хлопчика, поступово міцніє, даючи можливість додатково навантажувати спину. Як правило, це відбувається не раніше 5 місяців, після того, як дитина навчиться самостійно тримати голову і міняти положення тіла.

Першим дзвінком, що сигналізує про готовність дитини сидіти, є спроби самого немовляти прийняти вертикальне положення тіла. Найчастіше це відбувається після сну, коли маля добряче відпочив, або на злегка вигнутої поверхні - в автокріслі і на руках у батьків.

Не секрет, що у всіх дітей абсолютно різна швидкість та інтенсивність розвитку, тому форсувати події, змушуючи маленького чоловічка сидіти, як сусідський хлопчик, не варто.

Як допомогти дитині?

Якщо ваш карапуз не робить спроб сісти самостійно, починаючи з шести місяців можна потроху готувати його до знаходження у вертикальному положенні. Для цього рекомендується, тримаючи малюка на колінах, посадити його на кілька секунд, жорстко фіксуючи спинку руками. Після цього дитину слід укласти, не чекаючи, поки він втомиться.

Іноді дітки, не навчившись сидіти, відразу роблять спроби стати на ніжки. Якщо ваш коханий синочок відноситься до таких торопигам, спробуйте посадити її самостійно. Коли дитина достатньо фізично розвинений, присаживать хлопчика можна з семи місяців, а з восьми-дев'яти, якщо синок не проявляє інтересу до сидіння, рекомендується показати його педіатра та лікаря-ортопеда.

Для покращення розвитку м'язового каркаса і підвищення готовності хребта, фахівці рекомендують займатися з дитиною спеціальної зміцнює гімнастикою, покликаної підготувати спину до навантаження:

У скільки місяців можна садити хлопчика?
1. Починаючи приблизно із двох місяців, дозволяйте малюкові піднімати тіло, міцно тримати долоньками за ваші пальці. Нехай спочатку кут підйому складе всього декілька градусів, поступово, разом з поліпшенням м'язового тонусу, дитина зможе піднятися вище і вище.

2. Нахили вперед теж відмінно допомагають підготувати тіло хлопчика до сидіння. Після сну, коли маля в гарному настрої, акуратно нахиляйте тіло вперед, одночасно погладжуючи спинку малюка. Така вправа, крім підготовки до сидіння, відмінно розвиває черевний прес, допомагаючи налагодити перистальтику дитини.

3. Легкий масаж кінчиками пальців також не буде зайвим у вашої фізичної підготовки. Стимуляція м'язів і нервових закінчень прискорить фізичний розвиток та поліпшить координацію рухів малюка.

Чому не можна насильно садити дитину?

Спроби змусити хлопчика сидіти рано, загрожують не тільки примхами і поганим настроєм дитини, але і цілком відчутними проблемами зі здоров'ям.

Навантаження може виявитися надмірною для непідготовленого скелета малюка, викликаючи порушення хребетних зчленувань. Подібні патології у шкільному віці проявляться сколіозом або лордозом, деформуючими хребет.

Навчившись сидіти, карапуз значно розширить горизонти звичного світу, зробивши справжній стрибок у розвитку і освоївши нові навички. Тепер він зможе не тільки смитися по сторонах, але і грати сидячи, намагаючись тягнутися за вподобаної іграшкою.

Можливо, перші спроби малюка сидіти самостійно будуть не дуже вдалими - не намагайтеся відразу кинутися йому на допомогу. Дозвольте дитині самій спробувати утримати рівновагу, спираючись на руки або вирівнюючи тіло. Давайте синові більше свободи, при цьому жорстко контролюючи його безпеку. І тоді ваш улюблений хлопчик не тільки навчиться правильно сидіти, але і зможе пізнавати навколишній світ, з вашою допомогою відкриваючи в ньому нові й нові грані.