Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як правильно вибрати праску

Як правильно вибрати праску

Додано: 10.10.14
Як правильно вибрати праску


Праска є практично незамінною річчю у кожному домі. Здавалося б дрібниця, але його вибору теж потрібно приділяти особливу увагу, так як служити вам довго. У цій статті ми розповімо про основні моменти, на які варто звертати увагу при покупці нового праски. Так [b] як же правильно вибрати праску [/b] ?
Підошва - основний елемент праски, від якого залежать головні параметри, такі як швидкість і якість прасування. Це поверхню, яка контактує з матеріалом і розгладжує тканину. Вона повинна м'яко і легко ковзати по матеріалу не пошкоджуючи його, не залишати за собою слідів, не пригорати до речей і, звичайно ж, не бруднитися від будь-якого матеріалу. Багато хто не приділяють цьому особливої уваги, думаючи, що все праски однакові в цьому плані. На даний момент виробники, в основному, виготовляють підошви прасок з алюмінію, нержавіючої сталі, кераміки, металокераміки, тефлону.
Найдешевшим матеріалом для виробництва підошви прасок є алюміній. Перевага таких підошов полягає у швидкому нагріванні і відповідно охолодженні. Крім того, такі праски досить недорогі і легкі, проте швидко псуються і легко пошкоджуються. Варто підмітити, що алюмінієва підошва без спеціального напилення буде залишати блискучі сліди на тканини, що містить шерсть.
Більшість моделей, представлених на ринку, мають підошвою з нержавіючої сталі. Такий матеріал є більш міцним, не дряпається, має середню швидкість нагріву/охолодження, легко ковзає по матеріалу і просто очищається. Часто підошву такого типу доповнюють спеціальні напилення і отвори. На наш погляд, єдиним мінусом є важкість такого типу праски.
Підошва з кераміки або металокераміки не так давно почала заповнювати ринок прасок. З незаперечних переваг, варто виділити швидкість нагріву, легкість ковзання по тканині, простота очищення від нагару. Крім того, праски такого типу легко справляються з пересушеним зім'яте матеріалом і не заминають тканина. Однак є й мінуси: керамічна поверхня легко пошкоджується і ціна на праски з такою підошвою вище середнього.
Дуже скромний вибір прасок з тефлоновим підошвою. Таке покриття виключає можливість прилипання до тканини і пропалювання речей. Однак тефлон дуже легко пошкоджується, досить неакуратно провести по металевій застібці або гудзику, і на ньому залишиться подряпина.
Важливий момент : при нагріванні, не залежно від матеріалу виробництва, підошва повинна нагріватися рівномірно.

Потужність - параметр, від якого залежить швидкість нагріву підошви праски. Для побутових потреб цілком достатньо потужності в 1500-2000 Ст.
Температурний режим . При виборі праски звертайте увагу на те, чи тримає він заданий температурний режим. Буде дуже прикро, якщо ви зіпсуєте вашу улюблену річ із-за неполадок в нагріванні.
Пар . Наявність такої функції спростити ваші старання при боротьбі в розгладженні пересушених тканин. Так само звертайте увагу на рівномірність розподілу парових отворів по поверхні підошви. Дуже великою перевагою праски буде «бризкаючий носик», який допоможе в прасуванні близько манжет.
Додаткові функції . Сучасні праски мають безліч корисних функцій, які можуть спростити процес прасування. Вибирати їх чи ні - справа ваша, але за них доведеться доплачувати, іноді навіть дуже суттєво. Мабуть самою необхідною є функція дріп-стоп, яка не дозволяє витікати воді через парові отвори.
Шнур . Шнур повинен бути довжиною не менше ніж 1.5-2 м, м'яким, і кріпитися до праски з допомогою кругового шарніра.
Пожежна безпека . Запам'ятайте, праска обов'язково повинен вимикатися і включатися в залежності від температури нагріву. Корисною буде і функція автовідключення праски після певного часу простою.
Дизайн і матеріал корпусу . Матеріал корпусу повинен бути якісним, вогнетривким і міцним, а головне - дизайн праски повинен вам подобатися.
Дотримуючись цих порад, ви завжди будете знати, [b] як правильно вибрати парова праска [/b] .

Як правильно вибрати праску відео