Корисні поради
на всі випадки життя
» » Стильна мода 60-х років: красиво і сучасно

Стильна мода 60-х років: красиво і сучасно

Додано: 13.10.14
Бурхливі 60-ті роки, які по праву називають легендарним періодом в світі моди, час, коли багато стало дозволено, епоха змін, сміливих експериментів і модною революції.
Ці яскраві десять років по праву називають самим вільним і експресивним періодом в історії світової моди, саме тоді виникло таке вже звичне, поняття «молодіжна мода», яка кардинально відрізнялася від стилю більш старших поколінь.
Стильна мода 60-х років: красиво і сучасно

Перше десятиліття міні-спідниць, пластмасових і масивних прикрас, які з легкістю витіснили дорогоцінні метали і камені, рюшечки і мережива перекочували на другий план, в моді інші декоративні елементи - кишені, пояси, широкі рядки, коміри і футуристичні фасони.
І не смлячись на те, що період революційних і новаторських ідей уже давно канув у лету, основні тенденції незвичайної стильної і моди 60-х років дотепер стають джерелом натхнення для багатьох знаменитих дизайнерів світу.
Це час назавжди змінило смакові уподобання людства, тепер гарно виглядати і одягатися з родзинкою доступно не тільки пані з вищого суспільства, але і простим представницям середнього прошарку суспільства. В силу стрімкого зростання життя населення в повоєнний час, багато молоді люди ставали фінансово незалежними від старшого покоління.
Їм хотілося виділитися, показати, що вони особливі і ні на кого не схожі, що і формувало бажання купувати незвичайний одяг, слухати «свою» музику і формувати «свій» стиль, який зміг би підкреслити їх інсмідуальність.

Короткі спідниці і сукні, як стиль повсякденності


У молодих людей стали з'являтися свої кумири, перші музиканти і моделі, які відчули на собі, що таке світова слава і масове наслідування сотень тисяч шанувальників. Особливою популярністю в той час користувалася манекенниця Леслі Хорбни, більш відома на прізвисько «Твіггі».
Стильна мода 60-х років: красиво і сучасно

Саме нею був створений і закріплений на світових подіумах образ худенькою, незграбної дівчинки-підлітка з величезними очима і короткою стрижкою.
Це явище шокувало старше покоління, однак саме вона увійшла в історію моди, як одна з найперших топ-моделей світу, а в 1966 році вона стала «обличчям року». Саме вона підтримувала модний у той час А-силует сукні, у яких з'являлася на багатьох фотоссесиях і розтинала на модних показах.
Саме в цей період з'являється скандальна колекція речей з довжиною міні, яка зробила справжньою легендою її прародительку - Мері Квант.
Стильна мода 60-х років: красиво і сучасно

Міні-спідниці та міні-сукні не відповідали усталеним нормам моралі того часу, проте дівчині було абсолютно наплювати, вона назвала свою колекцію справжнім символом сексуальної революції і знайшла підтримку спочатку в модельних, а потім і в молодіжних, колах суспільства.
Популярності такою новою і досить скандальною одягу сприяла все та ж Твіггі, з подачі якої такий фасон швидко здобув світове визнання. Його з задоволенням стала застосовувати у своєму гардеробі ще одна ікона стилю того часу, Жаклін Кеннеді, після чого міні заполонили весь світ.

Пластмаса та целофан - основа нестандартних рішень


Стиль, який був запропонований відомої Мері Квант, дещо пізніше прозвали «стилем Лоліти», відштовхуючись від образу головної героїні роману Набокова. Короткі сарафанчики із завищеною талією, взуття на низькому каблуці високі гольфики укупі з незграбною і худенькою Твіггі сильно нагадував образ Лоліти.
Стильна мода 60-х років: красиво і сучасно

У теж час починає входити в моду все незвичайне, матеріали, створені штучним шляхом, дозволяли насичувати одяг яскравими і блискучими квітами, саме тоді в моду увійшло все облягає, сексуальне і виконане в помітною колірній гамі.
На піку популярності виявилася лайка і нейлон, кримплен, дівчата з великим задоволенням перейшли на пластмасові сережки і кліпси. Це сьогодні ми тяжіємо до всього натурального, а тоді всі аксесуари виготовлялися з чого-то нового і особливого, нехай, і не самого корисного.
Стильна мода 60-х років: красиво і сучасно

Саме в 60-ті роки на олімпі моди і краси з'явилися одні з самих популярних і відомих модних силуетів: пальта яскравих кольорів, які комбінувалися з ще однією новинкою - чобітьми!
Не обійшлося без новаторства і в чоловічій моді: саме в 60-ті молодь забуває про джинсах і шкіряних куртках, і з легкої руки П'єра Кардена підхоплює щегольскую манеру одягатися.
Стильна мода 60-х років: красиво і сучасно

Послідовниками такого стилю стає учасники легендарної групи «Бітлз», які все частіше з'являються на публіці в модних костюмах: смо хімічної промисловості того часу сорочки з білого нейлону, тонкі краватки, туфлі з вузькими носочками і такі ж вузькі брюки. Кумири мільйонної публіки швидко переселяють ідею такого стилю в маси.

Знамените чорне плаття, начісування і футуристична «Барбарелла»


Ще одна ікона стилю, яку просто неможливо не згадати, розмірковуючи про особливості моди 60-х років, знаменита і неповторна актриса Одрі Хепберн.
Стильна мода 60-х років: красиво і сучасно

Знамените маленьке чорне плаття, в якому персонаж Одрі, Холлі Голайтлі снідала перед вітриною магазину «Тіффані», стало справжнім символом моди того часу, що, між іншим, не змінилося і сьогодні.
Одночасно скромне і елегантне, досить просте, але одночасно з тим не звичайне, це чорне плаття примудрилося підкорити весь світ, а кожна жінка мріяла мати щось подібне у себе в гардеробі. Саме Одрі Хепберн і Жаклін Кеннеді стали яскравими представницями елегантного модного течії 60-х.
Стильна мода 60-х років: красиво і сучасно

Не можна обійти стороною і космічні мотиви того часу, які особливо переважали в колекціях талановитого дизайнера П'єра Кардена. Саме з його подачі з'явилися сукні з елементами пластику та металу, сарафани з «космічної локшиною», а також плащі і крутки з синтетичної шкіри і тканини.
Втзитной карткою такої колекції стали чіткі геометричні лінії, як у самому крої, так і в декорі одягу. Є думка, що такий вибух на космічну тематику у світі моди відбувся після виходу на екрани фільму «Барбарелла», де головну роль зіграла знаменита Джейн Фонда.

Макіяж і зачіска


Але, щоб не придумували дизайнери одягу, без особливої зачіски та макіяжу, цей стиль перестане бути собою. Що стосується останнього, то в 60-ті роки особливим трендом були величезні, обведені темними тінями або чорними стрілками, очі, обов'язково з довгими накладними віями.
Стильна мода 60-х років: красиво і сучасно

Губи спеціально підфарбовували тілесної або непомітною помадою, яка б не відволікала від основного акценту, очей. Після виходу на екрани кінокартини «Клеопатра» з Елізабет Тейлор у головній ролі, особливою популярністю стали користуватися очі чорною підводкою і темними тінями мало не до брів.
Стильна мода 60-х років: красиво і сучасно

Подібний образ завжди доповнювався особливими зачісками, наприклад, начосом, стрижкою ельф або геометричними мотивами.
Знаменита зачіска «бабетта» у вигляді об'ємного начосу з різними варіаціями, стала справжнім символом цього часу, її копіювали практично всі дівчата і жінки, відчайдушно намагаючись відтворити оригінальний образ Бріджит Бардо у фільмі «Бабетта йде на війну».
Стильна мода 60-х років: красиво і сучасно

Стильна мода 60-х років: красиво і сучасно

Стильна мода 60-х років: красиво і сучасно

Стильна мода 60-х років: красиво і сучасно

Стильна мода 60-х років: красиво і сучасно

Стильна мода 60-х років: красиво і сучасно

Стильна мода 60-х років: красиво і сучасно