Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як правильно клеїти шпалери на стелю

Як правильно клеїти шпалери на стелю

Додано: 10.10.14
Рубрика: Ремонт
Як правильно клеїти шпалери на стелю


У сучасному світі існує величезна кількість різних варіантів декоративної обробки приміщень. Незважаючи на широке різноманітність оздоблювальних матеріалів, ідея обклеювання шпалер на стелі ще є актуальною, хоча вже й не повсюдно поширеною.
При виборі такого варіанту обробки, необхідно в першу чергу уважно вивчити технологічну частину роботи.

Порядок роботи


Як правильно клеїти шпалери на стелю
Так, в саму першу чергу, потрібно підготувати поверхню стелі до [b] обклеювання шпалерами [/b] . У таку підготовку входить шпаклювання щілин у стелі й вирівнювання поверхні. Якщо є перепад висоти поверхні стелі, то для його усунення використовують малярську сітку. Після вирівнювання, поверхня стелі очищають і грунтують. Шпаклівку для цих цілей розводять в холодній воді до стану в'язкої консистенції, видаляючи всі утворилися грудки.

При використанні малярної сітки вирівнювання, її необхідно прикласти до стелі, а зверху нанести шпаклівку, при цьому ширина шпателя повинна бути не менше 20 сантиметрів.
Якщо поверхню обробляють шпаклівкою без використання сітки, то ширина шпателя може бути 15 сантиметрів.

Після висихання поверхню обробляють грубозернистим папером, а потім грунтовкою.
Далі необхідно визначити напрямок полотна шпалер. При цьому важливо врахувати форму приміщення. Зазвичай починають [b] клеїти шпалери [/b] від правої до лівої стіни. Можна наклеювати шпалери і від вікна, ідучи вглиб кімнати. Перед наклеюванням вимірюється довжина стелі, і полотно шпалер відміряється з урахуванням припусків на стіну в 2 сантиметри. Слід враховувати, що якщо шпалери з малюнком, то потрібно цей малюнок підганяти, аби він не збився в процесі обклеювання. Щоб домогтися точності в зіставленні малюнка, рулон можна розгорнути поруч з попереднім полотном і підігнати полотна саме по малюнку.
Клей на полотно наноситься валиком , або широким пензлем. Можна стелю розкреслити лініями, за якими потім клеїти полотна шпалер, щоб домогтися максимуму акуратності і точності. Приклеюють полотно також за допомогою чистого широкого валика, використання якого допоможе видавити бульбашки повітря з-під полотна.
Необхідно пам'ятати, що дуже важливо не тільки правильно провести роботи при наклеюванні шпалер, але і дотримати деякі правила після їх закінчення. Наприклад, не можна влаштовувати протяги в приміщенні, відкривати вікна і двері до повного висихання клею. В іншому випадку, клей може висохнути дуже швидко і тоді шпалери відпадуть.

Як правильно клеїти шпалери на стелю відео