Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що робити, коли не хочеться жити?

Що робити, коли не хочеться жити?

Додано: 10.10.14
Що робити, коли не хочеться жити?
Людина, переживши глибоке горе, перебуваючи на самоті, після перенесеної травми або хвороби відчуває, що його сили вичерпалися. Коли ми переживаємо депресію, слова співчуття найближчих для нас людей не мають значення, так як вважається, що складні ситуації бувають тільки у нас. Емоції беруть верх над здоровим глуздом, і думки людини занурюються в хаос, де серед інших б'ється одна про небажання продовжувати існування. Чи є вихід з тупикової ситуації, що робити людині, що потрапила в життєві колотнечі, як вийти з кризи, не отримавши страшного діагнозу психічного посттравматичного синдрому.

Що робити, якщо життя дала тріщину

Думки про смерть не означають, що людина задумав покінчити з нею раз і назавжди. Психологи підрахували, що здорова людина постійно думає про смерть, малюючи в своїй уяві, як це може статися - це абсолютна норма, адже кожен з нас народжується, і кожен помирає. Цінність життя визначається її перебуванням у стані "тут і зараз", навіть якщо ви пережили втрату близької людини, ваша печаль в перший час буде сильною, часом, нестерпної, але це не означає, що депресія і латентний стан будуть тривати вічно. Можна зробити спроби вийти швидше з стану горя: більше працювати, весь час спілкуватися з людьми, говорити з ними про те, що сталося. Вважається, що промовляючи проблему, людина як би розчиняє її або ділить з тими, хто йому співчуває. Будь горю є межа, за слов'янським звичаєм через рік після смерті близької на зміну смутку приходить тихе умиротворення.

Що робити, коли не хочеться жити?
Ваша проблема не унікальна!
Часто людина не вихлюпує проблему, він знаходиться довгий час у шкаралупі і що робити, коли не хочеться жити, не знає. Потрібно віддати належне інсмідуальності кожного страждальця, який думає, що його проблема не вирішується, і взагалі, вона виняткова! Як тільки людина поспілкується з іншими і дізнається багато схожих історій, у нього зійде пелена з очей і впаде камінь з душі, відповідно, і жити стане легше. Він відразу почне ставити перед собою нові завдання і поступово буде їх реалізовувати.

Перемикання з одного заняття на інше
Якщо не хочеться жити, у людини, образно кажучи опускаються руки. А тепер ми спробуємо їх підняти: навчимося майструвати що-небудь руками, будемо кроїти, шити, в'язати, ліпити, малювати. Займемося творчим фізичною працею, щоб він приносив користь людям, а вам видимий результат. Депресію зазвичай так і лікують, а не беруть жменями антидепресанти, як це зараз модно на Заході.

Що робити, коли не хочеться жити?
Сміх лікує всі хвороби
Психічний стан людини можна вирівняти, якщо навмисно почати більше сміятися. Змушуйте себе зробити це: купіть книжку зі свіжими анекдотами, сміться старі комедії, почніть оформляти свій фотоальбом, а заодно згадайте самі щасливі моменти свого життя.

Підключаємо волю
Аутотренінг - корисна річ. Щоб відволіктися від похмурих думок, поставте собі завдання на день, наприклад, під час приготування обіду думати тільки про те, як ви кришити овочі, смажите м'ясо, робите бутерброди і розмішуєте цукор в чаї. Це дозволить вам бути з внутрішнім світом у згоді деякий час. Якщо думки не тягнуть вас назад, відновлюється пульс, вирівнюється тиск, тобто організм сам починає вас "витягувати" з депресионної воронки. На наступний день збільшуйте час перебування "тут і зараз", домовтеся з собою не думати, відключати на годину-інший небажання щось робити і взагалі жити. Якщо робити так постійно, що скоро світла в душі стане багато, а чорна печаль розчиниться в ньому.

Що робити, коли не хочеться жити?
Підтримка близьких
Коли ви самі захочете вибратися з кризи, намагайтеся, щоб поруч з вами були рідні, яким ви можете довіритися. Поговоріть з ним по душам, излейте все, що наболіло, не бійтеся, що хтось стане для вас "помойним відром", куди ви будете кидати свої проблеми. Ймовірно, він знайде спосіб, як вам допомогти, якщо буде знати, що лежить на серці іншого.

Позитивні емоції і зміна обстановки
Коли людина тривалий час не отримує ззовні позитивних емоцій, у нього не виробляється гормон радості. Вирушайте в подорож, знайдіть собі попутника, візьміть з собою друга, колегу і намагайтеся не розмовляти про своїх чорних смугах в житті ні з ким. Сформуйте афірмацію, яка б давала вам сили, посилала удачу, і промовляйте її як можна частіше протягом дня. Для того, щоб залишатися в рівновазі, займайтеся медитацією, йогою, будь східними практиками, які відновлюють енергетичний баланс і зцілюють ауру людини.

Перфекціонізм і депресія
Перфекціоніст - людина, що прагне до досконалості, не розуміє, що не все дається відразу. Якщо людина досяг усіх вершин, загорсмся цим, а потім його боляче вдарили об підлогу, він може просто зламатися. Щоб довести свою досконалість, в хід йдуть самі непопулярні заходи, пияцтво, яке швидко переростає в алкоголізм (а він невиліковний і повністю деформує обличчястість). Коли гордість за себе коханого починає зашкалювати, знайдіть в своєму арсеналі серед відмінних якостей найгірше і усвідомте, що ви не ідеал, навіть гірше - звичайна людина зі своїми слабкостями і недоліками. І таким, як ви, дозволено все: і посумувати, і погорювати, і виплакатися, і поділитися проблемами і зрозуміти, що головне в житті - це саме життя.