Корисні поради
на всі випадки життя
» » В горлі щось заважає

В горлі щось заважає

Додано: 10.10.14
В горлі щось заважає
Часті вірусні інфекції та механічні пошкодження тягнуть за собою зміни в роботі носоглотки, тому людину супроводжують неприємні відчуття чогось стороннього в горлі. Ми відчуваємо першіння, горло саднить, хочеться пальцями прибрати перешкоду, яка заважає нормально ковтати слину і їжу. При ангінах, фарингітах, ларингітах комок в горлі - це супровідний симптом, який проходить після курсу антибіотиків і пом'якшуючих процедур. Але якщо в горлі щось заважає постійно, причина може критися в збільшеній зоб, неправильної роботі стравоходу і навіть в нервово-психічному стані людини. Розберемося в цьому детальніше.

Застуда - причина грудки в горлі

В горлі щось заважає
Кожне ГРВІ супроводжується збільшенням щитоподібної залози, почервоніння задньої стінки горла, появою гнійників на дужках гортані. Коли ми не звертаємо уваги на застуду, імунітет падає, щитовидка запалюється, чому у людини виникає аутоімунний тиреидит, який лікується йодовмісними препаратами. Це відбувається від різкої зміни температури, від вогкості, в якій чоловік пробув довгий час, від прийому занадто холодних напоїв у спеку. Щоб захистити свій імунітет, потрібно щодня приймати настоянку ехінацеї, їсти більше морепродуктів, що містять йод. Намагайтеся не переохолоджуватися і не потіти, а одягатися не по сезону, а по погоді.

Вірусні інфекції

В горлі щось заважає
Першіння, почервоніння і набряк задньої стінки горла при вірусних захворюваннях, таких, як тонзиліт, фарингіт, ангіна та ларингіт, основні симптоми. Гостра фаза визначається їх болем і почуттям, що при ковтанні в горлі щось заважає. Стан людини погіршується сухим гавкаючим кашлем, якому сприяють грибки-збудники: стрептококи і стафілококи. Біль стихає, якщо постійно пом'якшувати слизову оболонку, полегшуючи вільний доступ повітря. Тому пацієнтам з вірусними інфекціями показаний не тільки курс антибіотиків, але і тепле полоскання травами з знезаражувальним ефектом (ромашка аптечна, деревій).

При ларингіті запалюється слизова гортані, а зв'язки втрачають еластичність, вони погано вібрують, тому можливо, що людина буде відчувати механічну перешкоду в горлі. Як правило, лікар забороняє хворому розмовляти в голос, палити і перебувати в запилених приміщеннях. При вірусних інфекціях пиття показано тільки в теплому вигляді, вода без газу, молоко з вершковим маслом і ложечкою меду. Якщо немає температури, можна ставити компреси на горло, а ноги на ніч парити в трав'яних зборах. Якщо гній, що утворюється на стінках слизової під час вірусних захворювань горла, потрапляє всередину організму, це стає причиною ускладнень на серце, шлунок, нирки.

Стреси й психічні розлади

В горлі щось заважає
Раптове потрясіння - і у людини як ніби клубок у горлі застряг. Це природний фізіологічний процес, коли відбувається спазм м'язів гортані, чому ми не можемо нормально ковтати, відчуваємо стиснення горла, задуха, лоскотання і першіння. Коли стрес проходить, зникає і неприємний дискомфорт. У лікаря потрібно консультуватися, якщо клубок у горлі сидить постійно, навіть під час відносного спокою.

Відчуття стороннього тіла буває у людей високочутливих, недовірливих. Наприклад, різні фобії можуть викликати клубок у горлі. Боязнь захворіти на рак гортані доводить людину до того, що він починає відчувати, як всередині щось росте і не дає йому дихати і ковтати, хоча насправді - це невротичне захворювання, що супроводжується підвищеною чутливістю, воно зникає після курсу седативних препаратів та обстеження у фахівців.

Хвороби ШКТ

Тканини глотки і гортані дратуються, якщо на них потрапляє агресивний шлунковий сік. Так буває при гастроэзофагиальном рефлексном захворюванні, коли стравоходу рідина рефлекторно викидається назовні. Прояви гастриту: печія, відрижка, кислий присмак дають про себе знати неприємними відчуттями в горлі.

Зміщення шийних хребців

Остеохондроз через малорухливого способу життя, поганого обміну речовин і шкідливих звичок стає причиною неможливості нормально ковтати. Відновити здоров'я в цьому випадку допомагає голкорефлексотерапія, масажі, вакуумна терапія, фізіопроцедури. Неправильне положення голови протягом тривалого часу або, простіше кажучи, сидячий спосіб життя, провокує зміщення хребців, чому у людини змінюється не тільки постава, але і погіршується робота внутрішніх органів, змінюється тембральне забарвлення голосу, зменшується гортанний прохід.