Корисні поради
на всі випадки життя
» » 8 років - яке весілля? Все про жерстяне весілля

8 років - яке весілля? Все про жерстяне весілля

Додано: 10.10.14
8 років - яке весілля? Все про жерстяне весілля
Вісім років, прожитих у шлюбі - солідний термін. За цей час подружжя стали близькими і рідними один одному людьми, які пройшли разом безліч випробувань і побутових труднощів. У більшості таких пар вже є діти радують батьків успіхами і ще більше скріплюють шлюбний союз.

Ось чому восьмирічний ювілей спільного життя прийнято називати жерстяної весіллям, а її символом виступає міцний і надійний метал, без якого неможливо ведення господарства.


Як відзначають бляшану весілля?

У наших предків, які проживають однією великою сім'єю, існував цікавий звичай. У день жерстяної весілля господар будинку залишав біля воріт барило, повний свіжозвареного меду або браги, і клав поруч глибокий ківш з кованої жерсті. Всі, хто хотів побажати довгих років подружжю, повинні були випити меду, а натомість кинути в бочку кілька монет. Чим більша сума виявлялася до вечора на дні барила, тим більше щастя і достатку подружжя чекало в майбутньому.

Втім, незважаючи на подібне марнотратство, саме торжество було досить скромним. На свято запрошувалися тільки рідні і близькі люди. До столу страви подавалися в жерстяній посуді, а до чаю традиційно пеклися рулети і пироги з маком, адже не випадково ще одна назва цього ювілею - макова річниця.

Ті з сусідів, кому не пощастило потрапити на святкування ювілею, могли добитися запрошення, розігравши невелике жартівливе подання. У ньому виряджені нареченим і нареченою гості вимагали пропустити їх за стіл, показуючи бляшані кільця, надіті на безіменні пальці. Таких «молодят» з пошаною проводжали в будинок і саджали на кращі місця за столом.

Щоб спільне життя було безхмарним, дружини в цей день повинні були приготувати спеціальний оберіг, що захищає сімейне щастя від бід і тривог. Для цього тонку бляшану пластину вранці клали в стайні, на виході з стійла. Добрий кінь, виходячи в поле, повинен був наступити на бляшанку так, щоб на пластині відбився слід кінської ноги в підкові. Згідно з повір'ям, відбиток підкови повинен був принести мир і щастя в дім ювілярів.

Що подарувати на 8 років весілля?

8 років - яке весілля? Все про жерстяне весілля
Презенти, які в цей день вручають гості, повинні бути не тільки символічним, але і корисними в господарстві. Традиційно на восьму річницю сімейного життя дарують бляшану посуд або ж побутові прилади. Для того щоб спільне життя було солодким, прийнято дарувати жінці кондитерські вироби. Тільки нехай вони будуть упаковані в нарядні бляшані коробочки. Такий цукерковий подарунок з успіхом замінить традиційний букет, адже дарувати квіти в цей день вважається поганою прикметою.

Подружжя в цей день також обмінюються подарунками. На жерстяну весілля прийнято дарувати один одному що-небудь пам'ятне, те, чим можна було б згодом прикрасити будинок. Відмінним подарунком стане карбування, яку чоловік може зробити самостійно або придбати у арт-магазині.

Елегантні бляшані чарочки або чашечки - найкращий подарунок, яким любляча дружина може порадувати чоловіка. З таким сувенірним набором згодом можна їздити на полювання або виїжджати на заміські пікніки.

Господиня будинку в давні часи одягала на себе багаті намиста, зібрані з жерстяних карбованих кругляшек, що імітують монетки. Сьогодні такі прикраси знову на піку моди, тому подарувавши їх дружині, чоловік, швидше за все, викличе захоплення і подяку коханої дружини.

Сучасне життя внесло свої корективи у список подарунків на бляшаний ювілей. Сьогодні хорошою традицією стало вручати ювіляру креативний тортик, зроблений з восьми банок пива, а його дружині - вісім банок тушонки, пов'язаних між собою. Такий подарунок, за повір'ям, символізує ситі і рясні роки, прожиті подружжям, і бажає такого ж достатку надалі.

Привітання на 8 років весілля

Побажання здоров'я і довгих років спільного життя на святкуванні бляшаного ювілею перемішається з веселими конкурсами і веселими вікторинами. Так, наприклад, на питання ведучого або аматора-тамади: «яке весілля відзначається в 8 років спільного життя?» всі присутні повинні хором відповісти «жерстяна», а тим, хто помилився - призначити суворе покарання.

Привітання з жерстяної весіллям всіляко обіграють кількість прожитих років. Недарма перевернута вісімка - символ нескінченності, тому всі гості бажають «молодим», щоб їх щастя було вічним.

[quote] Без заздрості, і зовсім не ревнуючи,
А радіючи за вас, хочу сказати:
Вам - вісім років, і весілля бляшану
Ви святкуєте нині! Так тримати -
Між труднощів вміло лавіруючи,
Ви щастя повною мірою знайшли!
Бажаю вам я, і душею, і тілом:
Щоб жесть ніколи до вас в життя не загриміла!
Щоб з кожної вашої річницею сміливо
Всі вітати вас щиро могли!