Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як засолити білі грузді

Як засолити білі грузді

Додано: 13.10.14
Рубрика: Спорт і їжа
Як засолити білі грузді

Білі грузді - прекрасний дар природи, який цінується досвідченими досвідченими господинями за яскравий смак, який особливо добре проявляється в солоному вигляді. Більше того, є думка, що білі грузді гарні тільки солоними, так як просто у відвареному вигляді вони втрачають і аромат, і смак, і свою хрустку консистенцію. Тому якщо хочеться заготовити гриби на зиму у сезон збору доцільно дізнатися, як засолити білі грузді.

Як засолити грузді


Для будь засолювання гриби слід брати не пошкодженими комахами.
Потім їх необхідно ретельно промити, так як самі гриби досить великі для того, щоб зберегти на собі частинки піску і землі.
Найзручніше їх цього дня вимочити у воді, помістивши їх у ванну, таз або іншу об'ємну ємність, розмір якої залежить від кількості самих грибів.
Мити гриби перед замочуванням не потрібно, зробити це необхідно як раз після завершення замочування, тим самим полегшивши процес.
Але і це ще не все: багато грибники, вперше зіштовхуються з груздями, маринують або солять їх правильно, але зазначають, що ті зберігають гіркоту. А відбувається це тому, що для того, щоб від неї позбутися, грузді вже після чищення необхідно вимочувати в темному і прохолодному місці ще 3-5 діб, не забуваючи міняти воду не рідше одного разу на добу. Після цього вже можна приступати безпосередньо до приготування груздів.

Рецепт - солоні грузді на зиму


У старовину грузді заготовляли «в промислових масштабах» і використовували для цього дубові бочки, які не тільки допомагали зберегти консервацію в погребі тривалий час, але і надавали грибів особливу пікантність.
Але з часом бочки пішли в минуле, тому сьогодні для засолювання білих груздів на зиму успішно використовують звичайні скляні банки.
Також, крім тари, солі, вимочених грибів потрібні спеції: листя смородини, хрону, віночки кропу, чорний запашний перець.
Солятся гриби шарами, перший з яких робиться іл листя. На нього викладаються гриби капелюшками вниз, зверху прокидаються сіллю. Шар солі робиться в залежності від кількості груздів, але в цілому досить близько 2 столових ложок на кілограм грибів. Можна не переживати про те, що солі буде занадто багато, так як вона є консервантом, який зберігає гриби.
Надалі гриби також перекладаються шарами з сіллю, а зверху накриваються листям і ставимо під гніт на 40 днів. Засаливаться вони повинні в прохолодному місці.

Подача на стіл


І остання «родзинка» рецепти засолювання білих груздів стосуються їх подачі на стіл. Прямо з банки їх не їдять, так як вони будуть дуже солоними. Спершу гриби необхідно на кілька годин залишити у воді або молоці, щоб вимочити. Зайва сіль піде в рідину, ну а вже як подавати гриби на стіл із зеленню, маслом, кількома краплями оцту або в чистому вигляді - справа смаку.