Корисні поради
на всі випадки життя
» » Методи підвищення і зміцнення імунітету людини

Методи підвищення і зміцнення імунітету людини

Додано: 15.10.14
Як відомо, слово «імунітет» походить від латинського immunitas . У перекладі на російську мову воно означає «звільнення від чого-небудь, звільнення». Іншими словами, імунітет - це здатність організму чинити опір різним вірусам та інфекціям. У наш час ми не настільки беззахисні перед величезною кількістю вірусів і бактерій, як це було в Середні століття і раніше. Наш імунітет став міцнішим з розвитком медицини та поліпшенням якості життя. Саме захисні сили організму, які дозволяють боротися з інфекціями, вірусами і бактеріями і називаються імунітетом.Методи підвищення і зміцнення імунітету людиниХороший імунітет є одним з основних складових, необхідних для збереження хорошого здоров'я. Можна сказати, нас всюди оточують віруси і нам ніяк не обійтися без нашого головного помічника, імунітету, у боротьбі з ними. Вредноносние мікроорганізми можуть потрапляти в наш організм найрізноманітнішими способами: через такі природні отвори, як ніс, рот, вуха, через шкіру в результаті подряпин і ушкоджень різного характеру, через шлунок разом з їжею, і т.д.

Люди, у яких слабкий імунітет, частіше хворіють на ГРЗ, ГРВІ та іншими простудними захворюваннями. Саме по тому, наскільки часто у них це відбувається, і можна судити за станом їх імунної системи. Тому, якщо людина застуджується по 4-5 разів на рік, то це говорить про слабкість його імунітету і йому варто серйозно задуматися про його підвищення.Хороший імунітет = здоровий спосіб життяЗміцнення імунітету має ставитися до числа головних завдань людей, які хочуть бути здоровими. Чому це настільки важливо? Тому що при високому рівні імунітету людині не будуть страшні ніякі хвороби (і це стосується не тільки простудних захворювань, про які ми згадували вище). Як відомо, імунітет - це дуже складна система і на нього впливає величезна кількість чинників. З цього випливає, що для зміцнення імунної системи необхідно зміцнювати весь організм в цілому.

На жаль, не існує таблетки, прийнявши яку можна отримати прекрасний імунітет. Для цього потрібно неабияк потрудитися і переглянути багато своїх звичок. Можна сказати, що поняття «здоровий спосіб життя» і «хороший імунітет» випливають одне з іншого. З цієї причини, рекомендації лікарів в обох випадках майже не відрізняються один від одного. Це очищення організму, правильне харчування і рухова активність.

Всі ці рекомендації мають тісний зв'язок між собою. Головною і першою за своєю значимістю і тим, з чого слід почати, є очищення організму. Можна сказати, що в чистому організмі мікробів «нічого робити», там для них немає їжі. Крім цього, важливо домогтися правильної роботи кишечника, тому часто проблеми з імунітетом починаються саме із-за неправильної його роботи. Коли кишечник працює неправильно, в ньому переважає патогенна мікрофлора, в результаті чого з'являються багато хвороби (наприклад, дисбактеріоз).

Для того, щоб не допускати повторного зараження організму токсичними речовинами, слід уважно стежити за своїм харчуванням. З їжею і водою в організм повинні надходити такі шкідливі речовини, як пестициди, солі важких металів, канцерогени, промислові отрути, тощо, Необхідно купувати екологічно чисті продукти і перед купівлею уважно читати склад на етикетці. Там не повинно бути консервантів, трансжирів та інших шкідливих добавок.

Методи підвищення і зміцнення імунітету людини
Чому так важливо пити воду і займатися спортом?Правильний питний режим має величезне значення, як для очищення, так і для підтримки в чистоті нашого організму. Як відомо, воду можна назвати кращим розчинником і за її допомогою можна очистити і підтримувати в порядку організм, не використовуючи при цьому різних ліків.

Неприпустимо пити воду з-під крана. Вона там поганої якості Необхідно пити тільки ту воду, яка була пропущена через фільтр. Багато вважають, що проблему очищення води можна вирішити кип'ятінням або відстоюванням. Тим не менш, це не так. Кип'ятіння вб'є мікроби, від відстоювання хлор випарується, а солі важких металів все одно залишаться у воді.

Багатьом відомо, що слід пити не менше 2 літрів води щодня. Це самим позитивним чином позначається на організмі і, як наслідок, на зовнішньому вигляді. Шкіра і волосся починають виглядати набагато краще. Крім цього, вживання до 2 л води щодня надає істотну допомогу в схудненні, що дуже важливо для багатьох жінок.

Одним з найважливіших заходів, спрямованих на збереження хорошого імунітету, є, на думку багатьох лікарів, високий рівень рухової активності. Рух покращує кровообіг і прискорює обмін речовин. Тим не менш, слід знати, що навантаження повинні бути вам по силам, тобто помірними. Занадто великі навантаження не допоможуть зміцнити здоров'я. Навіть ті люди, у яких низький рівень фізичної підготовки, можуть знайти відповідний для себе вид спорту: пілатес, йога, плавання, і т.д.

Методи підвищення і зміцнення імунітету людини
Те, що послаблює наш імунітетСтреси і шкідливі звички самим негативним чином позначаються на нашому імунітеті. З цієї причини, для зміцнення імунної системи не слід переробляти, засмучуватися через дрібниці, піддаватися стресам. Крім цього, наш імунітет послаблюють куріння і алкоголь. Якщо людина хоче підвищити свою імунну системи, то він повинен або відмовитися від їх вживання, або максимально скоротити їх.

Крім того, імунітет може підірвати безконтрольний прийом ліків. З цієї причини, не варто хапатися за пігулки при найменшому нездужанні. При всьому при цьому, не слід ігнорувати погіршення самопочуття. Вони можуть бути ознакою запальних процесів в організмі. Малопомітні інфекції можуть значно послабити нашу імунну систему. Тому потрібно вчасно звертатися до лікаря.

Ви завжди будете надійно захищені від захворювань, якщо серйозно поставитеся до питання зміцнення свого імунітету!