Корисні поради
на всі випадки життя
» » Літична суміш для дітей

Літична суміш для дітей

Додано: 10.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Літична суміш для дітей
Хвороба дитини, що супроводжується сильним жаром, справжнє випробування для рідних. Завдяки сучасним препаратам, існує не один десяток способів боротьби з гіпертермією, проте нерідко вони не роблять істотного впливу на температуру хворого малюка.

Саме тоді на допомогу батькам приходить літична суміш для дітей, приготована за класичним рецептом.

Склад суміші

Розчин для ін'єкцій готують з 50% анальгіну, знижує температуру і послаблює больовий синдром у дитини.

До нього додають 1% димедрол, має протиалергічну і заспокійливою дією і, до того ж, підсилює дія знеболювального препарату. Іноді, якщо дитина занадто малий або є протипоказання до прийому, цей антигістамінний компонент замінюють тавегілом або супрастин, що надають подібну дію.

Третій інгредієнт - папаверину гідрохлорид (01%). Даний лікарський засіб володіє активним спазмолітичну дію, покращуючи кровообіг і розширюючи судини, включаючи церебральний і шкірні. Тим самим тепловіддача тіла підвищується, і температура спадає значно швидше.

Коли застосовується суміш?

Застосування літичною суміші для дітей виправдано в таких випадках:

- температура вище 385°, яку неможливо збити препаратами ібупрофену або парацетамолу;
- респіраторні вірусні захворювання (грип), що дають в анамнезі високу температуру;
- блювання, сильний плач, несвідомий стан, що роблять неможливим прийом препарату внутрішньо.

Роблячи укол препарату, не забувайте про правила антисептики при проведенні процедури. Пам'ятайте, що неправильно зроблена ін'єкція може призвести до нагноєння м'яких тканин і розвитку абсцесу.

Дозування

У більшості батьків, які застосовують суміш вперше, виникає питання: яку кількість ліки слід призначати хворому. Дозування для дітей повинна дотримуватися особливо ретельно, адже від цього безпосередньо залежить здоров'я малюка. Найбільш оптимальною і виправданою є така формула розрахунку дози: 01 мл розчину на кожний рік життя дитини. Тобто однорічному маляті досить буде 01 мл Якщо дитині 2 роки, доза відповідно збільшиться до 02 а в 3 роки до 03 мл Всі компоненти змішуються в одному шприці і вводяться внутрішньом'язово.

Чи можна застосовувати літичну суміш всередину?

Іноді, якщо можливість зробити укол відсутня, виникає питання: чи можна просто випити суміш? В принципі, такий спосіб прийому не заборонено, хоча дія препарату при цьому буде не таким сильним, так і ефект настане пізніше, ніж при внутрішньом'язовому введенні.

При цьому слід мати на увазі, що прийом анальгіну орально дітей, молодших 8 років, не рекомендований з-за високого ризику подразнення слизової оболонки ШКТ.

Сьогодні існує величезна різноманітність всіляких препаратів для зниження температури, призначених для перорального або ректального введення. У разі неможливості ін'єкції краще вибрати одну з них і не ризикувати здоров'ям малюка.

Протипоказання

Літична суміш заборонена до введення в наступних випадках:

1. Якщо протягом попередніх 4-6 годин дитина вже брав жарознижуючі препарати на основі анальгіну.

2. У разі сильних болів в очеревині у малюка. Висока температура і больовий синдром в цьому випадку можуть бути симптомами апендициту, а анальгетик, що входить до складу суміші, притупи больові відчуття і ускладнює діагностику.

3. При алергічної реакції на будь-який з компонентів препарату.

4. Якщо дитині ще немає 6 місяців.

У деякому роді, літична суміш вважається крайнім способом збити високу температуру. Тому не рекомендується його застосовувати до того, як не попробовани інші, менш радикальні, жарознижуючі засоби.

Для того щоб в критичній ситуації бути готовим до негайних рішучих дій, батькам маленької дитини рекомендується завжди мати в аптечці одноразовий шприц і ампули з компонентами суміші. Регулярно, приблизно раз на півроку, перевіряйте термін придатності на невикористані препарати, замінюючи їх новими. І нехай дані ліки вам ніколи не знадобляться, а ваші діти завжди будуть здорові.

Увага! Дана стаття написана в ознайомлювальних цілях. Обов'язково узгодьте застосування препаратів зі своїм лікуючим лікарем!