Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як правильно обрізати фруктові дерева (фото, відео)

Як правильно обрізати фруктові дерева (фото, відео)

Додано: 14.10.14
Рубрика: Сад і город
Як правильно обрізати фруктові дерева (фото, відео)
Обрізати дерева восени слід підходити з обережністю. Щорічна обрізка слив, яблунь і вишень може призвести до завмирання в рості і зниження плодоношення. Зрозуміло, періодично нам доводиться надавати праввильние форми і декоративних кущів, я використовую для цього бензопилу зі спеціальною насадкою. Яку бензопилу купити кожен вирішує самостійно в залежності від ціни та обсягу необхідних робіт.

Існують два види обрізки дерев, проріджування і укорочення, які треба проводити після припинення сокоруху.

Питання як обрізати дерева восени актуальне для південних районів, де відсутні тривалі зими, і немає суворих морозів.

Для північних зон і середньої смуги Росії осінню обрізку не рекомендую проводити, так як це загрожує вимерзанням кори в місці зрізу і, як наслідок, висушування деревини, що в подальшому може призвести до загибелі всього дерева. А якщо проводити обрізку восени молодим саджанцям, яким всього по 1-2 року, то вони можуть вимерзнути.

Як правильно обрізати фруктові дерева (фото, відео)


Як правильно обрізати дерева восени?

Щоб підготувати плодові дерева до зими, я на деяких проводжу осінню обрізку.

Однак, хочу зауважити, що все корисно в міру. Так при щорічному обрізанні яблунь і слив, а так же вишень дерева можуть завмерти в розвитку, в результаті чого знизиться плодоношення.

Взагалі ж осіння і омолоджуюча обрізка багаторазово збільшує врожайність, сприяє омолодженню дерев і покращує їх розвиток.

Осінню обрізку проводжу з метою проріджування крони дерева. При цьому гілки вирізаю біля основи стовбура. Роблю так само обрізання для укорочення гілок. У цьому випадку обрізаю верхню частину пагона на одному рівні з ниркою. Обидва ці спобличчя підходять для освітлення крони та її формуванні.

Обрізати дерева восени найкраще, коли вони впадуть у сплячку і соки припинять рух по втечам. В нашому регіоні це приблизно кінець листопада. Проріджування крони сприяє кращому повітряному харчування, і збільшення сонячного освітлення для плодоносних гілок дерева.

Молоді дерева слід обрізати не частіше, ніж раз на рік. Тому, якщо ви провели обрізку восени, то навесні її проводити не слід і навпаки. Це робиться для формування крони.

Молодим деревам видаляю пагони при цьому, залишаючи лише кілька основних гілок, які повинні бути рівномірно розподілені по стовбуру. Для дорослих обрізку дерев восени з метою проріджування проводжу раз у кілька років. При цьому видаляю ті гілки, що ростуть усередину крони, йдуть вгору під гострими кутами, спрямовані вниз або переплетені один з одним.

Як правильно обрізати фруктові дерева (фото, відео)


Обрізку дерев восени з метою укорочення гілок проводжу для контролю їх росту і розвитку бічних пагонів. Це так само стимулює утворення плодових бруньок. Для дворічних саджанців укорочення гілок особливо важливо. Центральний стовбур обрізаю від верхньої бруньки на 25 см, а бічні на 35 см від крайніх нирок.

Обрізаючи дерева восени, обов'язково спалюю пошкоджені хворобою гілки і висохлі пагони. Після обрізки гілля з діаметром більш 1 см фарбую оліфою, потім олійною фарбою. Можна і навіть краще для цих цілей використовувати садовий вар.

Протистоїть зимового вимерзання гілок після осінньої обрізки рясний полив. Так само не буде зайвою і підживлення мінеральними добривами, а так само обробка антистресовими препаратами.

Як правильно обрізати яблуню. Відео