Корисні поради
на всі випадки життя
» » Фізрозчин в домашніх умовах

Фізрозчин в домашніх умовах

Додано: 10.10.14
Рубрика: Дім і затишок
Фізрозчин в домашніх умовах
В умовах стаціонару без фізрозчину не обходиться ні одна внутрішньовенна ін'єкція, його вводять внутрішньом'язово, він входить до складу інгаляцій і застосовується при зневодненні організму, для промивання носоглотки при ангінах та інших інфекціях. Фізрозчин являє собою строгу пропорцію натрію хлору (кухонної солі) і води. Щоб він в точності нагадував складу плазми крові, водний розчин повинен містити 09% солі.

Як зробити фізрозчин вдома

Вартість цього лікарського препарату дуже низька, якщо врахувати, що сіль, на основі якої і здійснюється фізрозчин, найдешевший продукт. Щоб зробити його самим, не потрібно володіти медичними знаннями або бути фармацевтом, хоча препарат можна придбати в аптеці. Але у вигляді економії часу спробуємо зробити фізрозчин самі. Для цього нам знадобиться сіль і кип'ячена вода. Нагадуємо вам, що сіль у розчині з водою володіє антибактеріальним впливом на організм людини, тому при нежиті фізрозчин застосовують для промивання носових пазух, при інфекціях верхніх дихальних шляхів використовують полоскання або додають його до складу масляних або трав'яних інгаляцій.

Краще використовувати для розчину бутильовану воду, яку потрібно підігріти до температури 37-40°C. Вода з-під крана має багато домішок, тому для внутрішнього застосування і, тим більше, для ін'єкцій, може бути небезпечна, навіть після кип'ятіння.

Щоб пропорція була строго дотримана, відміряйте 1 ч. л. дрібної кухонної солі з невеликою гіркою - це і є 9 гр. Засипте її в воду і помішуйте до повного розчинення в 1 л. кип'яченої або бутильованої теплої води. Рідина повинна мати солонуватий смак. Термін придатності такого фізіологічного розчину не більше 24 годин. Для полоскань, промивання та інгаляцій завжди зробити свіжий препарат.

Фізіологічний розчин для інгаляцій

Фізрозчин в домашніх умовах
Як одна з складових сіль використовується для водного розчину в інгаляціях. Завдяки наявності води, фізіологічний розчин дозволяє зволожити носові ходи і горло, пом'якшити кашель і зменшити мокротиння, вивести слиз швидко і безболісно. Приготувати фізрозчин в домашніх умовах для обробки носоглотки і ротової порожнини просто. Спочатку розчиняємо сіль у воді в заданій пропорції, потім готовий препарат змішуємо з будь-яким ефірним маслом або цілющою травою, які будуть заливатися в небулайзер або інший пристрій для інгаляцій.

На деяких лікарських препаратах зазначено, в якій кількості необхідно заливати фізрозчин інгалятор. В строгій пропорції потребують: Атровент, Беротек, Беродуал, що використовуються в лікуванні бронхіальної астми, для того, щоб швидко зняти напад. Також для розрідження мокротиння фізрозчином потрібно розводити порошкові: АЦЦ, Лазолван, Мукалтін, Геделикс.

Спочатку в інгалятор заливають фізрозчин, а потім всередину капають кілька крапель ефірного масла (евкаліпт, календулу, розмарин, каланхое). Щоб ефект був миттєвим, використовують антибіотики та протинабрякові препарати, які також розчиняють в теплому фізрозчині і дають пацієнтові подихати над складом.

Щоб після інгаляції пацієнтові стало легше, потрібно слідувати інструкціям, першою з яких є обмеження за часом. Не можна робити процедури відразу після їжі, під час її проведення не можна розмовляти, а після інгаляції потрібно протягом 30 хв. відмовитися від пиття і їжі.

Схема дихання така: глибокий вдих через рот - затримка дихання - поступовий видих носом - зупинка дихання на 5-8 сек. Носові ходи можна прочищати чистим фізіологічним розчином без додавання олій, антибіотиків та інших компонентів. Він інертний до слизової, досить того, що він виводить швидко бактерії, зволожують пазухи і має проти алергенною дією. Физрастор зазвичай набирають у шприц без голки, нахиляють голову набік і впорскують рідину всередину, даючи змогу їй пройти через ніс в носоглотку.