Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чому німіє ліва рука від кисті до ліктя? Причини і лікування парастезії

Чому німіє ліва рука від кисті до ліктя? Причини і лікування парастезії

Додано: 13.10.14
Чому німіє ліва рука від кисті до ліктя? Причини і лікування парастезії
Втрата чутливості в правій руці часто виникає без видимої причини і так само без причини проходить. Більшість людей не замислюється про те, чому німіє ліва рука - адже болю при онімінні майже немає і лише при відновленні чутливості бувають легкі поколювання і «мурашки». Однак, причини викликали тимчасову парестезію (так називають лікарі виникає стан оніміння кінцівки), можуть бути досить серйозними.

Найпростіші причини оніміння руки

Порушений кровообіг, викликане пережатием нерва. Зазвичай виникає під час сну, при тривалому перебуванні в незручній, некомфортною позі. Наприклад, неправильно вибраний матрас або подушка можуть викликати перенапруження м'язів шиї та рук.
Тривала нерухомість, довге сидіння в одній позі, вимушене чи викликана сильною концентрацією на виконуваних діях і зосередженості, наприклад, при роботі з мікроскопом або за комп'ютером.
Довгий носіння незручною важкої сумки чи рюкзака, особливо з впивающимися в плечі лямками.
Робота пов'язана з постійним утриманням рук вище рівня серця, наприклад, поклейка шпалер на стелі.
Перебування на холоді, коли руки слабо утеплені або піддаються відкритого впливу низької температури.
Тривале фізичне напруження руки або кисті, наприклад, при роботі з комп'ютерною мишею.

Такі побутові причини парестезії легко переборні - досить стежити за зручністю своєї пози і час від часу змінювати її. Якщо у вас сидяча робота, то влаштовуйте п'ятихвилинні фізкульт-паузи, рухайтеся, ворушіть кистю і пальцями руки, щоб кровообіг було вільним.

Більш серйозні причини


Що робити, якщо у вас регулярно німіє ліва рука від кисті до ліктя? Найкращим варіантом в цій ситуації буде звернутися до лікаря. Можливо, знадобиться певний лікування, і чим швидше ви його почнете, тим ефективніше воно буде.

Чому німіє ліва рука від кисті до ліктя? Причини і лікування парастезії


Які захворювання можуть викликати часте оніміння правої руки?


У більшості випадків оніміння може бути пов'язано з шийним остеохондрозом, хребетної грижею і будь-яким захворюванням, що викликає розростання хрящової поверхні хребта. Здавлювання, защемлення або тривалий вплив на нерв призводить до обмеження рухливості не тільки шийного відділу, але і плечового пояса - передпліч та кистей рук.

Іноді оніміння правої руки є наслідком порушеного кровообігу в головному мозку. Поряд з постійно підвищеним тиском і високим рівнем холестерину - це один із симптомів прединсультного стану або розвитку розсіяного склерозу. Якщо ж мліє, і болить ліва рука, то можливий ризик серцево-судинних захворювань, стенокардії.
Травми плеча також можуть призводити до відчуття дискомфорту в кисті.
Якщо неприємні відчуття з'являються у сні, то це сигналізує про порушення роботи внутрішніх органів, спайках, застійних явищах заважають вільному кровотоку. Це може бути наслідком перенесеної пневмонії, міоми матки.
Постійний стрес, нервове напруження здатні викликати неприємні відчуття в правій руці.У будь-якому з цих випадків, необхідно терміново проконсультуватися з кваліфікованим лікарем, пройти ряд досліджень, щоб визначити причини втрати чутливості і вчасно вжити заходів по усуненню як симптомів, так і самої хвороби.

Що робити для профілактики?


Якщо ви впевнені, що з вашим організмом все в порядку, не було ніяких операцій і травм, то можливо оніміння правої руки викликано одвічними супутниками міського жителя - малорухомістю і постійними стресами. У такій ситуації достатньо виконувати ряд нескладних рекомендацій, щоб позбутися неприємних відчуттів.


У першу чергу, вам необхідно:

Чому німіє ліва рука від кисті до ліктя? Причини і лікування парастезії

більше рухатися, частіше ходити пішки, не користуватися ліфтом;
згадати про ранкову зарядку, збільшувати фізичне навантаження танцюючи, плаваючи, граючи в рухливі колективні ігри;
для поліпшення стану судин кинути палити;
включати в раціон більше фруктів і овочів;

Чому німіє ліва рука від кисті до ліктя? Причини і лікування парастезії

поменше хвилюватися і нервувати, навчитися справлятися з напругою, вивчити техніки розслаблення.

Турбота про здоров'я ніколи не буває надмірною, і ваш організм допоможе вам у цьому переконатися.