Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чим обробити рану?

Чим обробити рану?

Додано: 10.10.14
Чим обробити рану?
Будь-яке механічне пошкодження шкірного покриву називають раною. Вона буває колотої, різаною, рваною, укусом, садном або скалкою, поверхневої та глибокої. Травма, удар, падіння, забиття можуть стати причиною появи рани на тілі або голові людини. В залежності від того, наскільки сильна кровотеча і глибина рани, буде залежати лікування і первинна обробка. У складних випадках пацієнта направляють у відділення травматології, якщо порушення цілісності тканин має серйозні наслідки для потерпілого.

Що необхідно для обробки рани?

Якщо шкірні покриви людини пошкоджені, необхідно надати йому першу долікарську допомогу, щоб зупинити кровотечу, накласти стерильну пов'язку або обробити рану антибактеріальним розчином. Отже, чим обробити рану, якщо вона має невеликі розміри у вигляді садна? В першу чергу, під рукою повинні бути стерильні бинти, спирт, зеленку або йод.

Коли рана сочиться, пацієнту буде боляче від зіткнення з агресивними спиртовими розчинами, тому внутрішність і поверхня ранки обробляють 3%перекисом водню, хлоргексидином. А потім, щоб зменшити кровотік, прикладають до місця пошкодження холод і забинтовують для того, щоб до рани не потрапили хвороботворні мікроби із зовнішнього середовища.

Як правильно обробити рану?

 1. Для початку потрібно оцінити ступінь пошкодження. Якщо людина отримала синець, рану промивають чистою проточною водою. Після чого обробляють перекисом водню і залишають на відкритому повітрі, щоб кров запеклася - саме так садна найлегше загоюються. Коли кров повністю припинена, заклейте садно бактерицидним пластиром.

  Коли в рану потрапило чужорідне тіло, не варто самим його пробувати витягнути. Зверніться в травма пункт, якщо не фахівець буде виймати скалку, він може незграбним рухом посилити кровообіг і зробити рану ще більше. Лікар обробляє поверхню рани спиртом, перш, ніж буде виконувати маніпуляції з витягання чужорідного предмету.

  Гнійну рану можна також обробляти розчином перекису, попередньо промиваючи місця, де є інфекція, під проточною водою. Окружність рани обробляється спиртом, йодом або зеленкою.

  Не можна промивати рани, отримані від укусів тварин, адже з водою ви можете перенести збудників інфекцій. Всі укушені рани лікує лікар, в долікарську допомогу можна віднести лише накладання стерильної пов'язки на рану.  Як обробляти травми голови?

  Всі рани на волосяній частині голови промокаются не ватним тампоном, так як вата має волоски, які прилипають до голови, а марлевим - це не дає поширитися інфекції далі. Якщо рана кровоточить, волосся навколо неї віддаляються на відстань 2 см в діаметрі, далі місце рани промивається водою і змочується перекисом водню або розчином хлоргексидину. Для повного знезараження використовують замість проточної води кип'ячену з додаванням кількох кристаликів марганцівки.

  Обробити відкриту рану на голові спочатку потрібно навколо. Це роблять зеленкою або йодом. Важливо, щоб у рану не потрапив спирт, так як це викликає опік тканин голови, де шкіра дуже ніжна і чутлива. При безперервному кровотечі необхідно зробити кругову пов'язку зі стерильного бинта, поклавши всередину тампон, який буде вбирати кров, і терміново доставити пацієнта в лікарню. Якщо є можливість, до забинтованою рані потрібно прикласти лід або грілку з холодною водою. Чим швидше ви зробите пацієнта в лікарню, тим менше наслідків для нього. Глибока рана може пошкодити оболонки мозку і стати причиною миттєвого летального результату.