Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чи корисно пити багато води?

Чи корисно пити багато води?

Додано: 10.10.14
Чи корисно пити багато води?
Вода - це життя, саме з води майже на 90% складається дитина, і на 80% доросла людина. Щоб запас води в організмі постійно поповнювався, пити її потрібно не менше 2 літрів в день. Але чи корисно стільки Н2О для людини, адже, крім чистої води, ми п'ємо ще молоко, кава, чай, компот - це рідина, і вона посилює роботу нирок. Експерти в області досліджень води впевнені, що приймаючи тільки воду, людина може повноцінно жити, так як вона заповнює не тільки клітинний, але і енергетичний баланс організму, дозволяючи нам залишатися бадьорими весь день.

Скільки води потрібно людині?

Без води людина може протягнути 3 доби, тоді як без їжі набагато довше. Потрапляючи в екстремальні умови, нам достатньо звичайної води, щоб вижити, адже саме вода бере участь у всіх обмінних процесах, з нею виводяться шлаки і поповнюється водно-сольовий баланс (пам'ятайте, що у воді розчинені солі натрію). Напої, що містять кофеїн, цукор, настої на основі трав, водою не є, тому, крім них, ви повинні випивати для хорошої роботи внутрішніх органів приблизно півтора літра чистої води. Якщо ви проживаєте в межах горда, купуйте бутильовану воду, в селі годиться вода з колодязя або джерельна.

Чому нам потрібна вода?

Чи корисно пити багато води?
Якщо вода довго не надходить в організм, клітини зневоднюються, з цього моменту починається пригнічення обмінних процесів і зашлаковка організму токсинами, які виводяться назовні з участю води через нирки. Вода стоїть на сторожі імунітету і захищає нашу ДНК, сприяє процесам метаболізму, вона є прекрасним проносним засобом. Завдяки воді артерії функціонують довгий час без збоїв, у людини, яка п'є воду в потрібній кількості, не буває інсультів, підвищеного тиску і головних болів.

Для виробництва енергії потрібна тільки вода, щоб в зимовий час зігрітися, потрібно випивати не гарячий чай, а теплу воду. Мозок швидше працює, якщо його клітини не страждають від нестачі води. І, крім цього, воду можна пити всім, адже у неї немає протипоказань. Шкіра першою відгукується на брак води: вона швидше тьмяніє і старіє, тому пити воду, особливо в зрілому віці, потрібно як можна більше.

При відсутності води або її нестачі організм перестає виробляти статеві гормони. Корисно пити багато води тим, хто мріє схуднути? Відповідь, так, адже жирові клітини вимиваються водою і швидко виводяться з організму.

Як правильно пити воду?

 1. Щоб вода повністю засвоювалася організмом, її прийом повинен бути не менш, ніж за 1 годину до їжі і через дві години після основного прийому їжі.

  Перед їжею вода допомагає серцю працювати швидше, кров насичується енергією, що сприяє швидкому переварюванню їжі. Коли людині не вистачає рідини, у нього густа кров, серцю дуже важко прокачувати її по кровоносній системі, тому в нього може виникнути інсульт, буде постійно підвищуватися кров'яний тиск.

  При наявності спраги можна випити води, незважаючи на розпорядок харчування. Цілком можливо, що нирках не вистачає рідини для вироблення сечовини. Коли людина живе в жаркому кліматі, він п'є більше покладеної норми. Люди, у яких робота пов'язана з фізичними навантаженнями, теж поглинають рідини в півтора-два рази більше. Це корисно для отримання енергії, поліпшення роботи мозку і внутрішніх органів.

  Класична медицина тлумачить, що нормою для людини середнього віку є вживання 8 склянок води в день. При такому водообміні нирки стабільно працюють, швидко виводять шлаки, солі натрію і виробляють сечовину.

  Дієтологи радять тим, хто стежить за зниженням ваги, замість вечірнього прийому їжі випивати 2 склянки води: об'єм рідини залишається тим же, а калорійність стає нульовою.

  Щоб шкіра була сяючою, потрібно не тільки пити багато води, але і вмиватися їй.

  Протипоказань для прийому води немає, однак, лікарі рекомендують зменшити прийом рідини на ніч людям, які страждають хворобами нирок, так як всі системи внутрішніх органів, у тому числі і нирки, вночі перестають працювати, і ви можете встати з ранку з набряками ніг, рук, очей.