Корисні поради
на всі випадки життя
» » Причини, симптоми і лікування сонячної алергії

Причини, симптоми і лікування сонячної алергії

Додано: 15.10.14
Що таке сонце? Всім відомо, що сонце для людини - це прекрасний настрій, почуття радості і задоволення. Завдяки сонячній погоді багато людей виходять з депресій і зневіру. Сонячні промені здатні зігрівати не тільки тіло, але і душу.Причини, симптоми і лікування сонячної алергіїАле за останній час стали відомі випадки, коли сонце створювало алергічну реакцію для організму людини. Алергія стає видно по різному періоду часу. Наприклад, у когось вона проявляється відразу після засмаги, у кого-то через пару годин, і є випадки, коли алергія проявилася через кілька днів. У медицині правильно називати таку реакцію - фотодерматозом. Після тривалого часу на сонце, промені сонця починають взаємодіяти з хлорованою водою, що і сприяє сонячної алергії на тілі. Щоб правильно поставити діагноз, необхідно знати з яких причин виникає сонячна алергія і на які види воно поділяється.Причини і види сонячної алергії


Фотоксическая реакція у вигляді бульбашок, опіків, еритеми і набряку. Найчастіше викликається при використанні ін'єкційних лікарських засобів або пероральних, трав, продуктів з фотосенсибилизаторами.
Фототравматическая реакція - це ультрафіолетове опромінення з появою сонячних опіків після довгого періоду часу на сонці. Цей вид алергії може з'явитися і у зовсім здорової людини, так як багато знаходитися на сонці не можна, а особливо в обід.
Фотоаллергическая реакція виникає у тих людей, чий організм відштовхує УФО і тому шкіра сприймає сонячні промені як ворожий і токсичний подразник. Тобто шкірний покрив потовщений, з порушеним імунітетом. Цей вид сонячної алергії супроводжується порушенням пігментації, висипом, шорсткою шкірою.
Якщо підвести підсумок, то видно, що сонячна алергія може бути тільки у людей з внутрішніми проблемами організму, таких як: хвороба ендокринної системи, хвороба нирок, печінки і порушеною імунною системою.

Причини, симптоми і лікування сонячної алергії
Симптоми сонячної алергіїВажливо знати, що симптоми алергії від сонця можуть бути не тільки на пошкодженій ділянці тіла, але і можуть проявлятися по всій шкірі, незалежно потрапляли на неї промені чи ні. Сонячна алергія є разновидной, тому симптоми можуть бути різними. Багато чого залежить від типу шкіри, віку людини, внутрішніх і зовнішніх факторів.

Найпоширенішими симптомами вважаються, коли з'являється кропивниця, бульбашки на шкірі і екзема. На місці опіку може з'явитися кірка або шкірного покриву лусочка, і це може супроводжуватися кровотечею. Також може бути висипання, почервоніння і нариви. Всі ці симптоми можуть з'явитися не тільки на ногах і руках, а і на обличчі, і навіть в області грудей. На грудях сонячна алергія з'являється у вигляді нерівних ділянок поверхні шкіри з почервонінням, опухлостью, шорсткістю, свербінням і болем.

З практики видно, що людина зі здоровим і міцним організмом не має проблем з сонячної алергією. Все ж, правила безпеки потрібно дотримуватися всім незалежно від того, наскільки гарне здоров'я. Особливо уважними до стану організму повинні бути батьки немовлят і дітей, літні люди і ті, хто живе з хронічним захворюванням, тому що ризик отримати алергію від сонця в таких випадках дуже ймовірний.

Причини, симптоми і лікування сонячної алергії
Правильне лікування сонячної алергіїЯк і при багатьох інших захворюваннях алергії організму на сонці важливо спочатку зрозуміти причину її появи. Це допоможе встановити точний діагноз. Буває, що з'явилася алергія від ліків, продуктів і чимось іншим. У такому випадку слід негайно припинити приймати джерело вживання. Ще варто захищати шкіру від УФО і посприяти, щоб сонячні промені як можна менше потрапляли на шкіру. Якщо все це виконувати, то гарантовано важких наслідків не буде.

А ось, коли алергія на сонце не має нічого спільного з продуктами харчування та ліками, то просто необхідно звернутися за допомогою до фахівця, тобто лікаря. Тільки допомога лікаря допоможе визначити чи є внутрішні збої в системі імунної, і тільки він може призначити правильне лікування у вигляді ліків, мазей і кремів. Варто пройти обстеження у імунолога, дерматолога, алерголога і терапевта.

Лікування дуже сприяють антигістамінні препарати, які ефективно запобігають алергічну реакцію. Вживання таких препаратів не викликає сонливості. Кортикостероїдні мазі і крему теж мають властивості ефективно лікувати, але от тільки їх призначають при одержанні більш складних алергічних реакцій на промені сонця. Всі ці засоби має право, призначать тільки лікар, так як самолікування може призвести до дуже серйозних ускладнень.

Зниження імунітету та дефіцит вітамінів в організмі теж можуть бути причинами алергії. У таких ситуаціях потрібно приймати вітаміни С, Е і Ст. в комплексному лікуванні використовують нікотинову кислоту і антиоксиданти. Також потрібно використовувати сорбенти, щоб очистити організм від алергенів і токсинів. Позбутися від непотрібних шлаків в організмі можна при вживанні не менше 3 літрів води в добу.

Коли немає можливості звернутися за допомогою до лікарів, можна використовувати відомі народні методи, щоб полегшити біль і свербіж. Наприклад, нарізану сиру картоплю, огірок або ж листя капусти допомагають зменшити свербіж уражених ділянок шкіри. Добре допомагає прийняття трав'яних ванн. Найчастіше для прийняття таких ванн змішують череду, звіробій, чистотіл, шавлія, квіти ромашки і кореня валеріани. Всі ці трави змішуються в рівних пропорціях.

Важливо розуміти, що чим більш важка стадія алергії, тим більше часу потрібно для повного одужання організму. У деяких випадках лікування може мати тривалість до кількох тижнів. При різних стадіях захворювання не можна перебувати на сонці. Дуже рідко алергія повторюється, але якщо повторюється, то вже у формі набагато складніше першої. Враховуючи все це стає ясно, що незалежно від того була алергія чи ні, а правила безпеки на сонці все-таки варто дотримуватися.